kpb

Kalabaka

tytuł oryginalny: Kalabaka (Die Geheimnisse des unbekannten Europas)

reżyseria: Fred von Bohlen-Hegewald

czas trwania: 84 min.
produkcja: Niemcy 1930

info: 15. Festiwal Filmu Niemego

Gdzie zaczynają się i dokąd sięgają Bałkany? Definicja tego fascynującego regionu, będącego tyglem kultur, języków i religii, zawsze nastręczała trudności. Odpowiedzi na to pytanie szuka także reporter Fred von Bohlen-Hegewald, który wyrusza z Austrii na południe Europy i przemierza samochodem Półwysep Bałkański.

Kalabaka jest reportażem filmowym z wyprawy na Bałkany, ale także (częściowo reżyserowanym) dokumentem o tworzeniu filmów dokumentalnych. Kamera patrzy na otaczający ją świat zarówno poprzez "obiektywne" oko operatora, jak i za pośrednictwem subiektywnego spojrzenia dziennikarza von Bohlen-Hegewalda.

| A reporter travelling in the Balkans is trying to gain a deeper understanding of the region, which is a melting pot of cultures, languages and religions.

Film odrestaurowany przez instytut EYE Film w Amsterdamie.

- muzyka na żywo | live music:
Hubert Zemler (PL)

Wszechstronny perkusista, korzystając z całej palety różnorodnych perkusjonaliów, buduje nastroje z niezwykłą wrażliwością i pomysłowością. // Versatile drummer uses a variety of percussion instruments to create moods with exceptional sensitivity and creativity.

Film prezentowany w ramach 15. Festiwalu Filmu Niemego.


FRAGMENT filmu (z muzyką w wykonaniu Kingalita and the Very Good Band):

Kalabaka from ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ on Vimeo.

Bookmark and Share