kpb

Służące

tytuł oryginalny: The Help

reżyseria: Tate Taylor
aktorzy: Emma Stone, Viola Davis, Sissy Spacek, Bryce Dallas Howard

czas trwania: 146 min.
produkcja: USA 2011
premiera: 2011-11-04

Złote Globy 2012 - 5 nominacji: najlepszy film - dramat, najlepsza aktorka w dramacie - Viola Davis, najlepsza aktorka drugoplanowa - Jessica Chastain i Octavia Spencer, najlepsza piosenka oryginalna - Mary J. Blige, The Living Proof
American Film Institute: jeden z 10 najlepszych filmów 2011 roku

Służące
to pełna ciepła opowieść o niezależnych i silnych kobietach, które miały odwagę sprzeciwić się nałożonym na nie ograniczeniom.
Świetnie zagrana, wzruszająca, zabawna, mimo ważkiego tematu, jaki podejmuje - historia ta tworzy film niezwykły, trzymający w napięciu, poruszający.

Akcja filmu toczy się w stanie Missisipi w latach 60. W roli głównej występuje Emma Stone (gwiazda Łatwej dziewczyny i Zombieland) jako Skeeter, dziewczyna z dobrego domu z południa, która po studiach marzy o karierze dziennikarki.
Niesforna, niepoddająca się oczekiwaniom rodziny i tradycji - nie śpieszy się do zakładania rodziny, ku rozpaczy matki jest singielką i jej największym marzeniem jest podjęcie pracy.
Niespodziewanie wywraca do góry nogami życie swoich przyjaciół i mieszkańców rodzinnego miasteczka, gdy postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą najzamożniejszych rodzin w okolicy. Nominowana do Oskara Viola Davis w roli Aibileen decyduje się ujawnić ciemne sekrety życia czarnoskórej mniejszości.
Pracujące na co dzień w białych domach czarnoskóre służące, często szykanowane i pozbawione praw - to kobiety z charakterem, niezwykłe silne, wrażliwe - odważą się walczyć o godność.
Czynią to z niezwykłym urokiem i pogodą ducha.

Ze zwierzeń młodej dziennikarki i służącej - rodzi się przyjaźń. Okazuje się, że kobiety mają sobie dużo do opowiedzenia. Napisana przez nie wspólnie powieść - zaburzy małomiasteczkowy spokój i będzie krokiem na drodze do zmian..

W filmie wystąpiła także nagrodzona Oskarem Sissy Spacek („Za drzwiami sypialni, Córka górnika) oraz olśniewająca Bryce Dallas Howard (Spider-man 3, Kobieta w błękitnej wodzie).

Oparty na bestsellerowej powieści film Służące okazał się wielkim przebojem amerykańskich ekranów.

"Świetny"
"Zagrany rewelacyjnie"
"Wzruszający, zabawny, z doskonałym aktorstwem"
"Trzyma w napięciu, w ogóle nie czuć 146 minut"
- to tylko niektóre z opinii Widzów :)


ZOBACZ FILM SŁUŻĄCE U NAS I WEŹ UDZIAŁ W LOSOWANIU KSIĄŻKI!


ZWIASTUN:
LINKI:

WP.PL - "Służące" - coraz głośniejsze szepty o Oscarach

Minimalna cena biletu na film Służące wynosi 14 zł - zastrzeżenie dystrybutora.

Bookmark and Share