kpb

Moja krew (My Flesh and Blood)

tytuł oryginalny: Moja krew

reżyseria: Marcin Wrona
aktorzy: Eryk Lubos, Luu de Ly, Wojciech Zieliński, Joanna Pokojska, Marek Piotrowski

czas trwania: 91 min.
produkcja: Polska 2009

info: Tribute to Marcin Wrona | with English subtitles

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego: ERYK LUBOS
Pierwsza Nagroda polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Hartley-Merrill 2007
Trzecia Nagroda w Międzynarodowym Finale Konkursu Hartley-Merrill (Cannes 2007)
28. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" - Jantar 2009" za najlepszy scenariusz, Nagroda Dziennikarzy


Film mocny jak lewy sierpowy, prosto w serce.
Katarzyna Kasperska, wp.pl

Porywająca, wciągająca ekspozycja pewnego gorzkiego ludzkiego przypadku. Jest w tym moc, jest i magia.
Artur Cichmiński, Stopklatka.pl

Pełnometrażowy debiut Marcina Wrony.  Scenariusz Mojej krwi (pierwotny tytuł ‘Tamagotchi’) wygrał polską edycję konkursu Hartley-Merril i zdobył trzecie miejsce w edycji międzynarodowej.

Igor (znakomita rola Eryka Lubosa), zawodowy bokser, dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory. Samotny i załamany szuka pocieszenia w nocnych rozrywkach. Z czasem dojrzewa w nim myśl, aby coś po sobie zostawić. To "coś" to dziecko. Ale kontakty z kobietami nie są jego mocną stroną. Wreszcie poznaje handlującą na bazarze Wietnamkę (Luu De Ly), która zgadza się urodzić mu dziecko w zamian za polskie obywatelstwo.

Marcin Wrona przyznawał, że Igor jest mu dość bliski - sam reżyser trenował boks. Ale bohaterem Mojej krwi jest też współczesna Warszawa - jej symboliczne, znane wszystkim miejsca i mroczne zaułki. Dzięki Pawłowi Flisowi, debiutującemu na dużym ekranie w roli operatora, film ma niezwykłą jak na polskie kino stylistykę - Moja krew jest jednocześnie realistyczna i poetycka, brutalna i nasycona emocjami. Obok Eryka Lubosa na ekranie m.in. Stanisława Celińska, Krzysztof Kolberger i Roma Gąsiorowska, ale też Marek Piotrowski, dziewięciokrotni mistrz świata w kick-boxingu.

Film wyświetlany wraz z krótkometrażowym dokumentem Marcina Wrony, CZŁOWIEK MAGNES.
| The film will be screened along with Marcin Wrona's documentary short, MAGNET MAN (with EN subtitles).


| After one of his fights, Igor learns that his brain has been severely damaged. He refuses to undergo a complicated surgery; he knows he is going to die soon anyway. He does not want to share his secret with anyone; becoming violent and aggressive he takes his anger out on other boxers and prostitutes he invites to his place. After talking to one of them Igor decides to leave a child as his legacy. He visits old friend’s ex wife Monika and tries to talk her into having his baby. When Monika refuses, Igor desperately tries to make several chance relationships work. All of them, however, end in a fiasco. My Flesh, My Blood, Marcin Wrona's debut feature, stars Eryk Lubos in an award-winning performance.

The film will be shown with English subtitles


Pokaz w ramach: Tribute to Marcin Wrona.

(także: Letnie Tanie Kinobranie, tydzień 4: Między dobrem a złem)


ZWIASTUN:

Bookmark and Share