kpb

OBERHAUSEN ON TOUR 2009 - pokaz 1 (międzynarodowy)

NAJLEPSZE FILMY W KONKURSIE MIĘDZYNARODOWYM 
czas trwania: 86’30’‘

Jest to zbiór najbardziej ciekawych, a w niektórych przypadkach, nagrodzonych krótkich filmów. W tym zestawie mieszczą się obrazy z ostatnich dwóch lat wyłonione w konkursie międzynarodowym. Filmy przedstawiają w ciekawy sposób historie i związki międzyludzkie zarówno z przeszłości, jak i teraźniejszości i przyszłości. Wśród filmów będzie można zobaczyć irlandzką animacje prezentującą starą legendę o 'cailleach' (starej kobiecie) czy film pt. Ägtux, który ukazuje codzienność indyjskiego plemienia Maxakali, a zwłaszcza jego problemy.

W programie również znalazły się filmy opowiadające o mistycznej krainie i jej mieszkańcach (Kempiński), czy realne i przyjemne historie czy to o kobietach wspominających swoje życie czy też o codziennym życiu człowiek, który pomaga ludzką w domach starości w ich codziennej egzystencji.

W tej kategorii znalazły się filmy z różnych krajów (Irlandia, Brazylii, Francja, Wielka Brytania, Belgia), a każdy z nich opisuje krótką, ale interesującą historię.


W programie:

AN CAILLEACH BHÉARRA | OLD WOMAN OF BEARRA
reż. Naomi Wilson, Irlandia 2007, 8'
AN CAILLEACH BHÉARRA, reż. Naomi Wilson
Animacja opowiadająca przypowieści o 'cailleach' (starej kobiecie), która musi co 100 lat powracać do wody, w której się zanurza, aby odzyskać młodość.

ÃGTUX | TELLING STORIES
reż. Tania Anaya, Brazylia 2006, 22'
Indiańskie plemię Maxakali, które żyje w dolinie Mucuri, w stanie Minas Gerais (jeden z 26 stanów Brazylii) posiada niezwykłe umiejętności w tworzeniu muzyki i rzemiosła. Plemię to - według doniesień medialnych - żyje w nędzy. Film pokazuje kulturowe bogactwo plemienia, zwykle pomijane przez mediane przekazy.

KEMPINSKI | KEMPINSKI
reż. Neil Beloufa, Francja 2007, 13'
Witamy w Kempinskim. Mieszkańcy tego mistycznego miejsca przedstawiają je nam. W tym dokumencie science-fiction ludzie wyobrażają sobie przyszłość i mówią o niej w czasie teraźniejszym.

JOHN AND KAREN | JOHN AND KAREN
reż. Matthew Walker, Wielka Brytania 2007, 3'30''

John, miś polarny, przeprasza pinwgina - Karen, po kłótni jaką odbyli, po czym udaje się na kawę i ciastka.

PARLEZ-MOI D’AMOUR | TELL ME ABOUT LOVE
reż. Alexia Bonta, Belgia 2007, 14'

Dwie kobiety u kresu swojego życia w szpitalnych pokojach. Rozmawiają o miłości. Opowiedz mi o miłości…

A JOURNEY ACROSS GRANDMOTHER | A JOURNEY ACROSS GRANDMOTHER
reż. Meghana Bisineer, Wielka Brytania 2005, 5'30''
Wspomnienie relacji między dziewczyną a jej babcią.

CARE | CARE
reż. Corinna Faith, Wielka Brytania 2006, 18'30''
Mali odwiedza domy starszych ludzi i pomaga im w czynnościach, w których juz sami nie dają sobie rady. Ale w domu jednego z klientów zdaje sobie sprawę, że zarówno on, jak i jego pomoc, nie są mile widziane.

Pokaz filmów w ramach przeglądu OBERHAUSEN ON TOUR 2009.

ZAPRASZAMY!

Bookmark and Share