kpb

Globus

tytuł oryginalny: No Elephant in the Room

reżyseria: Clara Kleininger-Wanik

czas trwania: 76 min.
produkcja: Polska / Rumunia 2022
język: rumuński, francuski, angielski
napisy: polskie, angielskie
in Romanian, French and English with Polish and English subtitles

Krakowski Festiwal Filmowy 2023: Wyróżnienie Jury dla filmów powyżej 30 minut, Udział w Konkursie Polskim
Festiwal Młodzi i Film 2023: Udział w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Dokumentalnych


Kiedy w życie wchodzi nowa ustawa zakazująca występów cyrkowych z udziałem zwierząt, Adi i Mioara, trenerzy zwierząt w bukareszteńskim cyrku, muszą wymyślić, jak urozmaicić swoje występy, by nie stracić publiczności.

Na pomoc z samego Las Vegas przybywa do Rumunii światowej sławy reżyser spektakli cyrkowych. W kilka miesięcy ekipa musi się dostosować do nowej wizji artystycznej. Będzie to wymagało nauki akrobacji i zadań, z jakimi do tej pory nie mieli do czynienia. Ambicją nowego opiekuna grupy, który współpracował m.in. ze słynnym Cirque du Soleil, jest stworzenie najwspanialszego widowiska cyrkowego w tej części Europy.

| When a new law banning circus shows featuring animals enters into force, Adi and Mioara, animal trainers in a Bucharest circus, must come up with an idea of how to make their shows more attractive so that they do not lose their audience. A world-famous circus director arrives at Romania from as far as Las Vegas in order to help.ZWIASTUN ORYGINALNY Z NAPISAMI ANGIELSKIMI:

Bookmark and Share