kpb

Beautiful Beings (SMAK)

tytuł oryginalny: Berdreymi

reżyseria: Guðmundur Arnar Guðmundsson
aktorzy: Birgir Dagur Bjarkason, Áskell Einar Pálmason, Viktor Benóný Benediktsson, Snorri Rafn Frímannsson

czas trwania: 123 min.
produkcja: Islandia / Dania / Szwecja / Holandia / Czechy 2022
język: islandzki
napisy: polskie, angielskie
in Icelandic with Polish and English subtitles
info: Spotkania Młodych Amatorów Kina

BERLINALE 2022 - wygrana: Nagroda Specjalna - Nagroda Label Europa Cinemas (Guðmundur Arnar Guðmundsson)

W swoim filmie Guðmundur Arnar Guðmundsson skupia się na grupie młodych chłopaków, którzy zmagają się z patologią, a nawet brutalną przemocą ze strony rówieśników. Wśród nich Balli, cichy czternastolatek, który akceptację znajduje jedynie w niespodziewanie poznanej trójce rówieśników. Nowa znajomość to dla niego szansa, by choć na chwilę zapomnieć o uzależnionej od narkotyków matce oraz społecznym linczu. Tak rodzi się dynamiczna, pełna uroku relacja oparta na lojalności i wzajemnej pomocy. Chłopcy muszą jednak zdecydować – jak żyć, by nie powtórzyć błędów rodziców i nie pogrążyć się w toksycznym chaosie. Poruszająca opowieść o wspólnocie, której daleko od banałów i emocjonalnego szantażu.
Opis festiwalowy, 13. Festiwal Kamera Akcja

Serce z kamienia, pierwszy film Guðmundura Arnara Guðmundssona jest dostępny na naszej platformie E-Kino Pod Baranami.

Autorem zdjęć do filmu jest Sturla Brandth Grøvlen, nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem za zrealizowaną w jednym ujęciu Victorię (2015) i Złotą Żabą na festiwalu Camerimage za film Barany. Islandzka opowieść (2015).


| Addi, a boy raised by a clairvoyant mother, decides to adopt a bullied misfit into his gang of outsiders. Left to their own devices, the boys explore aggression and violence but also learn about loyalty and love. As the group’s behavior escalates towards life-threatening situations, Addi begins to experience a series of dreamlike visions. Can his newfound intuition guide him and his friends back to a safer path, or will they dive irrevocably into further violence?
ZWIASTUN:


Bookmark and Share