kpb

Trzy tysiące lat tęsknoty

tytuł oryginalny: Three Thousand Years of Longing

reżyseria: George Miller
aktorzy: Tilda Swinton, Idris Elba, Pia Thunderbolt

czas trwania: 108 min.
produkcja: Australia / USA 2022
premiera: 2022-09-09
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Jeden z największych wizjonerów kina przedstawia zapierającą dech w piersiach opowieść o tym, że mimo wszystko warto mieć marzenia. Zrealizowana z ogromnym rozmachem, pełna fantastycznych wizji baśń dla dorosłych o wielkiej miłości silniejszej niż rozum i upływ czasu.


Dr Alithea Binnie jest osobą mocno stąpającą po ziemi. Jej zadowolenie z życia bierze się po części z faktu, że już dawno przestała uganiać się za mrzonkami w poszukiwaniu szczęścia. Nie ma wygórowanych wymagań wobec świata, do którego podchodzi z dużą dawką sceptycyzmu. W życiu kieruje się zaś zdrowym rozsądkiem, zamiast ulegać porywom uczuć.


Mimo tego, a może właśnie dlatego, pewnego dnia w jej życiu pojawia się najprawdziwszy dżin, który w zamian za swą wolność, oferuje jej spełnienie trzech życzeń. Problem w tym, że Alithea zawodowo zajmuje się analizowaniem starożytnych podań i baśni i ma pełną świadomość, że takie igraszki z losem mogą się bardzo źle skończyć. Dżin jednak nie daje za wygraną. Aby zachęcić ją do wypowiedzenia życzenia opowiada jej niesłychane historie ze swojej przeszłości. W końcu Alithea decyduje się wypowiedzieć życzenie, które zaskoczy zarówno dżina jak i ją samą.


| A lonely scholar, on a trip to Istanbul, discovers a Djinn who offers her three wishes in exchange for his freedom.


Prezentowany w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2023
Tydzień 7: Kolor fioletowy.

 

Wcześniej w ramach Trzy tysiące lat tęsknoty - pokazy przedpremierowe.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share