kpb

Men

tytuł oryginalny: Men

reżyseria: Alex Garland
aktorzy: Jessie Buckley, Rory Kinnear, Paapa Essiedu

czas trwania: 100 min.
produkcja: Wielka Brytania 2022
premiera: 2022-06-03
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Nominowana do Oscara Jessie Buckley (Córka, Czarnobyl) oraz Rory Kinnear (Nie czas umierać, Czarne lustro) w najnowszym filmie nominowanego do Oscara Alexa Garlanda (Ex Machina, Anihilacja). Intrygująca, gęsta i pełna mrocznych tajemnic opowieść o młodej kobiecie, która próbuje uwolnić się od dręczących ją wspomnień.


Po tajemniczej śmierci męża Harper wyjeżdża i zaszywa się w odludnej posiadłości, gdzie próbuje uporać się z dręczącą ją przeszłością. Jednak ktoś lub coś z okolicznych lasów nie pozwala jej zaznać spokoju. Seria niepokojących wydarzeń budzi w młodej kobiecie lęki i mroczne wspomnienia z nieznaną dotąd siłą, a pobyt w pozornie sielskiej posiadłości zamienia się w jej najgorszy koszmar.


„Niepokojący”, „intrygujący”, „przerażający” – tak brzmiały głosy mediów po światowej premierze zwiastuna filmu MEN, który rozbudził emocje i oczekiwania widzów oraz krytyków na całym świecie. W końcu Alex Garland jest jednym z tych twórców, których długo oczekiwane dzieła natychmiast przykuwają naszą uwagę. Nominowany do Oscara reżyser Ex Machiny i Anihilacji oraz scenarzysta m.in. 28 dni później ma opinie wizjonerskiego twórcy, którego oryginalne dzieła zawsze zaskakują i trzymają w napięciu. Nie dziwi więc, że jego trzeci pełnometrażowy film MEN z kapitalną, nominowaną do Oscara Jessie Buckley, jest jednym z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku. U boku aktorki zobaczymy rewelacyjnego Rory'ego Kinneara, znanego m.in. z Nie czas umierać z Danielem Craigiem, czy serialowego hitu Czarne lustro. Aktor wystąpi w kilkunastu mrocznych wcieleniach, które będą prześladować Jessie Buckley w odludnej, angielskiej posiadłości.


Film Men Alexa Garlanda znalazł się w selekcji prestiżowej sekcji The Directors' Fortnight Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie odbędzie się światowa premiera. Za muzyką oryginalną do filmu stoi m.in. Geoff Barrow z zespołu Portishead.


| A young woman goes on a solo vacation to the English countryside following the death of her ex-husband.

 

Wcześniej w ramach Men - pokaz przedpremierowy.

 


ZWIASTUN:

Bookmark and Share