kpb

W pętli ryzyka i fantazji (Wheel of Fortune and Fantasy)

tytuł oryginalny: Gūzen to sōzō

reżyseria: Ryûsuke Hamaguchi
aktorzy: Kotone Furukawa, Kiyohiko Shibukawa, Katsuki Mori

czas trwania: 121 min.
produkcja: Japonia 2021
premiera: 2022-02-25
język: japoński
napisy: polskie, angielskie
in Japanese with Polish and English subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Berlinale 2021 - wygrana: Nagroda Grand Prix Jury - Srebrny Niedźwiedź - Najlepszy film (Ryûsuke Hamaguchi)
Berlinale 2021 - nominacje: Złoty Niedźwiedź - Udział w konkursie głównym (Ryûsuke Hamaguchi)Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na ubiegłorocznym Berlinale film, który obok głośnego Drive My Car (nagrody w Cannes i oscarowy faworyt, będący adaptacją opowiadania Murakamiego), stał się przepustką do czołówki światowych filmowców dla Ryûsuke Hamaguchiego.


Bohaterki W pętli ryzyka i fantazji wciąż powracają: do zakończonego romansu, błędu z przeszłości, miasteczka, w którym przeżyły pierwszą miłość. Ale to także podróż ku narastającemu poczuciu niesamowitości, bo film, który zaczyna się jak klasyczna obyczajowa historia, niespiesznie przesuwa się w stronę science fiction.


Hamaguchi kręci kołem fortuny z mistrzowską wprawą, a zrealizowane głównie we wnętrzach sceny są fenomenalnymi, zniuansowanymi portretami relacji. Błyskotliwym obserwacjom i dyskretnemu poczuciu humoru towarzyszy melancholia, która sprawia, że film staje się cichym westchnieniem nad naszą niedoskonałością. Świetna passa kina azjatyckiego trwa – jeśli 2020 należał do Bonga Joon-ho, to 2022 będzie należał do Ryûsuke Hamaguchiego.


| An unexpected love triangle, a failed seduction trap and an encounter that results from a misunderstanding, told in three movements to depict three female characters and trace the trajectories between their choices and regrets.

 

Prezentowany w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2022 - Tydzień 3: Kalejdoskop zjawisk.

 

ZWIASTUN:

 

Bookmark and Share