kpb

Wassim Ibrahim | Kamil Kruk | Ethan Smith | Szymon Madej

Wassim Ibrahim (wokal, oud, kompozycja)
Kamil Kruk (piła muzyczna)
Ethan Smith (saksofon, flet)
Szymon Madej (perkusja)

 

Wassim Ibrahim

Kompozytor, instrumentalista i pedagog. Urodził się w Damaszku, gdzie w 1998 r. ukończył pierwsze studia wyższe z tytułem inżyniera budownictwa. Później rozpoczął studia w High Institute of Music na kierunku Harmonia i Kontrapunkt. Do Polski przyjechał w 2013 r. i tu zdobył stopień magistra studiów kompozytorskich na Akademii Muzycznej w Krakowie, pod nadzorem prof. Józefa Rychlika. W 2019 r. - również w Krakowie - uzyskał stopień doktora w dziedzinie kompozycji muzycznej, współpracując z prof. Wojciechem Widłakiem. Założył i prowadzi amatorski Chór w Kontakcie (Przestrzeń Ruchu i Tańca), który został uhonorowany tytułem Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości.


Kamil Kruk

Kompozytor i instrumentalista. Ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Krakowie, w dwóch specjalnościach: teorii muzyki i kompozycji. Obecnie jest słuchaczem studiów doktoranckich w klasie A. Zawadzkiej-Gołosz w specjalności kompozycja. Jego utwór Strzępy snu na flet basowy i wibrafon został wyróżniony na 53. Konkursie Młodych Kompozytorów im. T. Bairda. W swoich kompozycjach wykorzystuje niekonwencjonalne instrumenty. Jest m.in. autorem utworu Kaerchertino XXV na myjkę wysokociśnieniową z regulacją obrotów i orkiestrę symfoniczną (2018). Utwór został zamówiony w ramach jubileuszu 25-lecia firmy KÄRCHER i stanowi pierwszą w historii muzyki próbę wykorzystania tego urządzenia jako parainstrumentu.


Ethan Smith

Saksofonista i multiinstrumentalista pochodzący z Kapsztadu w RPA. Studiował jazz i muzykę improwizowaną. Główny wpływ na jego brzmienie i kompozycje wywiera fascynacja tradycyjną muzyką świata. Szczególnie interesuje się stylami muzycznymi Afryki, a także krajów Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Dużo podróżował przez ostatnie kilka lat, odwiedzając i występując w co najmniej siedemnastu krajach. Obecnie mieszka w Krakowie i tu buduje swoją karierę. Smith pracuje jako niezależny muzyk, kompozytor i pisarz. Współpracował z niektórymi z najbardziej cenionych krakowskich muzyków i jest członkiem kilku uznanych projektów.


Szymon Madej

Perkusista. Absolwent wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej w Katowicach. Członek zespołów: Bartosz Dworak Quartet, Vehemence Quartet, Joachim Mencel Artisena Band, Paweł Wszołek Quartet, Play&Pray. Występował na jednej scenie z takimi artystami, jak: Leszek Możdżer, Andy Middleton, Victor Mendoza, Rafael Alcala, Peter Francis, Gerald T.Smith, Colin Vassel, Joachim Mencel, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski i inni. Laureat prestiżowych nagród, m.in. Grand Prix na Lotos Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa (2013, 2014), Nagroda indywidualna na Krokus Jazz Festival (2013), Grand Prix na Jazz Juniors (2013), Grand Prix na festiwalu Jazz nad Odrą (2015).

 

Wassim Ibrahim/Kamil Kruk/Ethan Smith/Szymon Madej wystąpią w ramach
22. Festiwalu Filmu Niemego:

sobota, 4 grudnia 2021, godz. 15.00
Kino Pod Baranami
GABINET DOKTORA CALIGARI | THE CABINET OF DR. CALIGARI | DAS CABINET DES DR. CALIGARI
(Robert Wiene) DE 1920, 71’

Bookmark and Share