kpb

SARAPATA & Marcela Rybska

Brzmienie projektu SARAPATA, który tworzą bracia Mateusz Sarapata i Michał Sarapata,  to wypadkowa wielu czynników. Z jednej strony bagaż doświadczeń, z drugiej najbliższe sercu inspiracje, a z trzeciej własna ścieżka, którą wspólnie podążają od lat. Braterska wizja muzyki elektronicznej pozbawiona jest surowości i schematów, które zdominowały współczesną scenę muzyczną, która stała się do bólu wtórna i jałowa. Na przekór trendom SARAPATA odkrywają przed słuchaczami brzmienie pełne, barwne i bogate i - co najważniejsze - brzmienie, które nie pozwala spokojnie stać w miejscu.


Muzyka duetu SARAPATA dostarcza ogromu doznań, które z jednej strony porywają do tańca, a z drugiej są jak wprowadzenie do rytuału. Dopieszczone do granic brzmienie ugina się od ciężaru pracy włożonej w jego spójność. Techno w wydaniu braci Sarapata dalekie jest od szablonów, klisz i oszczędności. To dźwięki żywe, organiczne, pulsujące. Co najistotniejsze - to dźwięki tak absorbujące, że należy w nie wejść “w całości”, bez stawiania oporu.


Wraz z duetem SARAPATA wystąpi Marcela Rybska - wokalistka i kompozytorka, właścicielka jednego z bardziej hipnotyzujących i poruszających głosów w Polsce. Razem z zespołem SALK wydali nakładem wytwórni Nextpop płytę Matronika i zagrali na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. SALK wielokrotnie występował na Festiwalu Filmu Niemego, tworząc muzykę do takich klasyków kina niemego jak Upadek Domu Usherów czy Podróż na Księżyc.


facebook.com/SARAPATAMUSIC


SARAPATA & Marcela Rybska wystąpią w ramach
22. Festiwalu Filmu Niemego:

czwartek, 2 grudnia 2021, godz. 19.00
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. M. Konopnickiej 26)
KOBIETA NA KSIĘŻYCU | WOMAN IN THE MOON | FRAU IM MOND
(Fritz Lang) DE 1929, 170'

Bookmark and Share