kpb

Jeden gniewny człowiek

tytuł oryginalny: Wrath of Man

reżyseria: Guy Ritchie
aktorzy: Jason Statham, Holt McCallany, Rocci Williams

czas trwania: 119 min.
produkcja: Wielka Brytania/USA 2021
premiera: 2021-06-04
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Nowy film Guya Ritchiego twórcy Dżentelmenów, Przekrętu i Porachunków, odpowiedzialnego za reaktywację Króla Artura, Sherlocka Holmesa i Aladyna.

 


Kalifornijska firma zajmująca się transportowaniem cennych ładunków, głównie milionów w gotówce, popada w coraz większe kłopoty. W ciągu ostatnich miesięcy kilka jej konwojów zostało napadniętych, ograbionych, a ochraniające je ekipy wymordowano. W takich okolicznościach do firmy dołącza H (Jason Statham) milczący twardziel o niejasnej przeszłości, ale o nieocenionych kompetencjach. Jego zadaniem jest podniesienie bezpieczeństwa konwojów i wykrycie sprawców napadów. Wkrótce okaże się jednak, że jego prawdziwym celem jest zemsta. H odkrywa, że za napady odpowiada gang, którego ludzie kilka miesięcy temu zabili jego syna. Wkrótce ulice LA spłyną krwią, bo dla H „oko za oko” to za mało.

 

| The plot follows H, a cold and mysterious character working at a cash truck company responsible for moving hundreds of millions of dollars around Los Angeles each week.

 

Wcześniej w ramach Letnie Tanie Kinobranie 2021 - Tydzień 6: Kino gatunków.

Bookmark and Share