kpb

Tarantino: bękart kina

tytuł oryginalny: QT8: The First Eight

reżyseria: Tara Wood

czas trwania: 103 min.
produkcja: USA 2019
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Millennium Docs Against Gravity

Quentin Tarantino to jeden z najbardziej znanych, kontrowersyjnych i wpływowych reżyserów. Jest marką samą w sobie, a każdy jego film budzi zainteresowanie krytyków i widzów. Jest samoukiem. Z chłopaka pracującego w wypożyczalni kaset wideo stał się jedną z najważniejszych postaci współczesnego kina. Czerpie inspirację z wielu filmów i gatunków, które następnie przerabia i interpretuje na nowo. W filmie Tary Wood poznajemy biografię i twórczość Tarantino, począwszy od jego pracy w wypożyczalni, poprzez wkroczenie do świata kina w roli scenarzysty, aż do zyskania miana jednego z najbardziej utalentowanych reżyserów.


Zaczynał jako scenarzysta Urodzonych morderców i Prawdziwego romansu, by potem wyreżyserować kultowe filmy, takie jak Wściekłe psy, Pulp Fiction czy Nienawistna ósemka. O kulisach twórczości Tarantino opowiadają współpracując z nim od lat producenci, a także aktorzy: Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Lucy Liu, Diane Kruger, Christoph Waltz, Bruce Dern, Jennifer Jason Leigh, Zoë Bell, Michael Madsen i Robert Forster. W filmie pojawiają się też animacje, które stworzył m.in. Michael Boas. Dzięki temu powstał wnikliwy portret ikony filmowej naszych czasów.


| QT8: The First Eight is the next film in the 21 Years series following 21 Years: Richard Linklater. QT8 chronicles the filmmaker from his trendsetting work on Reservoir Dogs and examines how his films have changed the movie making landscape forever.

 

Film prezentowany w ramach: Weekend z Millenium Docs Against Gravity 2020 - post scriptum.

Wcześniej w ramach Weekendu z Festiwalem Millennium Docs Against Gravity 2020.

 


ZWIASTUN oryginalny:

Bookmark and Share