kpb

Małe szczęścia

tytuł oryginalny: Le bonheur des uns...

reżyseria: Daniel Cohen
aktorzy: Bérénice Bejo, Vincent Cassel, François Damiens, Florence Foresti

czas trwania: 100 min.
produkcja: Francja 2020
premiera: 2020-09-18
język: francuski
napisy: polskie
in French with Polish subtitles

Rewelacyjna komedia Daniela Cohena w gwiazdorskiej obsadzie, opowiadająca historię przyjaciół, których lojalność zostanie niespodziewanie wystawiona na próbę. W rolach głównych: Bérénice Bejo (Artysta),  Vincent Cassel (Czarny łabędź), Florence Foresti (Barbecue) i Francois Damiens (La Famille Belier).


Kochająca życie 40-kilkuletnia Lea (Bérénice Bejo) pracuje w centrum handlowym i jest szczęśliwą żoną Marca (Vincent Cassel), konserwatysty i w pewnym stopniu niewierzącego w siebie sprzedawcy. Lea od dawna uważana jest za marzycielkę przez swoją najlepszą przyjaciółkę Karine (w tej roli niezrównana Florence Foresti), która jest zadowolona ze swojej kierowniczej posady w reklamie i życia z Francisem (François Damiens) oraz dwójką ich dzieci. Coś jednak zburzy spokój tej czwórki.


Pewnego wieczoru, podczas kolacji, Lea niespodziewanie ogłasza, że spróbuje swoich sił jako pisarka. Jednak jej mąż nie jest do końca przekonany do tego pomysłu. Nagły przypływ kreatywności u Lei powoduje, że także jej przyjaciółka Karine zdecyduje się także spróbować swoich sił w pisarstwie, a jej mąż odkryje na nowo swoje kreatywne oblicze. Kiedy jedno z wiodących wydawnictw zainteresuje się książką Lei, wydaje się, że czekają ją same sukcesy. Tylko czy jej przyjaciele i mąż będą w stanie to udźwignąć?


| Life loving 40-something Lea (Bérénice Bejo) works in retail, and is happily married to Marc (Vincent Cassel), a conservative and somewhat insecure salesman. Lea has long been considered a dreamer by her know-it-all best friend Karine (Florence Foresti), who seems content enough with her advertising executive job and life with gentle giant Francis (François Damiens) and their two kids. But something is about to upset the intricate balance of this quartet.

 

Wcześniej w ramach Pokazu przedpremierowego.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share