kpb

Efekt domina

tytuł oryginalny: Effetto Domino

reżyseria: Alessandro Rossetto
aktorzy: Diego Ribon, Mirko Artuso, Maria Roveran

czas trwania: 104 min.
produkcja: Włochy 2019
język: włoski
napisy: polskie, angielskie
in Italian with Polish and English subtitles
info: Cinema Italia Oggi

MFF w Wenecji 2019: udział w sekcji Sconfini


Trzymająca w napięciu opowieść o upadku mitu „od zera do milionera”, z portretem mrocznej, międzynarodowej sieci powiązań gospodarczych w tle. Efekt domina znalazł się w oficjalnej selekcji filmowej Festiwalu w Wenecji.


Uzdrowiskowa miejscowość w północno-wschodnich Włoszech lata świetności ma dawno za sobą. Jednak przedsiębiorca budowlany i jego przyjaciel geodeta nie tracą nadziei i wdrażają w życie ambitny projekt: chcą przekształcić wielkie opuszczone hotele w luksusowe rezydencje dla zamożnych emerytów z całego świata. Lukratywne i zakrojone na szeroką skalę plany mają zmienić oblicze miasta. W ich wizji miejscowość nie będzie kliniką, w której umierają ludzie, lecz rajem, gdzie można cieszyć się ostatnimi latami życia i roztrwonić wszystkie oszczędności. Niestety nie wszystko idzie po ich myśli, a każda klęska pociąga za sobą następną.
 

W obsadzie filmu m.in. Diego Ribon, Mirko Artuso, Maria Roveran, Lucia Mascino i Roberta Da Soller.


| In a thermal bath town that withstands mass tourism, a builder and his surveyor partner start up an ambitious project: converting twenty abandoned hotels into luxury residences for wealthy retired people. The lack of financial support from the banks and investors triggers a domino effect in their destiny that forever subverts reality.

 

Film prezentowany w ramach Cinema Italia Oggi 2020.


ZWIASTUN oryginalny:

Bookmark and Share