kpb

O koniach i ludziach

tytuł oryginalny: Hross í oss

reżyseria: Benedikt Erlingsson
aktorzy: Ingvar Sigurdsson, Charlotte Bøving, Johann Pall Oddson

czas trwania: 77 min.
produkcja: Islandia/Norwegia/Niemcy 2013
język: islandzki, szwedzki, angielski, rosyjski, hiszpański
napisy: polskie
in Icelandic, Swedish, English, Russian and Spanish with Polish subtitles
info: Przystanek Islandia

Nagrody Edda – Najlepszy reżyser, Najlepszy scenariusz, Najlepszy film, Najlepszy aktor, Najlepsze zdjęcia, Najlepsze efekty specjalne
Göteborg Film Festival 2014: Nagroda Publiczności, Nagroda FIPRESCI
Tallinn Black Nights Film Festival 2013: Nagroda FIPRESCI

 
Fabularny debiut cenionego islandzkiego reżysera teatralnego i aktora, Benedikta Erlingssona, to bez wątpienia jedna z najbardziej oryginalnych propozycji kina europejskiego ostatnich lat. Akcja rozgrywa się w surowych plenerach małej islandzkiej wioski, której mieszkańcy żyją w symbiozie z przyrodą, według rytmu zmieniających się pór roku. Nieodłącznym elementem życia każdego z nich są konie, pojawiające się w filmie na tych samych prawach, co jego bohaterowie. Celem reżysera jest ukazanie silnej więzi - zależności łączącej ludzi i konie, zwrócenie uwagi na życie pewnej osobliwej, charakterystycznej społeczności. Ciekawym zabiegiem w filmie jest ukazywanie wydarzeń z punktu widzenia zwierząt. To one obserwują bohaterów, stają się momentami narratorami filmu.


| A country romance about the human streak in the horse and the horse in the human. Love and death become interlaced and with immense consequences. The fortunes of the people in the country through the horses' perception.

 

Pokaz w ramach: Przystanek Islandia - przegląd filmowy

 


ZWIASTUN:

Bookmark and Share