kpb

Przemytnik

tytuł oryginalny: The Mule

reżyseria: Clint Eastwood
aktorzy: Clint Eastwood, Bradley Cooper, Laurence Fishburne, Michael Pena, Dianne Wiest, Andy Garcia, Alison Eastwood, Taissa Farmiga, Victor Rasuk, Ignacio Serricchio

czas trwania: 116 min.
produkcja: USA 2018
premiera: 2019-03-15
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Najnowszy film wyreżyserowany przez Clinta Eastwooda (Za wszelką cenę) o osiemdziesięcioletnim mężczyźnie, który mimo woli staje się przemytnikiem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu. W roli tytułowego przemytnika wcielił sam Eastwood, a na jego trop wpadnie agent DEA, którego zagrał Bradley Cooper (Narodziny gwiazdy).

 

Clint Eastwood wciela się w rolę Earla Stone’a. To 80-letni mężczyzna, który nie ma grosza przy duszy, jest sam jak palec i grozi mu zajęcie przez bank zadłużonego biznesu. Właśnie wtedy otrzymuje ofertę pracy, która wymaga od niego jedynie jazdy samochodem. W ten prosty sposób Earl staje się kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu, z czego zupełnie nie zdaje sobie sprawy. Dobrze sobie radzi. W zasadzie tak dobrze, że wielkość przewożonych przez niego ładunków rośnie w tempie wykładniczym, a sam Earl dostaje pomocnika. Jednak nie tylko on śledzi poczynania Earla. Nowy tajemniczy przemytnik znalazł się także na celowniku znanego ze swej determinacji agenta DEA Colina Batesa (Bradley Cooper). Mimo że problemy finansowe Earla odchodzą w niepamięć, błędy popełnione przez niego w przeszłości zaczynają mu coraz bardziej doskwierać. Nie wiadomo jednak, czy zdąży je naprawić, zanim dobiorą się do niego organy ochrony porządku publicznego lub egzekutorzy kartelu.

Przemytnik to poruszająca historia człowieka, który pragnie poukładać swoje życie na nowo i odbudować relacje rodzinne.


|  A 90-year-old horticulturist and Korean War veteran is caught transporting $3 million worth of cocaine through Illinois for a Mexican drug cartel.


Prezentowany w ramach Letnie Tanie Kinobranie 2021 - Tydzień 8: Kino drogi.

 

Wcześniej w ramach: Przemytnik - pokaz przedpremierowy oraz Letnie Tanie Kinobranie 2019, tydzień 3: Filmy, które cię zaskoczą.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share