kpb

na erkanach

Obywatel Jones 25-10-2019

Obywatel Jones

Nagrodzony Złotymi Lwami najnowszy film Agnieszki Holland, jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2019 roku. Thriller polityczny przedstawiający historię Garetha Jonesa – walijskiego dziennikarza, który w 1933 roku wyruszył do Związku Radzieckiego, aby odkryć przerażającą prawdę, stojącą za reżimem Stalina i sowiecką „utopią”.

Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia 25-10-2019

Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia

Wyróżniony w Berlinie Nagrodą Jury Ekumenicznego i Nagrodą Gildii Filmowców obraz czołowej macedońskiej reżyserki Teony Strugar Mitevskiej inspirowany jest wydarzeniami z 2014 roku, które wywołały falę dyskusji o roli kobiet we współczesnym świecie i kościele.

Van Gogh. U bram wieczności 25-10-2019

Van Gogh. U bram wieczności

Najnowszy film Juliana Schnabla to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha. Malarza zagrał Willem Dafoe, który stworzył najwybitniejszą kreację w swojej karierze.

I młodzi pozostaną 25-10-2019

I młodzi pozostaną

Laureat Oscarów Peter Jackson w swoim pierwszym filmie dokumentalnym zgłębia mroczną historię pierwszej wojny światowej. Stworzony z oryginalnych odrestaurowanych materiałów niezwykły obraz, ożywiający rzeczywistość wojny za pomocą nowoczesnych technik produkcji.

Ukryta gra 08-11-2019

Ukryta gra

Szpiedzy, zimna wojna i wyścig mocarstw – UKRYTA GRA Łukasza Kośmickiego to trzymający w napięciu thriller szpiegowski. Jego akcja rozgrywa się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na początku lat 60. W filmie wystąpiła gwiazdorska obsada – Bill Pullman, Robert Więckiewicz, Lotte Verbeek i Aleksiej Sieriebriakow.

Niewidoczne życie sióstr Gusmão 08-11-2019

Niewidoczne życie sióstr Gusmão

Zwycięzca prestiżowej sekcji Un Certain Regard na tegorocznym festiwalu w Cannes oraz brazylijski kandydat do OSCARA to nowa produkcja wielokrotnie nagradzanego reżysera Karima Aïnouza. Skąpana w feerii kolorów i muzyce opowieść o sile siostrzanej relacji na podstawie bestsellerowej powieści Marthy Batalhy.

Basia 3 08-11-2019

Basia 3

Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek. W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt.

Midway 08-11-2019

Midway

Wojenna superprodukcja mistrza wielkich filmowych widowisk Rolanda Emmericha. Jedna z najważniejszych bitew w historii ludzkości, która odmieniła losy wojny na Pacyfiku, ukazana z bezprecedensowym rozmachem.

Doktor Sen 15-11-2019

Doktor Sen

Lata po wydarzeniach z LŚNIENIA, dorosły Dan Torrence spotyka młodą dziewczynę o podobnych mocach do jego. Próbuje ją chronić przed kultem zwanym "Prawdziwym węzłem", którego wyznawcy polują na dzieci.

Supernova 22-11-2019

Supernova

Nagrodzony na festiwalu w Gdyni pełnometrażowy debiut fabularny Bartosza Kruhlika. Utrzymana w realistycznym stylu, krwista obyczajowa opowieść, oscylująca na granicy dramatu, thrillera i kina katastroficznego.

Irlandczyk 22-11-2019

Irlandczyk

Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci w nowym filmie Martina Scorsese. Ta epicka saga przedstawia świat przestępczości zorganizowanej w powojennej Ameryce z perspektywy Franka Sheerana — weterana II wojny światowej, kanciarza i zabójcy na zlecenie, który miał okazję współpracować z najsłynniejszymi kryminalistami stulecia.

Młody Ahmed 06-12-2019

Młody Ahmed

Nagrodzony na festiwalu w Cannes nowy film braci Dardenne. Bohaterem jest błyskotliwy belgijski 13-latek. Ahmed wolne chwile przeznacza na studiowanie Koranu i rozmowy z lokalnym imamem, który umiejętnie podsyca rosnącą w chłopcu fascynację dżihadem.

Kraina miodu (Honeyland) 20-12-2019

Kraina miodu (Honeyland)

Kręcony przez ponad trzy lata, na grodzony m.in. na Festiwalu Sundance HONEYLAND skupia się na życiu jednej z ostatnich nomadycznych pszczelarek z Macedonii oraz jej kruchych relacjach z pszczołami i ulami.