kpb

na erkanach

La La Land 20-01-2017

La La Land

Po obsypanym nagrodami filmie WHIPLASH, Damien Chazelle ponownie przenosi miłość do muzyki na srebrny ekran. Emma Stone i Ryan Gosling w widowiskowym musicalu, który przywraca wiarę w magię tego niemal zapomnianego gatunku filmowego.

W pionie (Staying Vertical) 20-01-2017

W pionie (Staying Vertical)

Oniryczna opowieść o mężczyźnie, który samotnie wychowuje dziecko i szuka pomysłu na film. // A dreamlike tale about a man trying to raise a child by himself whilst looking for an inspiration for his new film.

Manchester by the Sea 20-01-2017

Manchester by the Sea

Uhonorowany Złotym Globem Casey Affleck oraz Michelle Williams w wielokrotnie nagradzanej opowieści o mężczyźnie, który wraca w rodzinne strony żeby zająć się osieroconym bratankiem. Eksploracja mocy rodzinnej miłości, wspólnoty, poświęcenia i nadziei.

Toni Erdmann 27-01-2017

Toni Erdmann

Przewrotna, wzruszająca komedia o tym, co jest w życiu naprawdę ważne. Uhonorowana pięcioma nagrodami Europejskiej Akademii Filmowej historia kobiety, która poświęciła wszystko dla pracy, ale będzie musiała przemyśleć wyznawane przez siebie wartości.

Amerykańska sielanka 27-01-2017

Amerykańska sielanka

Bezkompromisowa ekranizacja, nagrodzonej Pulitzerem powieści Philipa Rotha, z Ewanem McGregorem, Jennifer Connelly i Dakotą Fanning w rolach głównych. Kolejny, po AMERICAN BEAUTY, wstrząsający obraz destrukcji amerykańskiego społeczeństwa.

Kłamstwo 27-01-2017

Kłamstwo

Oparta na faktach historia amerykańskiej wykładowczyni historii i pisarki żydowskiego pochodzenia, pozwanej do sądu przez czołowego brytyjskiego negacjonistę Holokaustu. W rolach głównych wystąpili Rachel Weisz, Timothy Spall i Tom Wilkinson.

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej 27-01-2017

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

Historia Michaliny Wisłockiej - kobiety, lekarki, seksuolożki, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Za pomocą jednej książki Wisłocka zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju.

Elle 27-01-2017

Elle

Twarda szefowa firmy zajmującej się grami video zostaje brutalnie napadnięta we własnym domu. Kiedy odkrywa kto jest sprawcą, oboje poddają się swoistej grze. W roli głównej nagrodzona Złotym Globem Isabelle Huppert.

Jackie 03-02-2017

Jackie

Poruszająca historia Jackie Kennedy - kobiety–ikony, której przyszło zmierzyć się z osobistą tragedią, będącą jednocześnie jednym z decydujących momentów w historii Stanów Zjednoczonych. W głównej roli nominowana do Złotego Globu Natalie Portman.

McImperium 03-02-2017

McImperium

Charyzmatyczny biznesmen poznaje braci McDonaldów, którzy wymyślili nowatorski system serwowania jedzenia w 30 sekund. Oparta na faktach fascynującą historia najbardziej rozpoznawalnej marki świata. W rolach głównych Michael Keaton, Nick Offerman, John Carroll Lynch i Laura Dern.

Cmentarz wspaniałości (Cemetry of splendor) 10-02-2017

Cmentarz wspaniałości (Cemetry of splendor)

Alegoryczna opowieść o grupie tajskich żołnierzy, którzy zapadają w tajemniczą śpiączkę. Najnowsze dzieło twórcy nagrodzonego Złotą Palmą filmu WUJEK BOONMEE..

To tylko koniec świata 10-02-2017

To tylko koniec świata

Louis powraca do rodzinnego domu po dwunastoletniej nieobecności, żeby ogłosić rodzinie, że wkrótce umrze. Najnowszy film Xaviera Dolana, w rolach głównych: Gaspard Ulliel, Marion Cotillard, Vincent Cassel i Lea Seydoux.

Milczenie 17-02-2017

Milczenie

Najnowszy film Martina Scorsese, nad którym twórca TAKSÓWKARZA i WILKA Z WALL STREET pracował prawie trzy dekady. Oparte na powieści Shūsaku Endō i inspirowane autentycznymi wydarzeniami widowisko, ukazujące zderzenie dwóch cywilizacji i religii. W rolach głównych Andrew Garfield, Adam Driver i Liam Neeson.

Moonlight 17-02-2017

Moonlight

Nagrodzona Złotym Glodem dla najlepszego dramatu, oszałamiająca pięknymi zdjęciami i poruszającą ścieżką dźwiękową opowieść o dorastaniu, rodzinie, miłości i poszukiwaniu własnej tożsamości. Na ekranie nominowani do nagród BAFTA Mahershala Ali i Naomie Harris.

Pokot 24-02-2017

Pokot

Mieszkająca w Sudetach emerytowana inżynierka, Janina Duszejko, odnajduje ciało swojego sąsiada - kłusownika. Giną kolejne lokalne osobistości, które łączy zamiłowanie do polowania. Czy to możliwe, że myśliwi stali się zwierzyną? Najnowszy film Agnieszki Holland na podstawie powieści Olgi Tokarczuk.

Śmierć Ludwika XIV (Last Days of Louis XIV) 03-03-2017

Śmierć Ludwika XIV (Last Days of Louis XIV)

Znakomity Jean-Pierre Léaud jako konający Król Słońce w uniwersalnej historii o ludzkiej naturze. // Incredible Jean-Pierre Léaud plays the Sun King on his deathbed in a universal story about human nature.

Ostatnie dni miasta (In the Last Days of the City) 24-03-2017

Ostatnie dni miasta (In the Last Days of the City)

Uhonorowana Grand Prix 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, historia filmowca, próbującego uwiecznić egipską stolicę na skraju destrukcji. // Grand Prix winning film about a filmmaker trying to capture the capital city

American Honey 31-03-2017

American Honey

Szalona podróż przez Stany z paczką przyjaciół przy dźwiękach ulubionych płyt. To pulsująca emocjami i muzyką opowieść o poszukiwaniu własnej drogi w życiu w reżyserii jednej z najciekawszych europejskich reżyserek, Andrei Arnold (FISH TANK). W rolach głównych: Sasha Lane i Shia LaBeouf.