kpb

na erkanach

Królowe zbrodni 23-08-2019

Królowe zbrodni

Głównymi bohaterkami odważnego dramatu mafijnego KRÓLOWE ZBRODNI są kobiety. Melissa McCarthy, Tiffany Haddish oraz Elisabeth Moss grają żony gangsterów terroryzujących nowojorską dzielnicę Hell’s Kitchen w 1978 r.

Piranie 23-08-2019

Piranie

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie nowy film twórców kultowego serialu GOMORRA, oparty na bestsellerowej powieści Roberto Saviano. To przerażający obraz młodego pokolenia, dla którego nie istnieje przyszłość. Liczy się tylko tu i teraz: pieniądze, władza, przeżyć do jutra.

Na zawsze razem 30-08-2019

Na zawsze razem

Współczesny Paryż. 24-letni David żyje z dnia na dzień. Utrzymuje się z dorywczej pracy i ciągle odkłada na później poważne decyzje. Kiedy jego siostra ginie w tragicznych okolicznościach, David będzie musiał zaopiekować się jej małą córką.

Ból i blask 30-08-2019

Ból i blask

BÓL I BLASK to kilka dni z życia wybitnego reżysera – jego namiętności, zwątpienia i tajemnice. Bez upiększeń, tylko szczerość i prawda. Autobiograficzne arcydzieło Pedro Almodóvara z udziałem Penélope Cruz i Antonio Banderasa, nagrodzonego za tę rolę w Cannes.

Między morzem a oceanem 06-09-2019

Między morzem a oceanem

Zwycięzca MFF San Sebastian, MIĘDZY MORZEM A OCEANEM to przepiękny i niezwykle czuły hiszpański dramat, który opowiada historię dwóch braci, którzy poszli bardzo różnymi ścieżkami w życiu i po latach spotykają się na wyspie San Fernando.

Parasite 20-09-2019

Parasite

Nagrodzona Złotą Palmą w Cennes mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy.

Dzięki Bogu 20-09-2019

Dzięki Bogu

Opary na faktach nowy film François Ozona odbił się głośnym echem na festiwalu w Berlinie, gdzie otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia. Bohaterami są trzej mężczyźni, którzy postanawiają zmierzyć się z demonami przeszłości i próbują postawić przed wymiarem sprawiedliwości księdza, który molestował ich w dzieciństwie.