kpb

na erkanach

Porwanie Baltazara Gąbki - zestaw bajek IV 24-02-2019

Porwanie Baltazara Gąbki - zestaw bajek IV

Książę Krak wysyła Smoka Wawelskiego wraz z kucharzem Bartłomiejem Bartolinim na poszukiwanie profesora Baltazara Gąbki, który zaginął w Krainie Deszczowców… Kultowy serial animowany na podstawie książki Stanisława Pagaczewskiego.

Córka trenera (A Coach's Daughter) 01-03-2019

Córka trenera (A Coach's Daughter)

Trener tenisa ziemnego podróżuje po Polsce ze swoją nastoletnią córką. Dla dziewczyny ojciec jest całym światem do czasu, gdy dołącza do nich nowy zawodnik. Jacek Braciak i Karolina Bruchnicka w historii o poszukiwaniu własnej drogi.

Witajcie w Marwen 01-03-2019

Witajcie w Marwen

Próbując poradzić sobie z traumą po brutalnym ataku Mark buduje makietę miasteczka dla lalek, w którym prowadzi alternatywne życie. Steve Carell, Leslie Mann, Janelle Monáe i Diane Kruger w opartym na faktach filmie Roberta Zemeckisa.

O ojcach i synach (Of Fathers and Sons) 01-03-2019

O ojcach i synach (Of Fathers and Sons)

Talal Derki prezentuje domową codzienność rodziny islamskiego fundamentalisty. Nominowany do Oscara poruszający dokument o najmłodszym pokoleniu bojowników dżihadu, pozbawionym dzieciństwa w imię walki z wrogiem.

Lego® przygoda 2 (The LEGO Movie 2: The Second Part) 02-03-2019

Lego® przygoda 2 (The LEGO Movie 2: The Second Part)

Minęło pięć lat od czasu, kiedy wszystko było czadowe. Mieszkańcy Klocburga stoją w obliczu nowego, ogromnego zagrożenia. Do akcji wkraczają Emmet, Lucy, Batman wraz z przyjaciółmi.

Szczęśliwy Lazzaro 08-03-2019

Szczęśliwy Lazzaro

Oniryczna opowieść o przyjaźni poczciwego chłopaka z młodym szlachcicem o nad wyraz wybujałej wyobraźni, któremu pomaga zorganizować własne porwanie. Nagroda za najlepszy scenariusz na ostatnim festiwalu w Cannes.

To właśnie życie 08-03-2019

To właśnie życie

Nieoczekiwane okoliczności zmieniają na zawsze życie pary nowożeńców, wpływając jednocześnie na losy rodzin na kilku kontynentach. NWielopokoleniowa saga z udziałem Oscara Isaaca, Olivii Wilde, Antonio Banderasa i Annette Bening.

Monument 15-03-2019

Monument

Dyplomowy film studentów wydziału aktorskiego łódzkiej filmówki w reżyserii Jagody Szelc (WIEŻA. JASNY DZIEŃ), która intensywnie flirtuje z konwencją horroru, w jego najbardziej wyrafinowanej psychologicznie odmianie.

Wszyscy wiedzą 15-03-2019

Wszyscy wiedzą

Laura wraca do rodzinnego miasteczka na ślub siostry, gdzie spotyka dawnego kochanka. Sielankowa fasada pęka, gdy znika jej nastoletnia córka. Zaskakujący dramat Asghara Farhadiego z udziałem Penélope Cruz i Javiera Bardema.

Przepraszam, że przeszkadzam 15-03-2019

Przepraszam, że przeszkadzam

Telemarketer odkrywa klucz do sukcesu w swoim zawodzie i zdobywa wielkie pieniądze, jednocześnie psując relacje ze swoją dziewczyną. Lakeith Stanfield, Tessa Thompson i Armie Hammer w surrealistycznej komedii Bootsa Riley'a.

Kurier 15-03-2019

Kurier

Władysław Pasikowski prezentuje sensacyjną historię szpiegowską, inspirowaną sekretną misją słynnego kuriera z Warszawy, Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Na ekranie m.in. Tomasz Schuchardt, Zbigniew Zamachowski i Jan Frycz.

High Life 15-03-2019

High Life

Robert Pattinson, Juliette Binoche i Agata Buzek w historii skazańca wychowującego córkę w całkowitej izolacji na pokładzie statku kosmicznego. Nagrodzony w San Sebastian psychologiczny thriller autorstwa Claire Denis.

Girl 22-03-2019

Girl

Lara marzy o tym, by zacząć naukę w prestiżowej szkole baletowej i zrobić karierę jako balerina. Przede wszystkim jednak pragnie wydostać się z chłopięcego ciała, w którym jest uwięziona. Najlepszy debiut festiwalu w Cannes w 2018 roku.

Ciemno, prawie noc 22-03-2019

Ciemno, prawie noc

Nieustępliwa reporterka wraca po latach do rodzinnego Wałbrzycha, żeby rozwikłać zagadkę serii zaginięć dzieci. Magdalena Cielecka i Marcin Dorociński w ekranizacji uhonorowanej nagrodą NIKE powieści Joanny Bator.

Złodziejaszki 22-03-2019

Złodziejaszki

Uboga, trzypokoleniowa rodzina żyjąca na przedmieściach Tokio utrzymuje się z dorywczych prac i drobnych kradzieży. Mimo biedy oferują dach nad głową bezdomnej dziewczynce. Nagrodzony Złotą Palmą w Cannes nowy film Hirokazu Koreedy.

Powrót 05-04-2019

Powrót

Najnowszy film Magdaleny Łazarkiewicz. Przejmujący dramat o samotności i wykluczeniu. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, historia 19-letniej Uli, dziewczyny z małej miejscowości, która została porwana i zmuszona do prostytucji w Niemczech.

Tajemnice Joan 26-04-2019

Tajemnice Joan

Rok 2000, przedmieścia Londynu. Spokojne życie starszej pani, Joan Stanley, przyjmuje nieoczekiwany obrót, kiedy zostaje aresztowana przez MI5 i oskarżona o szpiegostwo na rzecz komunistycznej Rosji.

Dzika grusza (The Wild Pear Tree) 11-05-2019

Dzika grusza (The Wild Pear Tree)

Młody mężczyzna wraca z wielkiego miasta na turecką prowincję. Początkowa niechęć wobec bliskich ustępuje coraz większemu zaangażowaniu w ich życie. Nasycony kolorami portret rodziny autorstwa twórcy ZIMOWEGO SNU.