kpb

na erkanach

Do zobaczenia w zaświatach 17-08-2018

Do zobaczenia w zaświatach

Francja, 1918 rok. Dwaj mężczyźni, których losy połączyła wojna szybko pojmują, że jako weterani są dla swojego kraju jedynie kłopotem. Wpadają na pomysł, który pozwoli im odwrócić kartę i wyrównać rachunki z ojczyzną.

303. Bitwa o Anglię 17-08-2018

303. Bitwa o Anglię

Pełna emocjonujących podniebnych walk niesamowita historia legendarnych polskich lotników, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię w czasie II wojny światowej. Na ekranie Marcin Dorociński, Iwan Rheon i Milo Gibson.

Człowiek delfin 17-08-2018

Człowiek delfin

Zrealizowana przy użyciu najnowo- cześniejszej technologii niezwykła historia pasji nurkowania, szacunku do oceanu, przyrody i delfinów, która uczyniła Jacques’a Mayola jednym z największych nurków w historii.

Pod ciemnymi gwiazdami 24-08-2018

Pod ciemnymi gwiazdami

Moll, czarna owca zamożnej rodziny, decyduje się porzucić wszystko dla nowo poznanego tajemniczego chłopaka. Kiedy w okolicy dochodzi do zbrodni, w którą jej ukochany może być zamieszany, dziewczyna musi zdecydować po której stronie stoi.

Loveling 24-08-2018

Loveling

Syn Irene jest utalentowanym piłkarzem ręcznym. Kiedy zostaje zaproszony do profesjonalnej drużyny w Niemczech, kobieta musi poradzić sobie z wizją rozstania. Nominowana do Nagrody Jury na festiwalu Sundance uniwersalna historia o miłości.

Księgarnia z marzeniami 24-08-2018

Księgarnia z marzeniami

Florence otwiera księgarnię w małym miasteczku, która wzbudza kontrowersje wśród lokalnej społeczności. Emily Mortimer, Patricia Clarkson i Bill Nighy w uhonorowanym trzema nagrodami Goya filmie Isabel Coixet (ELEGIA).

Tajemnica objawienia 24-08-2018

Tajemnica objawienia

Reporter znanej francuskiej gazety dowiaduje się o 18-letniej dziewczynie, która twierdzi, że objawiła jej się Matka Boska. Mężczyzna zgadza się na udział w komisji śledczej badającej sprawę domniemanego cudu.

Lato 31-08-2018

Lato

Rozgrywająca się w Leningradzie w 1981 roku pełna pozytywnej energii opowieść o wolności i rewolucji, której ogień rozpala rock. Najnowszy film jednego z najbardziej cenionych rosyjskich reżyserów, Kiryła Serebrennikowa (UCZEŃ).

Fokstrot 07-09-2018

Fokstrot

Życie izraelskiego małżeństwa obraca się w gruzy na wieść o śmierci ich syna. Podczas gdy jego żona przeżywa żałobę w spokoju, mężczyzna wpada w spiralę gniewu. Srebrny Lew w Wenecji i osiem nagród Izraelskiej Akademii Filmowej.

Dogman 14-09-2018

Dogman

Rozgrywająca się w skąpanym w deszczu i kokainie włoskim miasteczku opowieść o małym, wielkim człowieku — psim fryzjerze, który musi walczyć o swoją godność. Rewelacja tegorocznego festiwalu w Cannes, nagroda dla najlepszego aktora.

Jesień we Francji 21-09-2018

Jesień we Francji

Abbas, nauczyciel w szkole średniej w Republice Środkowej Afryki z dwójką dzieci opuszcza rozdarty wojną kraj i przenosi się do Francji. Poznaje kobietę, która się w nim zakochuje i oferuje dach nad głową jemu i jego rodzinie.