kpb

na erkanach

Śmierć Ludwika XIV (Last Days of Louis XIV) 03-03-2017

Śmierć Ludwika XIV (Last Days of Louis XIV)

Znakomity Jean-Pierre Léaud jako konający Król Słońce w uniwersalnej historii o ludzkiej naturze. // Incredible Jean-Pierre Léaud plays the Sun King on his deathbed in a universal story about human nature.

T2: Trainspotting 03-03-2017

T2: Trainspotting

Druga część kultowego filmu lat 90. XX wieku w reżyserii Danny'ego Boyle'a, przedstawiająca dalsze losy Marka Rentona i jego kumpli. W rolach głównych: Ewan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller i Robert Carlyle.

Bodo 03-03-2017

Bodo

Efektowny, iskrzący dowcipem i zrealizowany z rozmachem film, inspirowany życiem jednego z najpopularniejszych aktorów przedwojennego kina. Historia Eugeniusza Bodo, pierwszego kinowego gwiazdora i obiektu westchnień kobiet i mężczyzn.

Maria Skłodowska-Curie 03-03-2017

Maria Skłodowska-Curie

Karolina Gruszka w opowieści o niesamowitym życiu dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla. To także także portret Skłodowskiej jako matki, żony, kobiety charyzmatycznej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.

Mr. Gaga 10-03-2017

Mr. Gaga

Dokument Tomera Heymanna opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. To najciekawszy film o tańcu współczesnym od czasu PINY Wima Wendersa.

Captain Fantastic 10-03-2017

Captain Fantastic

Viggo Mortensen jako ojciec sześciorga dzieci wychowywanych z dala od zgiełku miasta. Kiedy sytuacja rodzinna zmienia się, muszą stawić czoła cywilizacji. Pełna humoru, wzruszająca opowieść o mężczyźnie, który musi na przemyśleć na nowo co to znaczy być rodzicem.

Chata 10-03-2017

Chata

Poruszająca opowieść o niezwykłej podróży, która pozwala zrozpaczonemu mężczyźnie na nowo odnaleźć sens życia i odkryć ostateczną prawdę o miłości, stracie i przebaczeniu. W rolach głównych wystąpili Sam Worthington i Octavia Spencer.

Personal Shopper 17-03-2017

Personal Shopper

Niekonwencjonalny thriller w reżyserii zdobywcy Złotej Palmy na festiwalu w Cannes - Oliviera Assaysa (SILS MARIA). Kristen Stewart w roli osobistej stylistki wielkiej gwiazdy świata mody, która skrywa mroczną tajemnicę.

Gold 17-03-2017

Gold

Zdobywca Oscara, Matthew McConaughey w opartej na faktach przygodowej opowieści o biznesmenie, który porzuca świat wygód i luksusów, by w indonezyjskiej dżungli szukać skarbu.

Ostatnie dni miasta (In the Last Days of the City) 24-03-2017

Ostatnie dni miasta (In the Last Days of the City)

Uhonorowana Grand Prix 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, historia filmowca, próbującego uwiecznić egipską stolicę na skraju destrukcji. // Grand Prix winning film about a filmmaker trying to capture the capital city

Azyl (2016) 24-03-2017

Azyl (2016)

Poruszająca opowieść o Antoninie Żabińskiej, żonie dyrektora warszawskiego zoo, która wspólnie z mężem ukrywała podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. W rolach głównych: Jessica Chastain i Daniel Bruhl.

American Honey 31-03-2017

American Honey

Szalona podróż przez Stany z paczką przyjaciół przy dźwiękach ulubionych płyt. To pulsująca emocjami i muzyką opowieść o poszukiwaniu własnej drogi w życiu w reżyserii jednej z najciekawszych europejskich reżyserek, Andrei Arnold (FISH TANK). W rolach głównych: Sasha Lane i Shia LaBeouf.

Dalida. Skazana na miłość 31-03-2017

Dalida. Skazana na miłość

Oparta na faktach, historia burzliwego i pełnego namiętności życia niekwestionowanej królowej sceny disco. Porywający portret kobiety uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.

Klient (The Salesman) 21-04-2017

Klient (The Salesman)

Asghar Fahradi, twórca ROZSTANIA, w nominowanej do Oscara historii testuje granice wytrzymałości bohaterów i odkrywa ich prawdziwą naturę. W filmie wystąpił m.in. nagrodzony Złotą Palmą w Cannes Shahab Hosseini.