kpb

na erkanach

Dusza i ciało 26-01-2018

Dusza i ciało

Młoda, zamknięta w sobie dziewczyna, zaczyna pracę jako kontroler jakości w rzeźni. Z rosnącą fascynacją obserwuje ją Endre. Pojawia się między nimi uczucie, które wyrazić mogą tylko w snach. Złoty Niedźwiedź na festiwalu w Berlinie.

Tamte dni, tamte noce 26-01-2018

Tamte dni, tamte noce

Błyskotliwy siedemnastolatek Elio spędza lato z rodzicami we włoskiej willi, do której przybywa młody amerykański stypendysta, Oliver. Chociaż sprawia wrażenie dorosłego, Elio musi się jeszcze wiele nauczyć, zwłaszcza na temat miłości.

Czas mroku 26-01-2018

Czas mroku

Przed Winstonem Churchillem, premierem Wielkiej Brytanii, być może najtrudniejsza decyzja w życiu – negocjować z nazistami pakt pokojowy czy ponieść niemożliwe do przewidzenia koszty i stanąć naprzeciw wroga?

Księżyc Jowisza (Jupiter's Moon) 26-01-2018

Księżyc Jowisza (Jupiter's Moon)

Aryan zostaje postrzelony podczas nielegalnego przekraczania granicy. Trafia do obozu o zaostrzonym rygorze, gdzie odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce. Unikalne połączenie kina akcji z odważnym filmem artystycznym.

Plan B 02-02-2018

Plan B

Pełen humoru i życiowej prawdy film o miłości, którego bohaterów poznajmy na życiowym zakręcie. Kinga Preis, Marcin Dorociński, Edyta Olszówka i Roma Gąsiorowska w najnowszym filmie Kingi Dębskiej (MOJE CÓRKI KROWY).

Ja, Godard 02-02-2018

Ja, Godard

Jean-Luc Godard, najwybitniejszy twórca swojego pokolenia kręci film z 17-letnią aktorką, w której się zakochuje. Jednak odbiór filmu po jego premierze i przemiany '68 roku powodują, że reżyser odcina się od kina.

Niemiłość 02-02-2018

Niemiłość

Borys i Żenia mają dość małżeńskich kłótni i chcą się jak najszybciej rozstać. Przeszkodą w ułożeniu sobie życia od nowa może się okazać ich 12-letni syn. Najnowszy film Andrieja Zwiagincewa (LEWIATAN) i zarazem rosyjski kandydat do Oscara.

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri 02-02-2018

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Zdeterminowana kobieta wynajmuje trzy tablice reklamowe i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz, który ma zmusić lokalną policję do znalezienia mordercy jej córki. Mroczny komediodramat z Frances McDormand w roli głównej.

The Disaster Artist 09-02-2018

The Disaster Artist

Nominowana do Złotych Globów prawdziwa, tragikomiczna historia początkującego twórcy filmowego i niesławnego wyrzutka Hollywoodu, Tommy’ego Wiseau - artysty, który realizował swoją pasję w co najmniej dyskusyjny sposób.

Jeszcze nie koniec 16-02-2018

Jeszcze nie koniec

Rozbite małżeństwo toczy bój o prawa do opieki nad dziećmi. Ich młodszy syn składa oświadczenie, wedle którego nie chce mieć kontaktu z ojcem. Mężczyzna odrzuca oskarżenia syna, a chłopiec staje się zakładnikiem konfliktu między rodzicami.

Pomiędzy słowami 16-02-2018

Pomiędzy słowami

Michael na pozór niczym nie różni się od innych mieszkańców Berlina, choć w rzeczywistości jest imigrantem z Polski. Niespodziewana wizyta ojca zmusza go do refleksji nad własną tożsamością. W rolach głównych Jakub Gierszał i Andrzej Chyra.

Lady Bird 02-03-2018

Lady Bird

Christine „Lady Bird” McPherson (Saoirse Ronan) ze wszystkich swych młodzieńczych sił sprzeciwia się matce (Laurie Metcalf), silnej, wyrazistej kobiecie pracującej jako pielęgniarka. Cztery nominacje do Złotych Globów.

Happy End 16-03-2018

Happy End

Historia kilku dni z życia zamożnej rodziny mieszkającej we francuskim Calais, która jednocześnie jest brutalną diagnozą stawianą Europie. Isabelle Huppert i Jean-Louis Trintignant w najnowszym filmie Michaela Hanekego.

120 uderzeń serca (120 BPM) 23-03-2018

120 uderzeń serca (120 BPM)

Wczesne lata 90., epidemia AIDS zbiera we Francji swoje żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP.