kpb

na erkanach

Cicha Noc 24-11-2017

Cicha Noc

Adam, na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek i Arkadiusz Jakubik w nagrodzonym w Gdyni znakomitym debiucie Piotra Domalewskiego.

Morderstwo w Orient Expressie 24-11-2017

Morderstwo w Orient Expressie

Kiedy jeden z pasażerów najsłynniejszego pociągu świata pada ofiarą zbrodni, detektyw Hercules Poirot podejmuje się odnalezienia mordercy nim ten uderzy ponownie. Ekranizacja kultowej powieści kryminalnej Agathy Christie.

Coco (EN) 24-11-2017

Coco (EN)

Despite his family's ban on music, Miguel dreams of becoming an accomplished musician. Desperate to prove his talent, Miguel finds himself in the stunning and colorful Land of the Dead. The newest production of Disney and Pixar studios.

Nie jestem twoim murzynem 01-12-2017

Nie jestem twoim murzynem

Historia segregacji rasowej, prześladowań i walki o prawa Afroamerykanów w USA opowiedziana z pomocą niedokończonej książki Jamesa Baldwina, afroamerykańskiego pisarza i eseisty, oraz bogatego archiwalnego materiału filmowego.

Serce miłości 01-12-2017

Serce miłości

Androgyniczni, szczupli, bez włosów, wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska w fascynującym portrecie jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej.

Zabicie świętego jelenia 01-12-2017

Zabicie świętego jelenia

Odnoszący sukcesy chirurg staje przed niewyobrażalnie trudnym wyborem. Bez względu na to jaką decyzję podejmie, stanie się sprawcą tragedii we własnej rodzinie. Colin Farrell i Nicole Kidman w najnowszym dziele twórcy filmu LOBSTER.

Na karuzeli życia 01-12-2017

Na karuzeli życia

Losy czterech postaci splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island w latach 50. ubiegłego wieku. Kate Winslet, James Belushi i Justin Timberlake w opowieści o namiętności i zdradzie w reżyserii Woody'ego Allena.

Rodzina na sprzedaż 01-12-2017

Rodzina na sprzedaż

Pracująca w Buenos Aires lekarka wspólnie z mężem bezskutecznie stara się o potomstwo. Kiedy decydują się na adopcję okazuje się, że matka dziecka tak naprawdę chce je sprzedać. Nagroda za scenariusz na festiwalu w San Sebastian.

Wojna płci 08-12-2017

Wojna płci

W 1973 roku odbył się mecz tenisowy między liderką światowych rankingów Billie Jean King, a byłym mistrzem i znanym kanciarzem Bobbym Riggsem. Emma Stone i Steve Carrell w pojedynku okrzykniętym walką płci.

Reakcja łańcuchowa 08-12-2017

Reakcja łańcuchowa

Marta wkrótce ma wziąć ślub z Adamem, zdominowanym przez bogatą, odnoszącą sukcesy matkę. Kiedy dociera do nich wiadomość o zaginięciu byłej dziewczyny Adama sytuacja coraz bardziej się komplikuje.

Na skrzydłach orłów 15-12-2017

Na skrzydłach orłów

Wzruszająca, oparta na faktach historia Erica Liddella, szkockiego lekkoatlety, dwukrotnego medalisty olimpijskiego, który całe swoje życie służył Bogu. W roli głównej Joseph Fiennes (ZAKOCHANY SZEKSPIR).

Na mlecznej drodze 15-12-2017

Na mlecznej drodze

Porywająca historia miłosna z Monicą Bellucci, podszyta magią, iskrząca dowcipem, pełna ciepła, doskonałej muzyki i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Wielki powrót Emira Kusturicy.

The Florida Project 29-12-2017

The Florida Project

Porywająca opowieść autorstwa Seana Bakera (MANDARYNKA) o szukającej przygód 6-letniej dziewczynce, która tworzy własny świat w motelu na obrzeżach Disneylandu. W rolach głównych młodziutka Brooklynn Prince i Willem Defoe.

Dzikie róże 29-12-2017

Dzikie róże

Młoda, osamotniona kobieta z dwójką dzieci, wplątuje się w zakazany romans. Niestety, żyje w małym miasteczku, w którym bardzo trudno jest cokolwiek ukryć. Przejmujący obraz Anny Jadowskiej z Martą Nieradkiewicz w roli głównej.

I tak cię kocham 05-01-2018

I tak cię kocham

Historia związku urodzonego w Pakistanie komika i młodej Amerykanki, których połączyła miłość od pierwszego wejrzenia, mimo dzielących oboje różnic kulturowych. Na ekranie Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Ray Romano i Holly Hunter.

Happy End 19-01-2018

Happy End

Historia kilku dni z życia zamożnej rodziny mieszkającej we francuskim Calais, która jednocześnie jest brutalną diagnozą stawianą Europie. Isabelle Huppert i Jean-Louis Trintignant w najnowszym filmie Michaela Hanekego. Pokaz z okazji Dni Austrii 2017.

120 uderzeń serca (120 BPM) 23-03-2018

120 uderzeń serca (120 BPM)

Wczesne lata 90., epidemia AIDS zbiera we Francji swoje żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP.