kpb

na erkanach

Vox Lux 26-04-2019

Vox Lux

Laureatka Oscara Natalie Portman i Jude Law znowu razem na wielkim ekranie! Hipnotyczna, prowokująca i elektryzująca opowieść o życiu i karierze wielkiej gwiazdy pop. Oryginalne piosenki do filmu stworzyła jedna z najpopularniejszych wokalistek XXI wieku – Sia.

W rytmie Kuby 26-04-2019

W rytmie Kuby

Pełen energetyzującej muzyki dokument poświęcony historii słynnego nowoorleańskiego zespołu, który poszukuje swoich muzycznych korzeni na Kubie. Prawdziwa gratka dla wielbicieli pozytywnych kubańskich dźwięków i klimatu rodem z hawańskich klubów.

Cała prawda o Szekspirze 03-05-2019

Cała prawda o Szekspirze

CAŁA PRAWDA O SZEKSPIRZE w reżyserii Kennetha Branagh’a to portret ostatnich trzech lat życia Williama Szekspira, kiedy artysta opuszcza Londyn, by wrócić na łono rodziny w Stratford nad rzeką Avon.

Tranzyt 03-05-2019

Tranzyt

Wstrząsający dramat z życia europejskich uchodźców w czasach nazizmu. Prezentowany w Konkursie Głównym ubiegłorocznego festiwalu w Berlinie, nowy dramat wybitnego niemieckiego reżysera Christiana Petzolda, autora FENIKSA i BARBARY.

Dzika grusza (The Wild Pear Tree) 10-05-2019

Dzika grusza (The Wild Pear Tree)

Młody mężczyzna wraca z wielkiego miasta na turecką prowincję. Początkowa niechęć wobec bliskich ustępuje coraz większemu zaangażowaniu w ich życie. Nasycony kolorami portret rodziny autorstwa twórcy ZIMOWEGO SNU.

Podły, okrutny, zły 10-05-2019

Podły, okrutny, zły

Prawdziwa historia seryjnego mordercy Teda Bundy'ego (w tej roli doskonały Zac Efron), którego zbrodnie wstrząsnęły Ameryką w latach 70-tych. Ted i Liz przez parę lat tworzyli sielankową rodzinę. Ideał runął, gdy Ted został aresztowany pod zarzutem makabrycznych zbrodni.

Słodki koniec dnia 10-05-2019

Słodki koniec dnia

Polska poetka, Maria mieszka na włoskiej prowincji. Spokojny rytm życia zaburza romans kobiety z młodym imigrantem Nazeerem i szokująca wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Historia o miłości, tęsknocie i utraconych nadziejach z Krystyną Jandą w roli głównej.

Ogród rodzinny. Ukochany 10-05-2019

Ogród rodzinny. Ukochany

Komedia romantyczna UKOCHANY to ostatnia część trylogii OGRÓD RODZINNY, która rozgrywa się pod koniec lat 50-tych XX wieku. Akcja toczy się w rządzonej przez komunistów Czechosłowacji, której przepaść między przedwojennym i powojennym pokoleniem jest przytłaczająca.

Podwójne życie 17-05-2019

Podwójne życie

PODWÓJNE ŻYCIE to uwodzicielski i przewrotny, najnowszy komediodramat Oliviera Assayasa (SILS MARIA) z gwiazdorską obsadą francuskiego kina (Juliette Binoche, Guillaume Canet, Vincent Macaigne).

Tolkien 17-05-2019

Tolkien

Fascynująca i pobudzająca wyobraźnię historia J.R.R. Tolkiena, autora m.in. "Hobbita" i "Władcy pierścieni", o sile braterstwa oraz wytrwałości w drodze do celu, w której przeplatają się wojna i miłość.

Tajemnice Joan 14-06-2019

Tajemnice Joan

Rok 2000, przedmieścia Londynu. Spokojne życie starszej pani, Joan Stanley (Judi Dench), przyjmuje nieoczekiwany obrót, kiedy zostaje aresztowana przez MI5 i oskarżona o szpiegostwo na rzecz komunistycznej Rosji.