kpb

na erkanach

AudioMovie - prezentacja aplikacji

AudioMovie - prezentacja aplikacji

Prezentacja aplikacji mobilnej wychodzącej naprzeciw potrzebom osób, które doświadczają trudności w czytaniu napisów. Dzięki AudioMovie widzowie mogą skorzystać z alternatywnych ścieżek lektorskich w trakcie pokazu filmowego.

Baranki witają wiosnę

Baranki witają wiosnę

Wiosenna odsłona cyklu Baranki Dzieciom! W programie bajki z udziałem Reksia, Bolka i Lolka oraz Skrzata, a po seansie warsztaty florystyczne poprowadzi Anna Karlińska. Zapraszamy!

Coco (dubbing PL)

Coco (dubbing PL)

Zafascynowany grą na gitarze mały Miguel marzy o tym, by pójść w ślady swojego idola. W pogoni za swoją pasją trafia do niezwykłej krainy, gdzie odkrywa sekret rodzinnego zakazu muzykowania. Nagrodzona Oscarem animacja studia Pixar.

Czerwona jaskółka

Czerwona jaskółka

Jennifer Lawrence jako baletnica w teatrze Bolszoj, która po nieszczęśliwym wypadku zostaje zmuszona do przyjęcia roli "jaskółki", specjalnie szkolonej uwodzicielki na usługach rosyjskich służb specjalnych.

Czwarta władza

Czwarta władza

Wydawca dziennika "The Washington Post", Katherine Graham i jego redaktor naczelny Ben Bradlee w bezpre- cedensowym starciu amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami. Meryl Streep i Tom Hanks w najnowszym filmie Stevena Spielberga.

Distant Sky - Nick Cave & The Bad Seeds Live in Copenhagen

Distant Sky - Nick Cave & The Bad Seeds Live in Copenhagen

Dokument muzyczny, będący zapisem niezwykłego koncertu jednego z najbardziej cenionych muzyków i kompozytorów na świecie, Nicka Cave’a wraz z zespołem The Bad Seeds w ramach ich trasy koncertowej promującej album THE SKELETON TREE.

Do zakochania jeden krok

Do zakochania jeden krok

Sandra jest szczęśliwą 60-letnią kobietą, obraca się wśród śmietanki towarzyskiej, ma bogatego męża i piękny dom. Wszystko się zmienia, gdy podczas jednego z przyjęć przyłapuje małżonka na zdradzie.

Happy End

Happy End

Historia kilku dni z życia zamożnej rodziny mieszkającej we francuskim Calais, która jednocześnie jest brutalną diagnozą stawianą Europie. Isabelle Huppert i Jean-Louis Trintignant w najnowszym filmie Michaela Hanekego.

Jestem najlepsza. Ja, Tonya

Jestem najlepsza. Ja, Tonya

Historia Tonyi Harding, amerykańskiej mistrzyni łyżwiarstwa figurowego zamieszanej w jeden z największych skandali w historii sportu. Pomysłowa narracja, świetny montaż i nominowane do Oscara Margot Robbie i Allison Janney.

Kształt wody

Kształt wody

USA, około roku 1962. Elisa nocami pracuje jako sprzątaczka w laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, kiedy odkrywa prowadzony tam tajny eksperyment. Cztery Oscary, w tym statuetka dla najlepszego filmu.

Lady Bird

Lady Bird

Christine „Lady Bird” McPherson (Saoirse Ronan) ze wszystkich swych młodzieńczych sił sprzeciwia się matce (Laurie Metcalf), silnej, wyrazistej kobiecie pracującej jako pielęgniarka. Dwa Złote Globy i pięć nominacji do Oscara.

Madame

Madame

Toni Colette i Harvey Keitel jako para bogatych Amerykanów, którzy przekonują pokojówkę do odegrania roli arystokratki w przebraniu na proszonym obiedzie. Po paru kieliszkach wina sprawy wymykają się spod kontroli.

Maria Callas

Maria Callas

Dokumentalna opowieść o Marii Callas – najsłynniejszej diwie operowej wszech czasów, fascynującej kobiecie pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym.

Nić widmo

Nić widmo

Londyn, lata 50. Słynny krawiec Reynolds Woodcock prowadzi prawdziwe brytyjskie centrum mody. Choć przez jego życie przewija się mnóstwo kobiet, on pozostaje kawalerem. Do czasu... Daniel Day-Lewis w nowym filmie Paula Thomasa Andersona.

Nigdy cię tu nie było

Nigdy cię tu nie było

Nagrodzony w Cannes Joaquin Phoenix w historii pełnego sprzeczności mężczyzny z mroczną przeszłością. Gotowy na wszystko, by odnaleźć uprowadzoną dziewczynę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie.

Pitbull. Ostatni pies

Pitbull. Ostatni pies

Kiedy ginie policjant z warszawskiego wydziału terroru, Despero, Metyl i Nielat wpadają w sam środek walki gangów o dominację nad miastem. Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński i Rafał Mohr w filmie Władysława Pasikowskiego.

Pomiędzy słowami

Pomiędzy słowami

Michael na pozór niczym nie różni się od innych mieszkańców Berlina, choć w rzeczywistości jest imigrantem z Polski. Niespodziewana wizyta ojca zmusza go do refleksji nad własną tożsamością. W rolach głównych Jakub Gierszał i Andrzej Chyra.

Tamte dni, tamte noce

Tamte dni, tamte noce

Błyskotliwy siedemnastolatek Elio spędza lato z rodzicami we włoskiej willi, do której przybywa młody amerykański stypendysta, Oliver. Chociaż sprawia wrażenie dorosłego, Elio musi się jeszcze wiele nauczyć, zwłaszcza na temat miłości.

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Zdeterminowana kobieta wynajmuje trzy tablice reklamowe i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz, który ma zmusić lokalną policję do znalezienia mordercy jej córki. Mroczny komediodramat z Frances McDormand w roli głównej.

Twój Vincent (Loving Vincent)

Twój Vincent (Loving Vincent)

Animacja malarska opowiadająca o ostatnich 6 tygodniach życia legendarnego malarza Vincenta van Gogha i okolicznościach jego śmierci. Oryginalna wersja językowa z polskimi napisami. || Original version with Polish subtitles.

Wieczór gier

Wieczór gier

Jeden z uczestników wieczoru gier zostaje porwany. Wszyscy myślą, że to część zabawy, ale czy na pewno? Pełna czarnego humoru komedia kryminalna z udziałem Jasona Batemana, Rachel McAdams i Kyle'a Chandlera.

Wieża. Jasny dzień. (Tower. A Bright Day.)

Wieża. Jasny dzień. (Tower. A Bright Day.)

Na parę dni przed Pierwszą Komunią Świętą ich córki, małżeństwo Mulę i Michała odwiedza niewidziana od lat młodsza siostra kobiety. Nagrodzony w Gdyni debiut reżyserski Jagody Szelc, laureatki Paszportu POLITYKI.