kpb

na erkanach

53 wojny (53 wars)

53 wojny (53 wars)

On jest korespondentem wojennym, ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Choć stara się żyć normalnie, niepewność o życie męża coraz bardziej zatruwa jej rzeczywistość. Magdalena Popławska i Michał Żurawski w poruszającym studium samotności w związku.

7 uczuć (7 Emotions)

7 uczuć (7 Emotions)

Adaś Miauczyński powraca do czasów dzieciństwa, żeby nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Michał Koterski, Maja Ostaszewska i Adam Woronowicz w nagrodzonej na festiwalu w Gdyni najnowszej komedii Marka Koterskiego.

Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

Porywająca opowieść o legendarnym zespole rockowym Queen i jego niezwykłym wokaliście Freddiem Mercurym, który łamiąc konwencje zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. W roli głównie gwiazda serialu MR. ROBOT, Rami Malek.

Chef Flynn - najmłodszy kucharz świata

Chef Flynn - najmłodszy kucharz świata

Fascynujący dokument o nastoletnim szefie kuchni, który zdobył szturmem świat nowojorskich restauracji. Historia cudownego dziecka amerykańskich kulinariów przyprawiona refleksjami na temat rodzicielstwa, biznesu restauracyjnego i mediów.

Dziewczyna w sieci pająka

Dziewczyna w sieci pająka

Młoda hakerka Lisbeth Salander i towarzyszący jej dziennikarz Mikael Blomkvist zostają wplątani w intrygę z udziałem szpiegów, cyberprzestępców i urzędników państwowych. Claire Foy w adaptacji kolejnej części cyklu powieści MILENNIUM.

Eter

Eter

Początek XX wieku. Opętany obsesją na punkcie działania eteru lekarz prowadzi niebezpieczne eksperymenty, próbując zawładnąć ludzkim umysłem. Jacek Poniedziałek, Andrzej Chyra i Rafał Mohr w najnowszym dziele Krzysztofa Zanussiego.

Gentleman z rewolwerem

Gentleman z rewolwerem

Robert Redford i Sissy Spacek w opowieści o najbardziej czarującym złodzieju w historii, który w równie bezczelny, co sympatyczny sposób rabował banki i regularnie uciekał z więzienia dopóki nie spotkał pewnej wyjątkowej kobiety.

Jeszcze dzień życia (dialogi EN/PT)

Jeszcze dzień życia (dialogi EN/PT)

Wstrząsająca opowieść o wojnie domowej w Angoli z perspektywy wybitnego reportera, Ryszarda Kapuścińskiego. Nagroda Publiczności w San Sebastian. Wersja z angielskimi i portugalskimi dialogami (napisy polskie i angielskie).

Jeszcze dzień życia (dialogi PL/PT)

Jeszcze dzień życia (dialogi PL/PT)

Trzymająca w napięciu animacja opowiadająca historię trzymiesięcznej wyprawy cenionego reportera Ryszarda Kapuścińskiego do ogarniętej wojną i chaosem Angoli. Wersja z polskimi i portugalskimi dialogami (napisy polskie i angielskie).

Kamerdyner (The Butler)

Kamerdyner (The Butler)

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX wieku. Sebastian Fabijański, Janusz Gajos i Anna Radwan w najnowszym filmie Filipa Bajona.

Kler (Clergy)

Kler (Clergy)

Przez pryzmat losów trójki duchownych Wojtek Smarzowski przygląda się instytucji Kościoła "od strony zakrystii", rzucając światło na trudne i niewygodne tematy. Na ekranie Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak i Janusz Gajos.

Monument

Monument

Dyplomowy film studentów wydziału aktorskiego łódzkiej filmówki w reżyserii Jagody Szelc (WIEŻA. JASNY DZIEŃ), która intensywnie flirtuje z konwencją horroru, w jego najbardziej wyrafinowanej psychologicznie odmianie.

Najlepsze polskie 30' vol. 4

Najlepsze polskie 30' vol. 4

Czwarta odsłona najlepszych polskich krótkich metraży. W programie trzy filmy fabularne: przewrotny JERRY Romana Przylipiaka, nagrodzony w Gdyni RELAX Agnieszki Elbanowskiej oraz wyróżniony na KFF film Jakuba Piątka USERS.

Pamiętnik Florki - zestaw IV

Pamiętnik Florki - zestaw IV

Polski serial animowany o przygodach małej ryjówki Florki, który pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka. W programie odcinki: PRZYJACIEL, KAKAO, TORBA oraz ZĘBUSZKA.

Pierwszy człowiek

Pierwszy człowiek

Opowieść o kulisach misji Neila Armstronga, pierwszego człowieka na Księżycu, oraz o cenie, jaką za to osiągnięcie musiał zapłacić on i jego bliscy. Ryan Gosling i Claire Foy w najnowszym filmie Damiena Chazelle'a, twórcy LA LA LAND.

Planeta Singli 2 (Planet Single 2)

Planeta Singli 2 (Planet Single 2)

Relacja Ani i Tomka przeżywa kryzys. On, showman-celebryta nie ma zamiaru się ustatkować. Ona z kolei chce poważnego związku. Maciej Stuhr i Agnieszka Więdłocha w kontynuacji ukochanej przez widzów komedii romantycznej.

Queen: A Night in Bohemia

Queen: A Night in Bohemia

Legendarny koncert zespołu Queen zarejestrowany w 1975 roku w londyńskim Hammersmith Odeon, zawierający m.in. pierwsze wykonanie singla BOHEMIAN RHAPSODY oraz nieprezentowane dotąd nagrania archiwalne oraz wywiady z zespołem.

Sofia

Sofia

Dwudziestoletnia Sofia mieszka z rodzicami w Casablance w Maroku. Jest w ciąży, a seks pozamałżeński w jej kraju karany jest więzieniem. Musi podjąć decyzje, które uratują honor rodziny i zaważą na całym jej życiu.

Suspiria

Suspiria

Amerykańska tancerka rozpoczyna naukę w prestiżowej szkole baletu w Berlinie, która skrywa pewien mroczny sekret. Luca Guadagnino (TAMTE DNI, TAMTE NOCE) prezentuje nową odsłonę arcydzieła Dario Argento z udziałem Dakoty Johnson i Tildy Swinton.

The World Is Yours

The World Is Yours

François to drobny dealer narkotyków, który marzy o ustatkowaniu i małym domku na przedmieściach. Ma już nawet przygotowane środki, które powierzył swojej mamie. I tu zaczynają się kłopoty… Na ekranie Vincent Cassel i Isabelle Adjani.

Touch Me Not

Touch Me Not

Nagrodzona Złotym Niedźwiedziem w Berlinie oda do ludzkiego ciała i wezwanie do akceptacji odmienności. Reżyserka Adina Pintilie wraz z trójką swoich bohaterów pyta o to czym jest intymność i piękno.

Utoya, 22 lipca

Utoya, 22 lipca

22 lipca 2011 roku prawicowy ekstremista zdetonował bombę w Oslo, a następnie otworzył ogień do przebywającej na letnim obozie na wyspie Utøya młodzieży. Zrealizowana w jednym, długim ujęciu, próba rekonstrukcji tragicznych wydarzeń.

Walk with Me

Walk with Me

Intymny obraz słynnego klasztoru buddyjskiego mistrza Zen, Thich Nhat Hanha oraz toczącego się w nim życia społeczności, która porzuciła dotychczasowe życie dla jednego wspólnego celu – praktykowania sztuki uważności.

Wdowy

Wdowy

Trzymający w napięciu thriller o czterech kobietach, których nie łączy nic z wyjątkiem długu po zmarłych małżonkach. Viola Davis, Michelle Rodriguez, Colin Farrell i Robert Duvall w najnowszym filmie Steve'a McQueena (WSTYD).

Winni

Winni

Pełen zwrotów akcji duński thriller opowiadający o policjancie, który podczas rutynowego dyżuru odbiera telefon od porwanej kobiety. Sensacja festiwalu Sundance, gdzie zdobył Nagrodę Publiczności.

Zimna wojna (Cold war)

Zimna wojna (Cold war)

Historia wielkiej i trudnej miłości rozgrywająca się w latach 50. i 60. w stalinowskiej Polsce i budzącej się do życia Europie. Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc i Agata Kulesza w nagrodzonym w Cannes filmie twórcy IDY. // with EN subtitles