kpb

na erkanach

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Pozornie niewinna zabawa towarzyska sprawia, że na światło dzienne wypływa wiele tajemnic. Kameralny komediodramat uznany przez Włoską Akademię Filmową za najlepszy film 2016 roku.

Honorowy obywatel

Honorowy obywatel

Laureat literackiej nagrody Nobla jedzie do rodzinnego miasteczka, żeby odebrać medal Zasłużonego Obywatela. Jak przyjmą go mieszkańcy, którzy rozpoznają się na kartach jego powieści? Argentyński kandydat do Oscara z udziałem nagrodzonego w Cannes Oscara Martíneza.

Ja, Olga Hepnarová

Ja, Olga Hepnarová

Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia młodej kobiety, która w lipcu 1973 roku wjechała ciężarówką w ludzi stojących na przystanku tramwajowym w czeskiej Pradze. Znakomita Michalina Olszańska w roli ostatniej kobiety skazanej na śmierć w byłej Czechosłowacji.

Konwój (Convoy)

Konwój (Convoy)

W jednym z największych aresztów śledczych dochodzi do zabójstwa więźnia. Mimo zmowy milczenia, dociekliwy prokurator zaczyna stopniowo odkrywać szokującą prawdę… Janusz Gajos, Robert Więckiewicz i Łukasz Simlat w thrillerze Macieja Żaka.

Kot Bob i ja

Kot Bob i ja

Chwytająca za serce historia uzależnionego od narkotyków ulicznego grajka, któremu w powrocie do rzeczywistości i normalnego życia pomógł... kot. Prawdziwie inspirujące kino na poprawę humoru.

Nieprawi

Nieprawi

Podczas rodzinnego obiadu najstarszy syn wspomina, że nazwisko ojca znalazło się na liście osób, które w czasach dyktatury donosiły na kobiety chcące dokonać aborcji. Niewinne spotkanie kończy się prawdziwym rodzinnym "trzęsieniem ziemi".

Paterson

Paterson

Rewelacja tegorocznego festiwalu w Cannes i najlepszy od lat fabularny film Jima Jarmuscha. Twórca BROKEN FLOWERS oraz KAWY I PAPIEROSÓW stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób.

Popek za życia

Popek za życia

Dokumentalny film Mateusza Winkla o jednym z najbardziej kontrowersyjnych polskich muzyków ostatnich lat. Trudno stwierdzić, co w jego wizerunku jest prawdą, ale jednego nie można mu odmówić: Popek jest nieprzewidywalnym, samozwańczym królem życia.

Powidoki (Afterimage)

Powidoki (Afterimage)

Zdobywca wielu nagród filmowych, w tym Oscara za całokształt twórczości – Andrzej Wajda, przedstawia historię człowieka niezłomnego, Władysława Strzemińskiego pioniera polskiej awangardy, ze znakomitą rolą Bogusława Lindy.

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

Historia Michaliny Wisłockiej - kobiety, lekarki, seksuolożki, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Za pomocą jednej książki Wisłocka zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju.

Toni Erdmann

Toni Erdmann

Przewrotna, wzruszająca komedia o tym, co jest w życiu naprawdę ważne. Uhonorowana pięcioma nagrodami Europejskiej Akademii Filmowej historia kobiety, która poświęciła wszystko dla pracy, ale będzie musiała przemyśleć wyznawane przez siebie wartości.

Ukryte piękno

Ukryte piękno

Poruszający dramat w gwiazdorskiej obsadzie przywodzący na myśl OPOWIEŚĆ WIGILIJNĄ. Historia pracownika firmy reklamowej, któremu Miłość, Czas i Śmierć pomagają wyjść z żałoby. W rolach głównych Will Smith, Helen Mirren, Edward Norton, Kate Winslet i Keira Knightley.

Ziggy Stardust and the Spiders from Mars (1973)

Ziggy Stardust and the Spiders from Mars (1973)

Zapis koncertu Davida Bowiego i jego zespółu The Spiders From Mars w londyńskim Hammersmith Odeon z 3 lipca 1973 roku, który oznaczał koniec jednej z najbardziej znaczących postaci w historii muzyki XX wieku, znanej jako Ziggy Stardust.

Zwierzęta nocy

Zwierzęta nocy

Zapadający w pamięć, niepokojący thriller w reżyserii Toma Forda (SAMOTNY MĘŻCZYZNA). Amy Adams i Jake Gyllenhaal w roli byłych małżonków, którzy odkrywają mroczną prawdę o sobie nawzajem i sobie jako ludziach. Wizualnie wysmakowana opowieść ku przestrodze.