kpb

na erkanach

A Ghost Story

A Ghost Story

C (Casey Affleck) i M (Rooney Mara) są młodym małżeństwem stojącym na rozdrożu: M marzy o zmianie i przeprowadzce, C pragnie pozostać w ich małym domu. Jego życzenie się spełnia, ale w nieco inny sposób, niż mógłby się tego spodziewać.

BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny (Beksinskis. A Sound and Picture Album)

BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny (Beksinskis. A Sound and Picture Album)

Historia wybitnego polskiego malarza - Zdzisława Beksińskiego i jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem, zrekonstruowana na podstawie prywatnych, wcześniej niepublikowanych materiałów z archiwum Beksińskich.

Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

Sequel legendarnego dzieła Ridleya Scotta. Oficer policji trafia na ukrywaną przez lata informację, która może pogrążyć resztki społeczeństwa w chaosie. Odkrycie prowadzi go do poszukiwań byłego łowcy androidów, który zaginął 30 lat temu.

Cicha Noc

Cicha Noc

Adam, na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek i Arkadiusz Jakubik w nagrodzonym w Gdyni znakomitym debiucie Piotra Domalewskiego.

Coco (EN)

Coco (EN)

Despite his family's ban on music, Miguel dreams of becoming an accomplished musician. Desperate to prove his talent, Miguel finds himself in the stunning and colorful Land of the Dead. The newest production of Disney and Pixar studios.

David Lynch, żyć sztuką

David Lynch, żyć sztuką

Niezwykły dokument, w którym twórca takich filmów jak MULHOLLAND DRIVE, czy kultowego serialu MIASTECZKO TWIN PEAKS, zabiera widzów w podróż do czasu, który uformował go jako człowieka i artystę.

Droga Aszera

Droga Aszera

Ojciec 17-letniego Aszera widzi w nim spadkobiercę rodzinnego biznesu, ale chłopak nie myśli o przejmowaniu firmy. Przynajmniej do chwili, w której tragiczny wypadek wszystko zmienia...

Happy End

Happy End

Historia kilku dni z życia zamożnej rodziny mieszkającej we francuskim Calais, która jednocześnie jest brutalną diagnozą stawianą Europie. Isabelle Huppert i Jean-Louis Trintignant w najnowszym filmie Michaela Hanekego. Pokaz z okazji Dni Austrii 2017.

Kryptonim HHhH

Kryptonim HHhH

Każda władza potrzebuje kogoś, kto pozostanie w cieniu i zadba o jej największe sekrety. Trzymająca w napięciu opowieść o Reinhardzie Heydrichu, człowieku, który skrywał najważniejsze tajemnice III Rzeszy.

Manifesto

Manifesto

Znakomita Cate Blanchett wciela się w 13 różnych postaci, aby zderzyć najbardziej radykalne idee XX wieku z rzeczywistością. Bezkompromisowe kino Juliana Rosefeldta, jednego z wiodących artystów sztuki współczesnej.

Młynarski. Piosenka finałowa

Młynarski. Piosenka finałowa

Dokumentalny portret Wojciecha Młynarskiego - niezwykłego artysty, ale też człowieka zmagającego się ze słabościami. Ostatni bardzo osobisty wywiad z bohaterem i jego przyjaciółmi, uzupełniony o nieznane dotąd archiwalia.

mother!

mother!

Ona i on wiodą z pozoru idylliczne życie w odosobnionym raju. Ich związek zostaje jednak poddany testowi, kiedy w ich domu pojawią się nieproszeni goście. Jennifer Lawrence i Javier Bardem w horrorze Darrena Aronofsky'ego.

Najlepszy (The Fastest)

Najlepszy (The Fastest)

Historia Jerzego Górskiego, mistrza triathlonu, który zachwycił świat, a w Polsce nadal jest praktycznie nieznany. Jakub Gierszał, Janusz Gajos i Magdalena Cielecka w nagrodzonym w Gdyni najnowszym filmie Łukasza Palkowskiego (BOGOWIE).

Niknięcie

Niknięcie

Zmagająca się z chorobą młoda kobieta wyrusza do rodziny mieszkającej w Norwegii w nadziei na odbudowanie relacji ze swoją matką. Czy tym razem uda im się wreszcie do siebie zbliżyć i stawić czoła nieubłaganej przyszłości?

Ojciec, czyli o Pieronku

Ojciec, czyli o Pieronku

Niezależny film dokumentalny o jednej z najważniejszych postaci w polskim Kościele. To historia życia księdza z Żywiecczyzny, który nigdy nie unikał trudnych tematów oraz jego ojca, który do końca pozostał patriotą.

Przytul mnie - zestaw II

Przytul mnie - zestaw II

Podnoszący na duchu serial dla dzieci, pokazujący wyjątkową relację między Małym Misiem i jego Tatą, zrealizowany na podstawie bestsellerowej książki PROSZĘ MNIE PRZYTULIĆ Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Emilii Dziubak.

Soyer

Soyer

Tragikomiczna opowieść o chłopaku, który równie dobrze może być wariatem i współczesnym świętym. Jego wiara jest tak wielka, że postanawia zbawić swoją siostrę i jej męża wbrew ich woli. Najnowszy film Łukasza Barczyka (HISZPANKA).

Suburbicon

Suburbicon

W małym miasteczku, życie pewnej rodziny obraca w gruzy napad, w którym ginie seniorka rodu. George Clooney przedstawia kryminalną komedię według scenariusza braci Coen. W rolach głównych Matt Damon, Julianne Moore i Oscar Isaac.

The Florida Project

The Florida Project

Porywająca opowieść autorstwa Seana Bakera (MANDARYNKA) o szukającej przygód 6-letniej dziewczynce, która tworzy własny świat w motelu na obrzeżach Disneylandu. W rolach głównych młodziutka Brooklynn Prince i Willem Defoe.

The Square

The Square

Co łączy przystojnego kuratora muzeum w Sztokholmie, zafascynowaną nim amerykańską dziennikarkę, małego chłopca, którego niesłusznie posądzono o kradzież, oraz udającego małpę artystę? Nagrodzona Złotą Palmą w Cannes czarna komedia Rubena Östlunda.

Twój Vincent (dubbing PL)

Twój Vincent (dubbing PL)

Zjawiskowy film opowiadający o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha i jego zagadkowej śmierci. Połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postaci odtworzyli za pomocą farby olejnej.

Twój Vincent (Loving Vincent)

Twój Vincent (Loving Vincent)

Animacja malarska opowiadająca o ostatnich 6 tygodniach życia legendarnego malarza Vincenta van Gogha i okolicznościach jego śmierci. Oryginalna wersja językowa z polskimi napisami. || Original version with Polish subtitles.