kpb

na erkanach

24 tygodnie

24 tygodnie

Jedna z najbardziej obiecujących niemieckich reżyserek mierzy się z dramatem matki, która musi podjąć trudną decyzję w kwestii przyszłości nienarodzonego dziecka, swojej rodziny i kariery...

Balonowy Dzień Dziecka 2017

Balonowy Dzień Dziecka 2017

Specjalna odsłona cyklu Baranki Dzieciom z okazji Dnia Dziecka oraz 50. urodzin Reksia! W programie pokaz bajek o przygodach kulowego czworonoga oraz wesołe zabawy kolorowymi balonami.

Bangaologia - nauka o stylu

Bangaologia - nauka o stylu

Coréon Dú - 32-letni angolski reżyser, model, projektant i artysta - z miłością i pasją opowiada o modowym fenomenie jego kraju. Jeden z najbardziej kolorowych i estetycznie porywających dokumentów prosto z serca Afryki.

Baranki w Afryce 2017

Baranki w Afryce 2017

Specjalna odsłona cyklu Baranki Dzieciom towarzysząca 12. edycji Festiwalu AfryKamera. W programie m.in. polowanie na goryla w towarzystwie Bolka i Lolka, a po seansie warsztaty bębniarskie.

Bi Kidude na celowniku

Bi Kidude na celowniku

„Piję, palę i śpiewam” – mawiała Bi Kidude, uważana za najstarszą wokalistkę na świecie. Zafascynowany nią dokumentalista Andy Jones wraca na Zanzibar, aby wyjaśnić co się z nią stało i osobiście angażuje się w jej historię.

Ciało obce

Ciało obce

Po jaśminowej rewolucji młoda Tunezyjka przeprawia się do Francji, gdzie zatrudnia ją bogata wdowa. Pomiędzy żyjącymi dotąd w cieniu mężczyzn kobietami tworzy się nieoczywista relacja, którą komplikuje przeszłość dziewczyny.

Dalida. Skazana na miłość

Dalida. Skazana na miłość

Oparta na faktach, historia burzliwego i pełnego namiętności życia niekwestio- nowanej królowej sceny disco. Porywający portret kobiety uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.

Dwa oblicza kobiet Bamileke

Dwa oblicza kobiet Bamileke

Szczery, przejmujący esej dokumentalny kame- ruńskiej reżyserki Rosine Mbakam. Autorka wykorzystuje odkrywa schowane między rytuałami codziennej krzątaniny historie kobiet, które ją ukształtowały.

Dzieci Afryki - blok krótkich metraży

Dzieci Afryki - blok krótkich metraży

Zestaw filmów krótko- metrażowych prezentowanych podczas festiwalu Afrykamera 2017. W programie: AYA IDZIE NA PLAŻĘ, JEST W PORZĄDKU, MAMAN(S), MARABUT, OPOWIEŚĆ Z NAZIR, PLAN C, SAMEDI CINEMA, STRAŻNIK oraz ZA MUREM.

Dzieci gór

Dzieci gór

W stolicy Ghany kobieta rodzi poważnie chore dziecko. Partner odmawia wsparcia, bliscy i znajomi widzą w ułomnościach klątwę, a i sama matka początkowo chce porzucić niemowlaka. Pięknie nakręcony portret odzyskanej autonomii.

Gwiazdy (Stars)

Gwiazdy (Stars)

Najnowszy film Jana Kidawy-Błońskiego inspirowany życiem słynnego piłkarza Jana Banasia. Dwóch kumpli ze Śląska rywalizuje na stadionach piłkarskich. Wszystko się zmienia, kiedy jeden z nich ulega poważnej kontuzji.

Jutro będziemy szczęśliwi

Jutro będziemy szczęśliwi

Samuel znakomicie odnajduje się w towarzystwie pięknych kobiet i ani myśli o ustatkowaniu się. Los ma jednak wobec niego inne plany. Omar Sy w zabawnej i wzruszającej opowieści o miłości, która wszystko stawia na głowie.

Klient (The Salesman)

Klient (The Salesman)

Asghar Fahradi, twórca ROZSTANIA, w nagrodzonej Oscarem historii testuje granice wytrzymałości bohaterów i odkrywa ich prawdziwą naturę. W filmie wystąpił m.in. zdobywca Złotej Palmy w Cannes - Shahab Hosseini.

Maloya

Maloya

Dokument Anaïs Charles-Dominique, w którym dwoje przewodników oprowadza widzów po świecie maloyi - gatunku muzycznego i stylu tańca wyspy Reunion. To więcej niż muzyka - to filozofia, religia i sposób życia. Prawdziwa pochwała wolności.

Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

Uhonorowany Złotym Globem Casey Affleck oraz Michelle Williams w wielokrotnie nagradzanej opowieści o mężczyźnie, który wraca w rodzinne strony żeby zająć się osieroconym bratankiem. Eksploracja mocy rodzinnej miłości, wspólnoty, poświęcenia i nadziei.

Martwe wody

Martwe wody

Pełne rozrywek życie zblazowanej rodziny arystokratów zakłóca seria tajemniczych zniknięć ludzi z miejscowej plaży. Juliette Binoche, Fabrice Luchini i Valeria Bruni Tedeschi w absurdalnej czarnej komedii Bruno Dumonta.

Niebieski deszcz z domieszką czerwieni

Niebieski deszcz z domieszką czerwieni

Tuareski remake PURPLE RAIN. W saharyjskim Agadez w Nigrze, gitarzysta Mdou Moctar gra odzianego w purpurę muzyka-motocyklistę, który próbuje wybić się w mieście, gdzie “rządzą gitary”.

Obcy kontra Ripley

Obcy kontra Ripley

Maraton filmowy w towarzystwie fenomenalnej porucznik Ellen Ripley. W programie kultowe dzieło Ridleya Scotta OBCY - 8. PASAŻER NOSTROMO oraz OBCY - DECYDUJĄCE STARCIE Jamesa Camerona. W roli głównej Sigourney Weaver.

Obcy: Przymierze

Obcy: Przymierze

Statek osadniczy "Przymierze" dociera na nieznaną planetę. Gdy członkowie ekspedycji odkrywają, że świat ten kryje niewyobrażalne zagrożenie, podejmują przerażającą próbę ucieczki. Najnowsze dzieło legendarnego reżysera Ridleya Scotta.

Piękny drań

Piękny drań

Prześladowany w szkole outsider i najlepszy zawodnik rugby są zmuszeni zamieszkać razem w pokoju w internacie. Współczesna historia o akceptowaniu własnej tożsamości, w której nie zawsze trzeba być po jednej ze stron.

Pociąg soli i cukru

Pociąg soli i cukru

Koniec lat 80., czasy krwawej wojny domowej w Mozambiku. Mieszkańcy wiosek podróżują pociągiem do Malawi, gdzie wymieniają lokalne dobra na środki potrzebne im do życia. Wszystkich łączy jedno: silna chęć przetrwania.

Przeklęci

Przeklęci

Zmęczony życiem dziennikarz trafia do małej wioski na prowincji, gdzie angażuje się w obronę dziewczyny oskarżonej o czary. Fantastycznie sfotografowana opowieść o splocie religijnego fanatyzmu, żądzy władzy i korupcji.

Sieranevada

Sieranevada

W sobotnie przedpołudnie 40-letni lekarz wraz z żoną udaje się na rodzinną uroczystość ku pamięci zmarłego ojca. Gdy krewni czekają na spóźniającego się kapłana, na światło dzienne wychodzą sekrety i zadawnione urazy.

Song to song

Song to song

BV i Faye to szaleńczo zakochani w sobie marzyciele, których łączy pragnienie zaistnienia w show biznesie. Ryan Gosling, Rooney Mara, Michael Fassbender i Natalie Portman w rock'n'rollowym love story mistrza kina Terrence'a Malicka.

The Circle. Krąg

The Circle. Krąg

Młoda kobieta zaczyna pracę w potężnej korpo- racji, założonej przez genialnego wizjonera. Emma Watson, Tom Hanks i John Boyega w porywającym thrillerze, w którym świat kontrolowany jest za pomocą Internetu i mediów społecznościowych.

Uczeń

Uczeń

Nastoletni Wieniamin uważa, że wie wszystko o moralności. W mgnieniu oka zmienia się we współczesnego Tartuffe'a, zdolnego zmusić tłum do nazywania czarnego białym. Jedyną osobą która usiłuje go uratować, jest nauczycielka biologii. W rezultacie to ona sama będzie potrzebować pomocy.

Wielka powódź (The Great Flood)

Wielka powódź (The Great Flood)

Wielka powódź to współczesny film wykorzystujący materiały found footage; wspólne dzieło filmowca i artysty multimedialnego Billa Morrisona (autora prezentowanego na 8. FFN filmu Decasia) oraz gitarzysty i kompozytora Billa Frisella. Pokaz w ramach 15. Festiwalu Filmu Niemego.