kpb

na erkanach

Bergman nocą

Bergman nocą

Trzy znakomite dzieła szwedzkiego mistrza kina, Ingmara Bergmana. W programie nominowana do Oscara opera CZARODZIEJSKI FLET, zmysłowe WAKACJE Z MONIKĄ i uznawana za arcydzieło PERSONA z Liv Ullmann i Bibi Andersson w rolach głównych

Bergman. Rok z życia

Bergman. Rok z życia

Nominowany do Złotego Oka w Cannes dokument, ukazujący moment zwrotny w filmowej karierze Ingmara Bergmana. Opowieść o wielkim artyście i boleśnie niedoskonałym człowieku. Na ekranie m.in. Liv Ullman, Barbra Streisand i Lars von Trier.

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica

Przed rozpoczęciem ważnego konkursu, w szkole w Valleby, znika cenna nagroda. Czy dzieciom uda się ją odnaleźć? Przebojowy wstęp do popularnej serii filmów o przygodach małych detektywów.

Camille powtarza rok

Camille powtarza rok

Nominowana do siedmiu Cezarów komedia romantyczna o kobiecie, która po rozpadzie swojego małżeństwa niespodziewanie cofa się w czasie. Znów ma 16 lat i szansę, żeby zmienić wszystko w swoim życiu. Musi zdecydować tylko czy tego chce. .

Czarne bractwo. BlacKkKlansman

Czarne bractwo. BlacKkKlansman

Nowy film Spike'a Lee. Początek lat 70-tych, pierwszy czarnoskóry detektyw w Colorado Springs decyduje się wraz ze swoim białym kolegą zinfiltrować Ku Klux Klan. John David Washington i Adam Driver w nagrodzonym w Cannes najnowszym filmie Spike'a Lee.

Czyściciele internetu

Czyściciele internetu

Kto decyduje o tym co trafi na portale społecznościowe, a co zostanie z nich usunięte? Kto ma dostęp do informacji na nasz temat? Dokumentalny thriller o internetowej cenzurze jako narzędziu do sterowania rzeczywistością.

Dogman

Dogman

Rozgrywająca się w skąpanym w deszczu i kokainie włoskim miasteczku opowieść o małym, wielkim człowieku — psim fryzjerze, który musi walczyć o swoją godność. Rewelacja tegorocznego festiwalu w Cannes, nagroda dla najlepszego aktora.

Donna Haraway: Story Telling for Earthly Survivor

Donna Haraway: Story Telling for Earthly Survivor

Wnikliwy dokument opowiadający o życiu i twórczości Donny Haraway, autorki MANIFESTU CYBORGÓW, a przy tym ujmująco ciepłej osoby, która zasłynęła już w latach 80., dzięki swoim tekstom na temat płci, tożsamości i technologii.

Geomancer + World of Tomorrow

Geomancer + World of Tomorrow

W programie GEOMANCER - film CGI o twórczym przebudzeniu sztucznej inteligencji oraz wielokrotnie nagradzane psychodeliczne animacje science-fiction WORLD OF TOMORROW o czasie, pamięci i technologii.

Going South

Going South

Wierny credo kina bez kamer, reżyser Dominic Gagnon korzystając wyłącznie z nagrań youtuberów kostruuje pasjonującą mozaikę równoważnych doświadczeń w świecie, w którym wszystko może być prawdą.

Gordon i Paddy

Gordon i Paddy

Pięknie animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. Czy ich spryt i rozwaga wystarczą, by rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę?

Hoax_Canular

Hoax_Canular

Składający się w całości z materiałów nakręconych przez nastolatków kamerkami internetowymi, „Hoax_Canular” Dominica Gagnona jest refleksją nad medialnie pompowanym strachem i rozmaitymi strategiami jego przechwycenia, stosowanymi przez młodzież z całego świata.

Jak to się robi

Jak to się robi

Marcel Łoziński postanowił udowodnić, że z każdego człowieka można ulepić polityka. Na casting zgłosiło się kilkaset osób. Kilkanaście z nich rozpoczęło szkolenie... Dotrwała jedna.

Jesień we Francji

Jesień we Francji

Abbas, nauczyciel w szkole średniej w Republice Środkowej Afryki z dwójką dzieci opuszcza rozdarty wojną kraj i przenosi się do Francji. Poznaje kobietę, która się w nim zakochuje i oferuje dach nad głową jemu i jego rodzinie.

Jestem William

Jestem William

William uważa się za pechowca, a życie cały czas stawia przed nim wyzwania. Niezwykła przygoda w małym miasteczku, z odrobiną gangsterskiego dreszczyku i małym-wielkim bohaterem, który odkrywa swoją siłę.

Juliusz (Julius)

Juliusz (Julius)

Kiedy mimo drugiego zawału jego ojciec-artysta odmawia zmiany stylu życia, Juliusz jest zmuszony znaleźć na seniora jakiś sposób. Wojciech Mecwaldowski i Jan Peszek w debiutanckiej komedii Aleksandra Pietrzaka (JA I MÓJ TATA).

Kamerdyner (The Butler)

Kamerdyner (The Butler)

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX wieku. Sebastian Fabijański, Janusz Gajos i Anna Radwan w najnowszym filmie Filipa Bajona.

Kapitan Morten i Królowa Pająków

Kapitan Morten i Królowa Pająków

Morten marzy o dalekiej, morskiej wyprawie. Kiedy niespodziewanie kurczy się do rozmiaru owada i staje się kapitanem statku okazuje się, że żeglowanie to nie taka prosta sprawa… Zaskakująca animacja o potędze dziecięcej wyobraźni.

Kler

Kler

Przez pryzmat losów trójki duchownych Wojtek Smarzowski przygląda się instytucji Kościoła "od strony zakrystii", rzucając światło na trudne i niewygodne tematy. Na ekranie Arkadiusz Jakub, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak i Janusz Gajos.

Krew Saamów

Krew Saamów

Uhonorowana nagrodą LUX opowieść o kobiecie, która podczas podróży do rodzinnej Laponii wspomina pełne bolesnych przeżyć dzieciństwo, konfrontując się z tożsamością, którą porzuciła jako nastolatka.

Lato

Lato

Rozgrywająca się w Leningradzie w 1981 roku pełna pozytywnej energii opowieść o wolności i rewolucji, której ogień rozpala rock. Najnowszy film jednego z najbardziej cenionych rosyjskich reżyserów, Kiryła Serebrennikowa (UCZEŃ).

Łowcy czarownic

Łowcy czarownic

Dwójka przyjaciół, nieśmiały Jovan i zadziorna Milica postanawia odnaleźć wiedźmę i zdjąć zły urok, który jędza rzuciła na tatę dziewczynki. Czy im się to uda? A może chłopca czeka jeszcze większe wyzwanie?

McQueen

McQueen

Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury.

Milford Graves, Full Mantis + Rebirth is Necessary

Milford Graves, Full Mantis + Rebirth is Necessary

Pierwszy pełnometrażowy portret legendarnego, nowojorskiego perkusisty Milforda Gravesa, prześwietlający jego wszechstronną kreatywność i ciekawość świata. Projekcji towarzyszy pokaz artystycznego filmu krótkiego REBIRTH IS NECESSARY.

Mirai

Mirai

Mały Kun robi się nieznośny, kiedy w jego rodzinie pojawia się młodsza siostrzyczka. Wkrótce odkrywa tajemniczy ogród, który przenosi go w czasie. Najnowsza animacja Mamoru Hosody, twórcy WILCZYCH DZIECI.

Nina

Nina

Nina ma niezłą pracę i kochającego męża, a mimo to nie jest szczęśliwa. Liczy na to, że dziecko zmieni coś w jej życiu, ale sama nie może zajść w ciążę. Wkrótce poznaje idealną kandydatkę na surogatkę, z którą zaczyna ją łączyć bardzo silna więź.

O wierszach filmowych - panel dyskusyjny

O wierszach filmowych - panel dyskusyjny

Panel dyskusyjny w ramach 10. edycji Conrad Festival. Z Darkiem Foksem, autorem antologii polskich wierszy odnoszących się do kina oraz artystką, pisarką i wykładowcą PWSFTviT Bronką Nowicką rozmawiać będzie Jakub Kornhauser.

Our New President + 3049

Our New President + 3049

Historia wygranej Donalda Trumpa z perspektywy rosyjskiej propagandy. Satyryczny portret rosyjskiej interwencji w amerykańskie wybory. Pokaz poprzedzi krótkometrażowa utopijna wizja kolektywnej przyszłości autorstwa duetu Patten.

Pettson i Findus - Najlepsza Gwiazdka

Pettson i Findus - Najlepsza Gwiazdka

Aktorska adaptacja uwielbianych przez dzieci książek ilustrowanych. Tym razem kot Findus i opiekujący się nim starszy pan Pettson przygotowują się do nadchodzących Świąt, gdy za oknami szaleje śnieżyca.

Sarabanda

Sarabanda

Wiele lat po rozwodzie Marianne odwiedza swojego byłego męża trafiając w sam środek rodzinnego kryzysu. Ingmar Bergman w swoim ostatnim filmie wraca do bohaterów SCEN Z ŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO. W rolach głównych Liv Ullmann i Erland Josephson.

Searching

Searching

Kiedy śledztwo w sprawie zaginięcia nastolatki nie przynosi rezultatów, jej ojciec decyduje się sam ją odnaleźć. Nagrodzony na festiwalu Sundance przełomowy formalnie thriller, którego akcja toczy się na ekranach urządzeń elektronicznych.

Supa Modo

Supa Modo

Jo to dziewczynka, która kocha kino i marzy o tym, by zostać superbohaterem. Niestety cierpi na nieuleczalną chorobę. Gdy wychodzi ze szpitala jej siostra, z pomocą całego miasteczka, stara się spełnić jej marzenie.

Tajemnice Silver Lake

Tajemnice Silver Lake

Kiedy jego piękna sąsiadka znika bez śladu, zafascynowany rozwiązywaniem zagadek Sam rusza w pełną przygód podróż po Los Angeles. Andrew Garfield i Riley Keough w pełnym czarnego humoru kryminale nawiązującym do kina noir.

The Hum

The Hum

Nikt nie może "usłyszeć" Szumu, efekty infradźwięków to coś, co bardziej się "czuje". THE HUM to próba rekonstrukcji efektów szumu, jego wpływu na ludzi, zwierzęta i przestrzeń. Po seansie spotkanie z reżyserką.

The People’s Republic of Desire + 90 Seconds in North Korea

The People’s Republic of Desire + 90 Seconds in North Korea

Nagrodzony na festiwalu SXSW dokument o pokoleniu młodych ludzi w Chinach, których związki z innymi ludźmi istnieją niemal wyłącznie w Internecie. Projekcji towarzyszy pokaz poetyckiej migawki z życia codziennego w Korei Północnej.

The Square

The Square

Co łączy przystojnego kuratora muzeum w Sztokholmie, zafascynowaną nim amerykańską dziennikarkę, małego chłopca, którego niesłusznie posądzono o kradzież, oraz udającego małpę artystę? Nagrodzona Złotą Palmą w Cannes czarna komedia Rubena Östlunda.

Trzymaj się ode mnie z daleka

Trzymaj się ode mnie z daleka

Chociaż Jacopo jest świetnym doradcą dla małżeństw w kryzysie, nad jego własnym życiem miłosnym ciąży klątwa. Lekka włoska komedia o mężczyźnie, który przynosi nieprawdopodobnego pecha wybrankom swojego serca.

Welcome to Sodom

Welcome to Sodom

Dokument o wysypisku śmieci w Ghanie, gdzie 250 000 ton elektronicznych odpadów z Zachodu - telefonów komórkowych, telewizorów LCD, notebooków - jest poddawana recyklingowi przez dzieci i dorosłych.

Worlds of Ursula K. Le Guin

Worlds of Ursula K. Le Guin

Dokument traktuje o życiu i spuściźnie zmarłej niedawno feministycznej pisarki, Ursuli Le Guin, znanej ze swoich powieści fantasty i science-fiction, które wytyczały nowe szlaki w literaturze.

Zabliźnione serca

Zabliźnione serca

Młody kuracjusz rumuńskiego sanatorium nie poddaje się chorobie. Prowadzi polityczne spory, a nawet zakochuje się, podczas gdy w społeczeństwie nacjonalizm rośnie w siłę. Nagrodzony w Locarno dramat Radu Jude, twórcy filmu AFERIM!.

Zimna wojna (Cold war)

Zimna wojna (Cold war)

Historia wielkiej i trudnej miłości rozgrywająca się w latach 50. i 60. w stalinowskiej Polsce i budzącej się do życia Europie. Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc i Agata Kulesza w nagrodzonym w Cannes filmie twórcy IDY. // with EN subtitles

Żona

Żona

Joan i Joe stanowią zgrany duet: on cieszy się rolą Wielkiego Amerykańskiego Pisarza, ona spełnia się jako jego żona. Dopiero Nagroda Nobla sprawia, że nachodzą ją wątpliwości. Na ekranie Glenn Close, Jonathan Pryce i Christian Slater.