kpb

na erkanach

Apricot Groves

Apricot Groves

Młody Armeńczyk, który od dzieciństwa mieszka w Stanach Zjednoczonych, wraca do kraju pochodzenia, żeby oświadczyć się dziewczynie. Największe wyzwanie jest dopiero przed nim.

Artykuł osiemnasty

Artykuł osiemnasty

Dokument Bartosza Staszewskiego na temat praw osób LGBT w Polsce. art. W roli ekspertów wystąpili m.in: prof. Ewa Łętowska, prof. Monika Płatek, Agnieszka Graff, prof. Lew Starowicz czy Agnieszka Holland.

Azyl

Azyl

Poruszająca opowieść o Antoninie Żabińskiej, żonie dyrektora warszawskiego zoo, która wspólnie z mężem ukrywała podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. W rolach głównych: Jessica Chastain i Daniel Brühl.

Bikini Blue

Bikini Blue

Wielka Brytania tuż po zakończeniu II wojny światowej. Małżeństwo polskiego żołnierza dotkniętego wojenną traumą i młodej Angielki zostaje wystawione na próbę. Kobieta wyrusza w podróż, która ma wyjaśnić dzielącą ich tajemnicę.

Carrie Pilby

Carrie Pilby

Oparta na bestsellerowej powieści Caren Lissner historia 19-letniej dziewczyny, która mimo niezwykłej inteligencji ma problem z przystosowaniem się do rzeczywistości. Pomysłowy terapeuta układa dla niej plan działania.

Chata

Chata

Poruszająca opowieść o niezwykłej podróży, która pozwala zrozpaczonemu mężczyźnie na nowo odnaleźć sens życia i odkryć ostateczną prawdę o miłości, stracie i przebaczeniu. W rolach głównych wystąpili Sam Worthington i Octavia Spencer.

Dalida. Skazana na miłość

Dalida. Skazana na miłość

Oparta na faktach, historia burzliwego i pełnego namiętności życia niekwestio- nowanej królowej sceny disco. Porywający portret kobiety uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.

Drag Becomes Him

Drag Becomes Him

Jerick Hoffer wyjeżdża z prowincjonalnego Portland i jako Jinkx Monsoon rzuca wyzwanie światu. Opowieść o historii kultury Drag Queen oraz wewnętrznej przemianie, którą Jinkx rysuje na swojej twarzy pudrem i maskarą.

Dusza i ciało

Dusza i ciało

Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na MFF w Berlinie, film cenionej węgierskiej reżyserki Ildikó Enyedi. Oryginalna historia miłosna, która urzeka subtelnością, humorem i niezwykłym podejściem do tematu alienacji.

Holding the Man

Holding the Man

Tim i John poznali się w czasach szkoły średniej. Ich związek trwający już 15 lat związek przeszedł wiele trudnych chwil, ale najtrudniejszym testem dla wspólnej przyszłości okaże się jednak diagnoza medyczna…

Kiki

Kiki

Dokument Sary Jordenö przedstawia młodych, czarnoskórych nowojorczyków ze świata LGBT+, którzy pozbywają się swoich codziennych tożsamości i wcielają w postaci, którymi chcą być. Odkrywają siebie i wolność. A potem tańczą.

Klient (The Salesman)

Klient (The Salesman)

Asghar Fahradi, twórca ROZSTANIA, w nagrodzonej Oscarem historii testuje granice wytrzymałości bohaterów i odkrywa ich prawdziwą naturę. W filmie wystąpił m.in. zdobywca Złotej Palmy w Cannes - Shahab Hosseini.

Mały Jakub

Mały Jakub

Jakub nie może pozbyć się wrażenia, że gdy przebywa w pracy, ktoś nieustannie zakrada się do jego mieszkania. Przypuszczenia potwierdzają się, gdy przyłapuje intruza na gorącym uczynku, a konfrontacja ta będzie również początkiem zdobywania wiedzy o samym sobie.

Małżeńskie porachunki

Małżeńskie porachunki

Twórca NOCNEJ STRAŻY prezentuje przebojową komedię o tym, że czasem o wiele taniej jest zatrudnić płatnego zabójcę, niż rozwieść się po kilkunastu latach małżeństwa. W jednej z głównych ról - Marcin Dorociński.

Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

Uhonorowany Złotym Globem Casey Affleck oraz Michelle Williams w wielokrotnie nagradzanej opowieści o mężczyźnie, który wraca w rodzinne strony żeby zająć się osieroconym bratankiem. Eksploracja mocy rodzinnej miłości, wspólnoty, poświęcenia i nadziei.

Matka

Matka

Oryginalny thriller w stylu Agathy Christie, zabarwiony fantastycznym czarnym humorem. Znakomita Tiina Mälberg jako matka opiekująca się synem, który w wyniku tajemniczego postrzelenia zapadł w śpiączkę.

Milczenie

Milczenie

Najnowszy film Martina Scorsese. Oparte na powieści Shūsaku Endō i inspirowane autentycznymi wydarzeniami widowisko, ukazujące zderzenie dwóch cywilizacji i religii. Występują: Andrew Garfield, Adam Driver i Liam Neeson.

Moje jest inne + Polski blok filmów krótkich

Moje jest inne + Polski blok filmów krótkich

Dokument Antoniego Pałki, którego zbiorowym bohaterem są rodzice i rodziny gejów i lesbijek. Z przejmującej narracji wyłania się przemiana w postrzeganiu homoseksualności na przestrzeni ostatnich kilku dekad.

Noc Lyncha 2017

Noc Lyncha 2017

Maraton filmowy z kultowymi dziełami mistrza onirycznego suspensu - Davida Lyncha. W programie: MIASTECZKO TWIN PEAKS. OGNIU KRUCZ ZA MNĄ, ZAGUBIONA AUTOSTRATA oraz ZESTAW FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH.

Porto

Porto

Debiut fabularny doświadczonego krytyka i dokumentalisty Gabe’a Klingera. Historia jednonocnej przygody w portugalskim Porto zachwyca krytyków na całym świecie, a jedna z ostatnich ról tragicznie zmarłego Antona Yelchina przez niektórych uważana jest za jego najlepszy filmowy występ.

Potwór z Martfü (Strangled)

Potwór z Martfü (Strangled)

Węgry, rok 1957. Mężczyzna zostaje skazany na śmierć za brutalne zabójstwo młodej kobiety. Siedem lat później, społeczeństwem wstrząsają kolejne morderstwa, których tajemnicę coraz trudniej rozwikłać w politycznym obłędzie porewolucyjnym.

Samobójstwo

Samobójstwo

Cztery lesbijki, dwie pary, jedno popołudnie, miły lunch. Co może pójść nie tak? A jednak… Na stole ląduje anonimowa kartka, a razem z nią pytanie: „Skoro wszystkie jesteśmy szczęśliwe, kto chce popełnić samobójstwo?”

W sieci

W sieci

Prąd znosi łódź ubogiego rybaka na południowo- koreańskie wody. Ambitny oficer straży granicznej uznaje go za szpiega. Nowy film czołowego twórcy koreańskiego kina, Kim Ki-duka, przynosi przejmujące studium trudnych relacji między Koreą Północną a Południową.

Zagraniczny blok filmów krótkometrażowych

Zagraniczny blok filmów krótkometrażowych

Zestaw zagranicznych filmów krótkich, prezentowanych w ramach LGBT Film Festival 2017. W programie: APOLLO; CROSSOVER; CURTAIN DOWN; LIMINA; MARIO, KIKE Y DAVID oraz SHALA.

Zud

Zud

Jedenastoletni Sukhbat jest nomadem i wraz z rodzicami żyje na mongolskim stepie. Kiedy nagły spadek temperatury powoduje masowe umieranie zwierząt należących do rodziny, ojciec chłopca musi znaleźć inny sposób na przetrwanie.