kpb

Eter

tytuł oryginalny: Eter

reżyseria: Krzysztof Zanussi
aktorzy: Jacek Poniedziałek, Andrzej Chyra, Rafał Mohr, Zsolt Laszlo, Ostap Vakulyuk, Małgorzata Pritulak, Maria Ryaboshapka

czas trwania: 118 min.
produkcja: Polska/Ukraina/Węgry/Litwa/Włochy 2018
premiera: 2018-11-30
język: polski, ukraiński, rosyjski
napisy: polskie
in Polish, Ukrainian and Russian with Polish subtitles

fot. Maciej Szcześniak

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018: Konkurs Główny

Początek XX wieku, Podole. Lekarz (Jacek Poniedziałek) pasjonuje się eterem – substancją uśmierzającą ból i odbierającą świadomość, tajemniczą i śmiertelnie niebezpieczną. Gdy ofiarą jego działania pada młoda dziewczyna, zostaje skazany na śmierć, ale niespodziewanie udaje mu się uniknąć stryczka. Doktor znajduje pracę w zaborze austriackim, w wojskowej twierdzy dowodzonej przez pewnego komendanta (Andrzej Chyra). Poza oficjalną praktyką, na własną rękę ponownie zaczyna prowadzić coraz dziwniejsze eksperymenty: na żywych i na umarłych. Obsesyjnie doskonali swoją wiedzę o eterze pozwalającym manipulować bólem, pożądaniem i wolą poddanych mu ludzi. Jaką cenę przyjdzie mu zapłacić za próbę zawładnięcia ludzkim umysłem?

Jacek Poniedziałek, Andrzej Chyra i Rafał Mohr w prezentowanym w Gdyni mrocznym, sensualnym thrillerze Krzysztofa Zanussiego, nawiązującym do mitu Fausta.

 

Film prezentowany w ramach: Eter - pokaz przedpremierowy i spotkanie z Krzysztofem Zanussim

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

Zobacz ten film:

  • Piątek
    23 listopada Friday November 23