kpb

Jackie

tytuł oryginalny: Jackie

reżyseria: Pablo Larraín
aktorzy: Natalie Portman, Peter Sarsgaard, Greta Gerwig, John Hurt, Billy Crudup

czas trwania: 100 min.
produkcja: USA/Chile 2016
premiera: 2017-02-03
język: angielski, hiszpański
napisy: polskie
in English and Spanish with Polish subtitles

Złote Globy 2017: nominacja dla najlepszej aktorki w dramacie (Natalie Portman)
MFF w Wenecji 2016: Złota Mysz dla najlepszego filmu w konkursie (Pablo Larraín), najlepszy scenariusz (Noah Oppenheim)
Critics’ Choice 2016: najlepsza aktorka (Natalie Portman), najlepsze kostiumy (Madeleine Fontaine), najlepsza charakteryzacja i fryzury

 

Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładany świat Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię... Jackie.

Poruszająca historia kobiety–ikony,  postaci równie inspirującej, co tajemniczej, w jednym z decydujących momentów w historii Stanów Zjednoczonych. Film wyreżyserował Pablo Larraín - zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie za El Club.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share