kpb

Prosta historia o morderstwie (Simple Story About Murder)

tytuł oryginalny: Prosta historia o morderstwie

reżyseria: Arkadiusz Jakubik
aktorzy: Andrzej Chyra, Kinga Preis, Filip Pławiak, Eryk Lubos, Ireneusz Czop

czas trwania: 90 min.
produkcja: Polska 2016
premiera: 2016-10-21
język: polski
napisy: angielskie
in Polish with English subtitles

fot. Krzysztof Wiktor

 

Trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. Jacek, młody policjant (Pławiak), za wszelką cenę próbuje chronić matkę (Preis) i braci przed porywczym i despotycznym ojcem – również funkcjonariuszem (Chyra) – zamieszanym w nielegalne interesy. Gdy ten zostaje zamordowany, syn staje się głównym podejrzanym. Żeby udowodnić swoją niewinność, Jacek musi rozpracować skomplikowaną sieć intryg, w którą był uwikłany jego ojciec.

 

Prosta historia o morderstwie to drugi – po świetnie przyjętej Prostej historii o miłości z 2010 roku – film w dorobku reżyserskim znakomitego aktora. W rolach głównych nieustępujący mu pod względem talentu Andrzej Chyra, Kinga Preis i Filip Pławiak znany m.in. z Czerwonego pająka.

 

Ten film ma prowokować pytania o genezę zła i kłamstwa w rodzinie. Jak to zło powstaje? Dlaczego kłamiemy, żeby to zło ukryć? I czy jesteśmy ofiarami piętna? Dzisiaj bohater tragedii antycznej zadałby sobie pytanie, że może to nie klątwa rządzi losem człowieka, lecz człowiek klątwą. Że nie jesteśmy ofiarami piętna, lecz sprawcami. Więc może jesteśmy tylko my i nasze wybory? Prosta historia o morderstwie to zaangażowana społecznie opowieść ubrana w garnitur kryminalnego thrillera.

Arkadiusz Jakubik, reżyser

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share