kpb

Na bank się uda

tytuł oryginalny: Na bank się uda

reżyseria: Szymon Jakubowski
aktorzy: Adam Ferency, Lech Dyblik, Marian Dziędziel, Maciej Stuhr,

czas trwania: 105 min.
produkcja: Polska 2019
premiera: 2019-08-15
język: polski
in Polish

fot. N. Szuldrzynska

 

Na bank się uda to doskonała komedia kryminalna – zawrotne tempo akcji, wyraziste postaci i dowcipne dialogi. A to wszystko oparte na autentycznych zdarzeniach. W postaci trzech starszych przyjaciół wcielili się Marian Dziędziel, Adam Ferency i Lech Dyblik.


Trójka przyjaciół mieszkających na krakowskim Podgórzu postanawia wziąć resztki życia, jakie im zostały, w swoje ręce. Eryk (Marian Dziędziel) jest hazardzistą z długami, które utrudniają mu życie. Tolek (Adam Ferency) niedawno owdowiał. Jest ochroniarzem w banku i stracił mieszkanie. „Chudy” (Lech Dyblik) wie sporo o życiu, ma chore serce i miesiąc życia przed sobą, jeśli nie podda się operacji. Chcąc przetrwać kolejny dzień, podejmują desperacką decyzję – napad na bank! To rozwiązanie ostateczne i skrajne, ale wszystkie inne opcje już wykorzystali. Mimo że wyglądają i działają chaotycznie, plan napadu na bank to prawdziwa perła wśród planów. Tu wszystko jest przemyślane, a staruszkowie, choć z pozoru wyglądają jak ofiary losu, okazują się mistrzami drugiego planu.


Trzech starszych panów dokonuje napadu na bank. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzy, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło.
Ale czy na pewno?


I tak splatają się losy trzech staruszków, młodego hakera i policyjnego informatyka. Jest i piękna dziewczyna. Pozostaje tylko pytanie, co czeka ich na końcu tej przygody - nagroda czy więzienna cela?

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share