kpb

Anders, ja i jego 23 inne kobiety

tytuł oryginalny: Anders, jag och hans 23 andra kvinnor

reżyseria: Nahid Persson

czas trwania: 90 min.
produkcja: Szwecja/Norwegia/Finlandia 2018
język: szwedzki
napisy: polskie, angielskie
in Swedish with Polish and English subtitles

Osobisty dokument Nahid Persson, mieszkającej w Szwecji reżyserki irańskiego pochodzenia, opowiadający o współczesnym Casanovie z Tindera.

 

Gdy Nahid przesunęła palcem w prawo na ekranie smartfona, nie spodziewała się tego, co ją czeka. 49-letni Anders, przystojny trener tenisa, okazał się niemniej zainteresowany nią, 57-letnią kobietą. Ich pierwsze randki były wspaniałe, kolejne jeszcze lepsze. Nahid poznała przyjaciół Andersa, co wróżyło poważniejszy związek. Jej wątpliwości zaczął budzić fakt, że pod zdjęciami mężczyzny na Facebooku pojawia się wiele poufałych komentarzy innych kobiet. Postanowiła do nich napisać. Okazało się, że nie jest jedyna.


W tym momencie Nahid Persson, szwedzka reżyserka irańskiego pochodzenia, postanowiła sięgnąć po kamerę. A Anders, o dziwo, zgodził się zostać bohaterem jej filmu. Tak zaczyna się opowieść, która pomimo pozorów typowej narracji o Casanovie wielokrotnie sprowadza widza na manowce. Film jest zgrabną metaforą tego, jak współczesne randkowanie w sieci zderza się ze staroświecką ideą miłości romantycznej.

 

| Nahid meets Anders who is dating 24 women at the same time. Anders, Me and His 23 Other Women is a film about love, loneliness and dating in the 21st century.

 

Film prezentowany w ramach: Filmoterapia z SENSem

 

ZWIASTUN oryginalny:

Bookmark and Share