kpb

Noc w Kinie - pod dobrą gwiazdą

NOC W KINIE
- POD DOBRĄ GWIAZDĄ


Filmy Ferzana Ozpetka
- czarujące włoskie kino -


sobota, 31 lipca 2010 // start: 22.30

w programie:

ON, ONA I ON | LE FATE IGNORANTI
reż. Ferzan Ozpetek, Francja/Włochy 2001, 105’

Spokojne i udane życie małżeństwa Antonii i Massima przerywa nagły, śmiertelny wypadek męża. Antonia nie może się pozbierać, przestaje chodzić do pracy, spotykać się z przyjaciółmi. Pewnego razu odkrywa przypadkowo, że Massimo od siedmiu lat ją zdradzał, a jego wybrańcem był mężczyzna - Michele. Zaczyna się pasmo niezwykłych często dramatycznych sytuacji między nią a Michelem. Paradoksalnie to, co zbliża ich do siebie, to osoba Massima. Stają teraz o krok od miłości...

OKNA | LA FINESTRA DI FRONTE
reż. Ferzan Ozpetek, Włochy/Wielka Brytania/Turcja/Portugalia 2003, 103’

Życie pewnej młodej kobiety płynie bardzo zwyczajnie. Zwyczajne kłótnie rzadko zakłócają bieg zwyczajnych, podobnych do siebie dni. Wieczorami Giovanna staje w oknie i, paląc papierosa, obserwuje okno sąsiada. Tęskni za innym życiem. Życie pewnego starszego mężczyzny, Davide, dobiega końca. Pewnego dnia Giovanna i Davide spotykają się. Giovanna zaczyna zastanawiać się nad własnym życiem, niewykorzystanymi możliwościami, niezrealizowanymi marzeniami. Davide przekonuje Giovannę do podjęcia walki o realizację marzeń.

SATURNO CONTRO. POD DOBRĄ GWIAZDĄ | SATURNO CONTRO
reż. Ferzan Ozpetek, Włochy 2007, 110’

Kilkoro przyjaciół spotyka się regularnie od lat, tworząc grupę, której nie zmienił upływający czas, ani koleje losu. Jednak każdy z nich zmaga się ze swoimi problemami, lękami i marzeniami. Każdy z nich ma swój sekret. Dopiero w obliczu tragedii uzmysławiają sobie jak bardzo każdy z nich boi się samotności, jak ważna w życiu jest bliskość drugiego człowieka, jak wiele znaczą przyjaźń i miłość. Reżyserowi po raz kolejny udało się opowiedzieć historię o ludziach odnajdujących siłę w codziennych drobiazgach i odkrywających siebie na nowo każdego dnia.

Bilet na Noc w Kinie (3 filmy):
21 zł
(normalny)
18 zł (ulgowy)

od 30 lipca w Kinie Pod Baranami najnowszy film Ferzana Ozpetka:
MINE VAGANTI. O MIŁOŚCI I MAKARONACH
bilet na Noc w Kinie upoważnia do zniżki na seanse premierowego tytułu!
Bookmark and Share

archiwum