kpb

Antychryst przedpremierowo!

Przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Larsa von Triera, ledwie tydzień po jego oficjalnej premierze na festiwalu w Cannes!

Szokujący horror twórcy Królestwa z udziałem Willema Dafoe i Charlotte Gainsbourg światowa prasa ogłosiła najbardziej kontrowersyjnym filmem od czasu Nieodwracalnego.

Zapraszamy na pokaz filmu, który wstrząsnął francuską Riwierą!

Seans w czwartek, 28 maja, o godz. 22.15!


ANTYCHRYST | ANTICHRIST
reż. Lars von Trier, Dania/Francja/Niemcy 2009, 100'

Willem Dafoe (Ostatnie kuszenie Chrystusa, Spiderman) i Charlotte Gainsbourg (21 gramów, Jak we śnie) w szokującym horrorze twórcy kultowego Królestwa i Przełamując fale Larsa von Triera.

Najgłośniej dyskutowany film tegorocznego festiwalu w Cannes. 

Niesamowite zdjęcia Anthonego Dod Mantle, nagrodzonego Oscarem za film Slumdog. Milioner z ulicy, przełomowe efekty specjalne studia Platige Image. To wszystko zapowiada rewolucyjny i prowokujący film grozy na miarę Dziecka Rosemary Polańskiego i Lśnienia Kubricka.

Światowej sławy psychiatra i jego młoda żona, badająca historie czarownic w średniowieczu, wyjeżdżają do domu na odludziu, by zaszyć się przed światem i zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami. Zamiast ukojenia znajdą tam jednak niszczycielską moc sięgającą początków świata. Będą musieli stawić czoła potężnej i przerażającej sile, z której istnienia nie zdawali sobie sprawy.


Czy jest to film dobry czy zły? To zupełnie poza dyskusją. Jest to na pewno plunięcie w twarz społeczeństwu. Von Trier pokazuje, że jesteśmy zdolni do niesłychanej wręcz niegodziwości. Psychologiczna manipulacja przeradza się w tortury, niespotykane nawet w największych mrokach historii. (...) Von Trier nie tyle stworzył film o przemocy, co stworzył film, by uskuteczniać przemoc jako metodę autoterapeutyczną. (...) Jest to najbardziej traumatyczny film, jaki kiedykolwiek widziałem. Roger Ebert, Chicago Sun-Time

Film Larsa von Triera Antychryst zszokował całe Cannes. Podczas napisów końcowych można było usłyszeć szyderczy śmiech, westchnienia niedowierzania, nieśmiałe oklaski i głośne gwizdy. Antychryst wkrótce zyskał miano najszerzej dyskutowanego filmu tegorocznego festiwalu. Mike Collet-White, Variety

Nieczęsto wychodząc z kina ma się wrażenie, że właśnie doświadczyło się historycznego dla kinematografii momentu. Lars von Trier wyreżyserował film, który prawdopodobnie będzie najbardziej kontrowersyjnym dziełem z całego jego dorobku, a niełatwo jest przebić poprzednie. (...) Żaden film od czasu Nieodwracalnego Gaspara Noe nie wywierał tak silnych, emocjonalnych reakcji. (...) Przy najnowszym dziele von Triera, Hostel okrzyknięty mianem "porno krwi i przemocy", sprawia wrażenie powściągliwego. Charles Ealy, Austin360.com


ZWIASTUN:


Bookmark and Share

archiwum