kpb

Dla Ciebie i Ognia - pokaz specjalny

Najbardziej oczekiwany polski film niezależny ostatnich lat na jedynym pokazie kinowym w Krakowie!

W dniach 7-9 maja w 14 miastach w Polsce w kinach będzie można oglądać film DLA CIEBIE I OGNIA. Tydzień później tytuł ten trafi na DVD.

Pełnometrażowy, profesjonalny debiut ekipy filmowców z Trójmiasta, zrzeszonych pod szyldem "Wytwórnia Filmów Kalina" szturmem zdobył festiwale w całej Polsce. Ten mroczny thriller kryminalny bywa porównywany z onirycznym kinem Davida Lyncha.

Zapraszamy na wyjątkowy pokaz w czwartek, 7 maja, o godz. 18.00! 


DLA CIEBIE I OGNIA | DLA CIEBIE I OGNIA
reż. Tomasz Zasada, Mateusz Jemioł, Polska 2008, 127’

Wyróżnienie na FPFF w Gdyni (kino niezależne)
Nagroda specjalna, nagroda publiczności, nagroda za najlepsze zdjęcia na festiwalu filmów niezależnych Bartoszki 2008
Nagroda Grand Prix na festiwalu Polskich Filmów Niezależnych Zawiercie 2008
6 nominacji do nagrody Offskar: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz, najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż, najlepsza rola męska
Festiwal Zoom-Zbliżenia 2009 w Jeleniej Górze: nagroda publiczności

Dla Ciebie i Ognia
jest pełnometrażowym debiutem młodej ekipy filmowców z Trójmiasta, zrzeszonych pod szyldem: Wytwórnia Filmów Kalina. Film ten jest największym polskim niezależnym projektem ostatnich lat i zarazem jednym z nielicznych polskich filmów niezależnych realizowanych w technologii High Definition.

Dla Ciebie i Ognia to przede wszystkim świetny kawałek popularnego kina. Od pierwszych chwil opowieść wciąga widza, a wraz z rozwojem filmu zaskakiwani jesteśmy świeżością pomysłów i licznymi zwrotami akcji. Dwugodzinnej projekcji zdecydowanie nie czuć, a rozwiązanie całej tajemnicy poprowadzone zostało z wielką znajomością sztuki filmowej. Krzysztof Spór, Stopklatka.pl

W filmie występują znani aktorzy największych trójmiejskich teatrów (Marek Richter, Małgorzata Talarczyk, Krzysztof Matuszewski, Wojciech Tremiszewski) oraz młodzi absolwenci Studium Wokalno - Aktorskiego w Gdyni (Małgorzata Regent, Łukasz Jakubowski, Karolina Adamska). W głównej roli obsadzony został Michał Chołka - student Krakowskiej Szkoły Teatralnej.

Dla Ciebie i Ognia to dwugodzinny thriller kryminalny. Opowiada historię Adama, młodego, szalenie ambitnego dziennikarza, pracującego w lokalnej gazecie - "Kurierze Pomorza". Pewnego dnia otrzymuje on pocztą list z tajemniczym dopiskiem "Tibi et Igni" (łac. Dla Ciebie i Ognia). W liście znajduje trzy fotografie swojej narzeczonej Ani. Dziewczyna twierdzi, że osoba na zdjęciach to nie ona. Adam wszczyna śledztwo, które doprowadza go do przerażającej prawdy.

Film realizowany był w całości w Trójmieście. Produkcja trwała ponad dwa lata (luty 2006 - marzec 2008). Budżet był niewielki, jak na warunki produkcji filmowej, i wyniósł 50 tys. zł. Główni twórcy to Mateusz Jemioł oraz Tomasz Zasada. Muzykę tworzył Michał Wasilewski, kompozytor i lider trójmiejskiego zespołu "Panika". Ekipa składała jeszcze z 3 osób: Tomasza i Leszka Specjałów;  Bartłomieja Kusza.

Byłem na premierze, film jest po prostu rewelacyjny. Mam nadzieję, że niedługo ukaże się na DVD lub wejdzie do repertuaru kin, bo tą produkcję trzeba zobaczyć koniecznie!!! Internauta ARSON, forum Stopklatka.pl

Wspaniałe Wrażenia! właśnie wróciłam z seansu, naprawdę niesamowite wrażenia, film rewelacyjny, gorąco polecam. Internautka Sylwia Hin, forum Filmweb.pl


ZWIASTUN:
TELEDYSK do piosenki promującej film
(Pozwolę ci zaraz odejść - Michał Wasilewski):

Bookmark and Share

archiwum