kpb

Dojrzałe Kino: Terapia dla par (przedpremiera!)

DOJRZAŁE KINO:
TERAPIA DLA PAR (reż. Gerardo Herrero)
pokaz przedpremierowy

środa, 10 lipca 2024, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14489_0.jpg

Terapia dla par (reż. Gerardo Herrero) to dramat o małżeńskich problemach, które miały nie opuszczać progu domu. Film będzie można zobaczyć przedpremierowo w ramach cyklu Dojrzałe Kino. Pokaz w środę, 10 lipca, tradycyjnie o godzinie 11.00, poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

Jeden wieczór, trzy małżeństwa i osiem kopert. Terapia dla par to świetnie zagrany, hiszpański komediodramat o pewnej niezwykle oryginalnej sesji terapeutycznej. Psychoterapeutka wyznacza grupie pacjentów spotkanie, na którym jednak sama się nie pojawia. Zostawia obecnym na sesji parom wskazówki, co mają robić. Podczas tego procesu na światło dzienne wychodzą ich tłumione emocje i skrywane tajemnice.

Nagrodzony na festiwalu w Maladze film Gerardo Herrero to klasyczne “dramedy”, czyli połączenie dramatu obyczajowego z komedią charakterów. Terapia dla par to pełna podskórnych napięć oraz błyskotliwych dialogów opowieść, która zachwyca ironicznymi i boleśnie prawdziwymi spostrzeżeniami.

W obsadzie filmu są m.in. Malena Alterio, Alexandra Jiménez, Fele Martínez, Antonio Pagudo, Eva Ugarte i nominowany za swój występ do Nagrody Goya Juan Carlos Vellido.

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

BILETY dla seniorów: 20 zł

O FILMIE:
TERAPIA DLA PAR | BAJO TERAPIA
(Gerardo Herrero) ES 2023, 93’Goya 2024 - nominacja: Najlepszy aktor drugoplanowy (Juan Carlos Vellido)

Trzy małżeństwa, a każde z nich ma swoje problemy. Na tyle poważne, że wymagały specjalistycznej konsultacji i pracy w ramach terapii dla par. Żaden z bohaterów nie spodziewał się jednak oryginalnego pomysłu, na jaki pewnego dnia wpadnie ich psychoterapeutka. Kobieta wyznacza spotkanie, na którym jednak sama się nie pojawia. Zostawia jedynie oczekującym na nią parom wskazówki, co mają robić i czego od nich oczekuje. Zdezorientowana początkowo szóstka bohaterów zaczyna ze sobą rozmawiać. Spotkanie zamienia się w coś w rodzaju terapii grupowej, w trakcie której na światło dzienne wychodzą kolejne brudy i wstydliwe dla każdej z par fakty.

ZWIASTUN:


 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14220_2.jpg   

    

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum