kpb

Sztuka na ekranie: Galeria Uffizi we Florencji: podróż w głąb Renesansu

SZTUKA NA EKRANIE
GALERIA UFFIZI WE FLORENCJI: PODRÓŻ W GŁĄB RENESANSU

(reż. Michele Mally)
niedzielne spotkania
z arcydziełami światowego malarstwa i rzeźby
niedziela, 16 czerwca 2024, godz. 13.00 [DODATKOWA SALA]
Kino Pod Baranami

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14419_2.jpg

Wspaniała, multimedialna podróż do Florencji - perły Toskanii i Galerii Uffizi - jednego z najstarszych muzeów w Europie, którego zbiory budzą czysty zachwyt. Włoski dokument Galeria Uffizi we Florencji: podróż w głąb Renesansu będzie można zobaczyć u nas w cyklu SZTUKA NA EKRANIE. Pokaz w niedzielę, 16 czerwca, o godzinie 13.00.

SZTUKA NA EKRANIE to filmowe spotkania z arcydziełami światowego malarstwa i rzeźby. Wyjątkowe filmy dokumentalne można u nas oglądać w majowe i czerwcowe niedziele. W programie są filmy o wybitnych artystach tworzących w różnych epokach oraz podróże po wielkich galeriach sztuki.

Kolejny film w programie to dokument Galeria Uffizi we Florencji: podróż w głąb Renesansu (reż. Luca Viotto), który będzie można zobaczyć w niedzielę, 16 czerwca, o godzinie 13.00.

To zapierająca dech multimedialna podróż do Florencji - perły Toskanii i kolebki Renesansu. Trasa wycieczki, w jaką zabierają widzów twórcy filmu Galeria Uffizi we Florencji: podróż w głąb Renesansu wiedzie przez takie miejsca, jak Kaplica Brancaccich, Muzeum Narodowe Bargello, Pałac Medyceuszy, Katedra Santa Maria del Fiore, Pałac Vecchio, Galeria Akademii, Most Złotników czy Piazza della Signoria. Kluczową częścią dokumentu jest wizyta w Galerii Uffizi, która skrywa w sobie oszałamiającą kolekcję dzieł wielkich mistrzów, takich jak Michał Anioł, Leonardo da Vinci, Tycjan, Caravaggio czy Botticelli.

Nad filmem pracował 42-osobowy międzynarodowy zespół profesjonalistów, zaś nadzór naukowy sprawował Arturo Galansino, znawca Renesansu, kurator Royal Academy w Londynie i dyrektor Fundacji Strozzi we Florencji. Dokument Galeria Uffizi we Florencji: podróż w głąb Renesansu znalazł się na pierwszym miejscu włoskiego box office’u w pierwszych dwóch dniach po premierze, zyskując uznanie widowni i krytyków.

Podróż po Włoszech można wydłużyć dzięki Cinema Italia Oggi - przeglądowi nowego kina włoskiego, który w dniach 14-20 czerwca odbywa się w Kinie Pod Baranami. W programie jest m.in. pełna gwiazd czarna komedia A nie mówiłem?, osadzony w czasach II wojny światowej film Comandante z Pierfrancesco Favino oraz dramat El Paraíso, który podbił konkurs „Horyzonty” ubiegłorocznego festiwalu w Wenecji.

Do końca czerwca, w cyklu SZTUKA NA EKRANIE, wyświetlimy łącznie sześć filmów dokumentalnych o sztuce. Bilety z seansów upoważniają do zniżki w dwóch kawiarniach w Pałacu pod Baranami: Dzikie Wino Wine Bar oraz Piwnica pod Baranami.

PROGRAM:
niedziela, 16 czerwca, g. 13.00
GALERIA UFFIZI WE FLORENCJI: PODRÓŻ W GŁĄB RENESANSU | FLORENCE AND THE UFFIZI GALLERY
(Luca Viotto) IT 2015, 95’


KOLEJNE POKAZY:
niedziela, 23 czerwca, g. 13.00

BOTTICELLI, FLORENCJA I MEDYCEUSZE | BOTTICELLI, FLORENCE AND THE MEDICI
(Marco Pianigiani) IT  2021, 94’
niedziela, 30 czerwca, g. 13.00
TYCJAN: IMPERIUM BARW | TIZIANO. L'IMPERO DEL COLORE
(Laura Chiossone, Giulio Boato) IT 2022, 90’


BILETY:
28 zł
(normalny) 
24 zł (ulgowy) 
20 zł (klubowy/senior)
Karnet
(3 filmy): 57 zł
Aby zakupić Karnet online, prosimy o kontakt: kasa@kinopodbaranami.pl
Z biletami z seansów - zniżka w Dzikie Wino Wine Bar oraz w Piwnicy pod Baranami.


O FILMIE:
GALERIA UFFIZI WE FLORENCJI: PODRÓŻ W GŁĄB RENESANSU | FLORENCE AND THE UFFIZI GALLERY
(Luca Viotto) IT 2015, 95’


Wyjątkowa, multisensoryczna podróż do czasów włoskiego Renesansu dzięki najpiękniejszym i najbardziej reprezentatywnym dziełom sztuki tego okresu.

Kluczową częścią filmu jest wkroczenie w przestrzenie Galerii Uffizi. Na progu widzów wita profesor Antonio Natali, dyrektor muzeum do 2015 roku, który kwieciście opowiada o niezwykłych dziełach sztuki autorstwa m.in. Michała Anioła i Leonarda da Vinci. Prawdziwą rewelacją jest pokazanie w filmie procesu renowacji “Pokłonu Trzech Króli” – wczesnego obrazu Leonarda, a zarazem dzieła o niezwykłej wymowie i historii.

Przewodnikiem po muzeum jest sam Wawrzyniec Medyceusz, zwany Wspaniałym (grany przez Simona Merrellsa) – władca Florencji, poeta, a przede wszystkim mecenas takich artystów, jak Sandro Botticelli, Michał Anioł czy Leonardo da Vinci.


PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum