kpb

Annie Hall - tylko przez tydzień!

Zapraszamy na pokazy jednego z najlepszych filmów Woody'ego Allena!

W tydzień po premierze jego najnowszego, znakomicie przyjętego obrazu VICKY CRISTINA BARCELONA, przypominamy jedno z jego najlepszych dokonań!

ANNIE HALL to najlepszy dowód, że humor Allena nie starzeje się nigdy!

Pokazy filmu tylko przez tydzień, w dniach 24 - 30 kwietnia!

piątek i sobota: 22.30
niedziela: 21.15 i 22.00
poniedziałek i środa: 19.15 i 22.00
wtorek i czwartek: 22.00


ANNIE HALL | ANNIE HALL
reż. Woody Allen, USA 1977, 93'

4 Oscary 1977: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepsza aktorka - Diane Keaton, najlepszy scenariusz oryginalny
5 nagród BAFTA: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepsza aktorka - Diane Keaton, najlepszy scenariusz, najlepszy montaż

Jeden z najsłynniejszych filmów Woody'ego Allena, zawierający wątki z jego własnej biografii.

Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku. Alvy Singer (Woody Allen), pochodzący z biednej żydowskiej rodziny, jest komikiem nie mogącym poradzić sobie z własnymi lękami i obsesjami na temat śmierci i seksu. Na domiar złego porzuciła go właśnie dziewczyna, córka zamożnych anglosaskich protestantów ze środkowego Zachodu. Alvy rozpamiętuje wspólne chwile z Annie (Diane Keaton), zaś winą za rozpad ich burzliwego związku obarcza trudne dzieciństwo i własną niezdolność do stworzenia udanych relacji z kobietami.

Deszcz nagród, m.in.: cztery Oscary, Nagroda Krytyków Nowojorskich oraz Brytyjskiej Akademii Filmowej za film, reżyserię, scenariusz i główną rolę kobiecą (Diane Keaton). Annie Hall znalazła się na liście stu najlepszych amerykańskich filmów, sporządzonej w 1998 roku przez Amerykański Instytut Filmowy.


ZWIASTUN (oryginalny):

Bookmark and Share

archiwum