kpb

Jutro będzie nasze - pokaz przedpremierowy

JUTRO BĘDZIE NASZE (reż. Paola Cortellesi)
pokaz przedpremierowy
środa, 22 maja 2024, godz. 17.30

Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14311_2.jpg

Mocny, a jednocześnie zabawny i pełen emocji kobiecy głos, który stał się jednym z największych przebojów kinowych we Włoszech. Debiutancki film aktorki i komiczki Paoli Cortellesi Jutro będzie nasze będzie można zobaczyć u nas przedpremierowo w środę, 22 maja.

Jutro będzie nasze to debiut komiczki i aktorki Paoli Cortellesi, która, podążając śladem Phoebe Waller-Bridge (Fleabag), zagrała w nim także główną rolę. Film Włoszki emanuje chęcią zmiany, wiarą w siłę kobiet i kobiecą solidarność. Jest też odą na cześć pięknych, acz burzliwych relacji matek z córkami.

Film Jutro będzie nasze rozgrywa się w podnoszącym się z kryzysu powojennym Rzymie i nawiązuje do dzieł neorealizmu, w szlachetną tradycję wkłada jednak współczesne treści. Mówi o zbiorowym przebudzeniu oraz o kobietach, które jako pierwsze odważyły się przeciwstawić dziedzictwu przemocy.

Film Cortellesi w rytm włoskich ballad prowadzi widownię przez współczucie, wściekłość, śmiech i wzruszenie, zarówno stawiając przed brutalną prawdą, jak i dając nieskończone pokłady nadziei.

BILETY:
28 zł (normalny)
24 zł (ulgowy)
20 zł (klubowy/senior)

O FILMIE:
JUTRO BĘDZIE NASZE | C'È ANCORA DOMANI
(Paola Cortellesi) IT 2023, 118’


Nagrody Włoskiej Akademii Filmowej David di Donatello 2024: Najlepszy scenariusz oryginalny (Paola Cortellesi), Najlepszy debiut reżyserski (Paola Cortellesi), Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Paola Cortellesi), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Emanuela Fanelli), Nagroda Publiczności, Nagroda Jury Młodych - David Giovani

Delia w codziennym życiu urabia sobie ręce po łokcie, a w zamian dostaje tylko kolejne razy, pretensje i fochy. Jest również przekonana, że szykującą się do zamążpójścia córkę czeka podobny los. Jednak pewnego dnia przychodzi do niej list, który prowokuje ją do buntu i skłania do zaskakująco śmiałych czynów, których nikt się nie spodziewa po gospodyni domowej.

ZWIASTUN:WCZEŚNIEJSZE POKAZY:
czwartek, 16 maja 2024, godz. 20.30
Kino Pod Baranami

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum