kpb

Spirited Away: W krainie bogów - pokazy w KPB

SPIRITED AWAY: W KRAINIE BOGÓW (reż. Hayao Miyazaki)
pokazy w Kinie Pod Baranami
do 23 maja 2024


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14299_0.jpg

Zachwycająca i niepokojąca baśń autorstwa jednego z największych wizjonerów współczesnego kina. Kultowa animacja Spirited Away: W krainie bogów w reżyserii Hayao Miyazakiego wraca do kin! Tę obsypaną nagrodami opowieść o stawianiu czoła własnym lękom i niepewnościom będzie można zobaczyć u nas do 23 maja.

Nagrodzona Oscarem i Złotym Niedźwiedziem animacja Spirited Away: W krainie bogów to arcydzieło światowego kina w reżyserii cenionego twórcy Hayao Miyazakiego (Chłopiec i czapla, Mój sąsiad Totoro).

Film zabiera widzów w podróż wykraczającą poza granice wyobraźni. Do świata pełnego duchów, dziwnych stworzeń i magii. To właśnie do tej równoległej rzeczywistości trafia dziesięcioletnia Chihiro, która, by ocalić rodziców, musi rozpocząć pracę u potężnej wiedźmy Jubaby.

Film Spirited Away: W krainie bogów uważany jest za jedno z największych osiągnięć Hayao Miyazakiego. To opowieść oszałamiająca bogactwem formy i treści, przywodząca na myśl motywy znane z Alicji w Krainie Czarów Lewisa Carrolla. W tej kultowej animacji duchy i fantastyczne istoty przeplatają się z szintoistyczną tradycją i refleksją na temat przemian zachodzących w japońskim społeczeństwie.

Film w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami.

W kolejnych miesiącach pokażemy również dwa inne filmy Hayao Miyazakiego: Księżniczka Mononoke (od 7 czerwca) oraz Ruchomy zamek Hauru (od 21 czerwca).

O FILMIE:
SPIRITED AWAY: W KRAINIE BOGÓW | SEN TO CHIHIRO NO KAMIKAKUSHI
(Hayao Miyazaki) JP 2001, 124’MFF w Berlinie 2022: Złoty Niedźwiedź
Oscary 2003: Najlepszy film animowany
Saturny 2003: Najlepszy film animowany
Critic’s Choice 2003: Najlepszy film animowany
Annie 2003: Najlepszy pełnometrażowy film animowany, Annie - Najlepsze indywidualne osiągnięcie: muzyka Joe Hisaishi, Najlepsze indywidualne osiągnięcie: reżyseria animowanej produkcji kinowej Hayao Miyazaki, Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenariusz Hayao Miyazaki
BAFTA 2004: Najlepszy film nieanglojęzyczny - nominacja


W trakcie przeprowadzki do nowego domu, dziesięcioletnia Chihiro wraz z rodzicami przypadkowo trafia do tajemniczego, opuszczonego miasteczka. Ku swojemu przerażeniu, dziewczynka odkrywa, że to kraina zamieszkana przez bóstwa i duchy, a jej rodzicie zostali przemienieni... w świnie! To kara za spożycie pokarmu przeznaczonego dla bogów. Aby ocalić rodziców, Chihiro będzie musiała rozpocząć pracę u potężnej wiedźmy Jubaby. Czy dziewczynce uda się zdjąć klątwę i wrócić do świata ludzi?


PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum