kpb

Premiera z Instytutem Francuskim: Rosalie

PREMIERA Z INSTYTUTEM FRANCUSKIM:
ROSALIE (reż. Stéphanie Di Giusto)
piątek, 12 kwietnia 2024, godz. 18.45
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14225_0.jpg

Od lutego tego roku, wybrane francuskojęzyczne nowości objęte będą patronatem Instytutu Francuskiego! W piątek, 12 kwietnia, zapraszamy na pokaz francuskiego dramatu historycznego Rosalie ze znakomitą rolą Nadii Tereszkiewicz.

Rosalie to osadzona na francuskiej prowincji końca XIX wieku opowieść o młodej kobiecie, która marzy o wielkiej miłości. Odtrącana i dyskryminowana ze względu na swój wygląd, stara się odnaleźć w niesprzyjających okolicznościach i sama zawalczyć o swoje szczęście. W obsadzie filmu: Nadia Tereszkiewicz, Benoît Magimel i Benjamin Biolay.

Reżyser Stéphanie Di Giusto o filmie:
Każdy film jest odpowiedzią na czasy, w których żyjemy. Sposobem na przetrwanie w otaczającym nas świecie. Myślę, że dzisiejsza miłość to walka z postępującą dehumanizacją. To jest walka Rosalie. Kochać kogoś innego, kochać siebie. Chciałem napisać historię o absolutnej, bezwarunkowej miłości.

Rosalie to kolejny film nowego cyklu w Kinie Pod Baranami. Premiery z Instytutem Francuskim to pokazy najnowszych i najgłośniejszych produkcji z kraju nad Loarą objęte patronatem Instytutu Francuskiego w Krakowie.

Partnerem wydarzenia jest Instytut Francuski w Krakowie.

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14118_2.jpgBILETY:
28 zł (normalny)
24 zł (ulgowy)
20 zł (klubowy/senior)

O FILMIE:
ROSALIE | ROSALIE
(Stéphanie Di Giusto) FR 2023, 115’


Francja, lata 70. XIX wieku. Rosalie to młoda kobieta inna niż wszystkie, obdarzona wyjątkową tajemnicą - jej twarz i ciało pokrywają włosy. Przez całe życie ukrywała prawdę, aby zachować bezpieczeństwo i dopasować się do otoczenia.

Aż do czasu, kiedy na swojej drodze spotka Abla, nieświadomego jej sekretu zadłużonego właściciela baru, który bierze z nią ślub dla posagu. Czy Abel będzie w stanie pokochać Rosalie i dostrzec w niej kobietę, gdy pozna prawdę?

ZWIASTUN:

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum