kpb

Ghost in the Shell - pokaz towarzyszący wystawie Stany splątane

GHOST IN THE SHELL (reż. Mamoru Oshii)
Pokaz towarzyszący wystawie
Stany splątane

niedziela, 7 kwietnia 2024, godz. 18.00
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14151_2.jpg

Do 7 kwietnia w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha dostępna jest wystawa Stany splątane Mateusza Kołka. To intrygująca podróż do świata wyobraźni artysty, w której przeplatają się Japonia, Hongkong i Polska. Ekspozycji towarzyszyć będą pokazy filmowe. Zapraszamy na kolejny pokaz w niedzielę, 7 kwietnia, w sali widowiskowej Muzeum, gdzie będzie można zobaczyć kultowe anime Ghost in the Shell.

Wystawa Stany splątane to próba przedstawienia, jak może wyglądać podróż do wnętrza głowy artysty. Twórczość Mateusza Kołka to bardzo oryginalne splątane Multiwersum. Miejsce, w którym przeplatają się Japonia, Hongkong i Polska; manga, anime, komiks europejski i sztuka gotycka. Z tego zbioru, wydawałoby się, zupełnie nieprzystających do siebie elementów, powstaje niezwykły świat wyobraźni, w którym chce się zostać na dłużej. Świat, który chce się eksplorować i którego chce się doświadczać. Odnajdywać powtarzające się elementy i szukać powiązań pomiędzy kolejnymi grafikami. Wystawa dostępna jest do 7 kwietnia w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Ekspozycji towarzyszyć będą projekcje filmów, które szczególnie silnie wpłynęły na twórczość Mateusza Kołka.

W niedzielę, 7 kwietnia, w sali widowiskowej Muzeum będzie można zobaczyć kultowe anime Ghost in the Shell (reż. Mamoru Oshii). Ta niezwykle dopracowana technicznie produkcja wciąż zachwyca proroczą wizją świata przyszłości, projektami postaci oraz niepowtarzalną muzyką autorstwa Kenji Kawai. Zainspirowała m.in. twórców filmu Matrix oraz niezliczonych artystów, autorów komiksów, animacji oraz wideoklipów. Autorem mangi, na której został oparty film, jest Masamune Shirow.

Film prezentowany będzie w oryginalnej, japońskiej wersji językowej z polskimi napisami.

BILETY: 25 zł
Miejsca na seans są nienumerowane.
W dniach 5-7 kwietnia, z biletem z filmu Ghost in the Shell - wstęp na wystawę Stany splątane w cenie 10 zł.

PROGRAM:
czwartek, 14 marca
18.00 GHOST IN THE SHELL | KOUKAKU KIDOUTAI
(Mamoru Oshii) JP 1995, 83’
miejsce: sala widowiskowa w Muzeum Manggha (ul. Marii Konopnickiej 26)

O FILMIE:
GHOST IN THE SHELL | KOUKAKU KIDOUTAI
(Mamoru Oshii) JP 1995, 83’Festiwal Filmowy w Yokohamie 1996: najlepszy scenariusz
Fantasporto 1997: International Fantasy Film Award - wyróżnienie
Gérardmer Film Festival 1997: wyróżnienie
World Animation Celebration 1997: najlepszy film pełnometrażowy, najlepszy reżyser filmu pełnometrażowego (Mamoru Oshii)


Adaptacja mangi autorstwa Masamune Shirow. Akcja rozgrywa się w roku 2029, w świecie, w którym komputery są wszechobecne. Wraz z ich ekspansją zmieniła się definicja przestępstwa. Teraz najgorszą zbrodnią jest włamywanie się do sieci. Aby temu zapobiec, powołano specjalny oddział Sekcja 9, składający się z cyborgów mających dostęp do sieci z każdego miejsca na Ziemi. Major Motoko Kusanagi oraz jej partner poszukują groźnego hakera, ukrywającego się pod pseudonimem Władca marionetek


ZWIASTUN (w j. japońskim):

   WCZESNIEJSZE POKAZY:
czwartek, 14 marca 2024, godz. 18.00
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha


PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum