kpb

Pieśni ziemi - pokaz przedpremierowy i rozmowa z reżyserką

PIEŚNI ZIEMI (reż. Margreth Olin)
pokaz przedpremierowy
i rozmowa z reżyserką
czwartek, 1 lutego 2024, godz. 20.15
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14069_0.jpg

Zapierający dech wizualno-dźwiękowy poemat. Dokument Pieśni ziemi w reżyserii Margreth Olin będzie można zobaczyć przedpremierowo w naszym Kinie w czwartek, 1 lutego. Po pokazie rozmowę z reżyserką, która połączy się zdalnie z widzami zgromadzonymi w sali kinowej, poprowadzi Anita Piotrowska.

Pieśni ziemi to niezwykle osobisty dokument opowiadający o poszukiwaniu spokoju, harmonii i samego siebie. Wspaniałe, panoramiczne ujęcia prezentują piękno i majestat natury, której człowiek jest tylko małą częścią.

Od lat marzyłam by zrobić taki film. Zastanawiałam się jak najlepiej sportretować głęboką więź człowieka z przyrodą i wróciłam do domu, by odwiedzić mojego ojca – wyznała autorka dokumentu, Margreth Olin. –  Mój ojciec ma teraz 86 lat i być może jego pokolenie jest ostatnim, które posiada głęboką wiedzę o tym, jak dbać o naturę.

Producentem Pieśni ziemi jest Wim Wenders - nagradzany niemiecki reżyser, którego najnowszy film Perfect Days będzie w tym roku rywalizował o Oscara w kategorii Najlepszy film międzynarodowy.

Po przedpremierowym pokazie filmu Pieśni ziemi w czwartek, 1 lutego, odbędzie się spotkanie z reżyserką Margreth Olin. Twórczyni połączy się zdalnie z widzami Kina Pod Baranami, a rozmowę poprowadzi dziennikarka filmowa i krytyczka Anita Piotrowska.


BILETY:
28 zł (normalny)
24 zł (ulgowy)
20 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:
PIEŚNI ZIEMI | FEDRELANDET
(Margreth Olin) NO 2023, 90'63. Krakowski Festiwal Filmowy: Udział w międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych

Zapierający dech wizualno-dźwiękowy poemat w którym reżyserka Margreth Olin, przez cztery pory roku, towarzyszy ojcu w wędrówkach przez dzikie, górskie rejony zachodniej Norwegii, by podążając z kamerą śladami przodków, odpowiedzieć sobie na pytanie: skąd jestem? Dziewicza w tym rejonie natura pulsuje nieustającym cyklem narodzin i śmierci. Film, poprzez oszałamiające obrazy i wibrujące dźwięki, odsłania przed nami świat intymny i zarazem bardzo uniwersalny.


ZWIASTUN:


PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum