kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Poprzednie życie

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #314
POPRZEDNIE ŻYCIE (reż. Celine Song)
pokaz z dyskusją
czwartek, 19 października 2023, godz. 23.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13842_0.jpg

19 października zapraszamy na Studencki Nocny Klub Filmowy z filmem Poprzednie życie, który podbił serca widzów na festiwalu Sundance i w Berlinie. Ten czuły debiut Celine Song poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 16 zł.

Poprzednie życie to love story, które z lekkością i wdziękiem definiuje na nowo zasady ekranowego romansu. Ten film goi złamane serca, daje szansę miłości, godzi przeszłość z przyszłością oraz uczy rozstawać się bez gniewu i z nadzieją na nowy początek.

Debiutantka Celine Song oparła swój film na własnych wspomnieniach. Stworzyła  niezwykłą historię o miłości, utraconych nadziejach i nowych szansach. I o tej nieuchwytnej tęsknocie za poprzednim życiem, którą nosi w sobie każdy z nas.

Poprzednie życie przywołuje ducha trylogii Richarda Linklatera i najlepszych nowojorskich opowieści filmowych. To historia rozpięta między Nowym Jorkiem i Seulem, nowoczesną technologią i upragnionym dotykiem, wspomnieniami i teraźniejszością, której towarzyszą echa buddyjskiej refleksji nad przeznaczeniem.

Film został zrealizowany pod szyldem doskonale znanej wytwórni A24. W rolach głównych wystąpili: Greta Lee (seriale The Morning Show i Russian Doll), Teo Yoo (Podejrzana) i John Magaro (Pierwsza krowa).

Studencki Nocny Klub Filmowy to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

Gospodynią spotkania będzie Patrycja Just, która studiuje Creative Management in New Media w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach.


BILETY dla studentów: 16 zł

O FILMIE:
POPRZEDNIE ŻYCIE | PAST LIVES
(Celine Song) US/KR 2023, 106’MFF w Berlinie 2023: udział w konkursie głównym
MFF Sundance 2023: światowa premiera

In-Yun to koreańskie przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadzi oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. „Co by było, gdyby?" – to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory (John Magaro), zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka.


ZWIASTUN:


PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum