kpb

Baranki w pieluchach: Chłopi

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:

CHŁOPI (reż. DK Welchman, Hugh Welchman)
czwartek, 19 października 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13841_0.jpg

Zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w pieluchach. Na ekranie pełnometrażowa animacja malarska Chłopi. Pokaz tej niezwykłej adaptacji powieści Władysława Reymonta w czwartek, 19 października, tradycyjnie o godzinie 11.00.


Reżyserka filmu, DK Welchman: Animacja malarska pozwala nam stworzyć świat, w który można się zanurzyć i który można poczuć. Technika, którą wybraliśmy, umożliwia opowiedzenie wartkiej akcji powieści Reymonta, z całym bogactwem aktorskich kreacji, a także na oddanie niuansów natury. Kilkustronicowy opis przyrody możemy ukazać za pomocą jednego obrazu.

Styl wizualny filmu jest inspirowany malarstwem Młodej Polski – w tym dziełami Józefa Chełmońskiego, takimi jak Bociany, Burza czy Babie lato. Muzykę do filmu Chłopi stworzy wielokrotnie nagradzany producent Łukasz L.U.C. Rostkowski, który w ramach międzynarodowej Rebel Babel Film Orchestra tworzy specjalny słowiański kolektyw muzyków folkowych.

W kluczowych dla opowieści rolach Jagny, Antka i Boryny wystąpili: Kamila Urzędowska, Robert Gulaczyk i Mirosław Baka. Ponadto w obsadzie filmu znaleźli się m.in.: Ewa Kasprzyk, Cezary Łukaszewicz, Dorota Stalińska, Andrzej Konopka, Małgorzata Kożuchowska i Sonia Bohosiewicz.


Baranki w pieluchach to seanse filmowe, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 21 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!


O FILMIE:

CHŁOPI | CHŁOPI
(DK Welchman, Hugh Welchman) PL/XS/LV 2023, 115'48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - nominacja: Złote Lwy - Udział w konkursie głównym (DK Welchman, Hugh Welchman)
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - wygrane: Nagroda Publiczności, Nagroda Specjalna - Kryształowa gwiazda Elle (Kamila Urzędowska), Nagroda Specjalna Jury
MFF w Toronto 2023 - nominacja: Nagroda Festiwalowa w sekcji 'Prezentacje Specjalne' ('Special Presentations') - Udział w sekcji (DK Welchman, Hugh Welchman)
Polski kandydat do Oscara


Wieś Lipce. Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej Jagny. Chłopi to historia tragicznej miłości i życia w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

ZWIASTUN:

 

  

 

MiastoDzieci.pl

CzasDzieci.pl

http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg

 


Bookmark and Share

archiwum