kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Chłopi - pokaz przedpremierowy

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #313
CHŁOPI (reż. DK Welchman, Hugh Welchman)
pokaz przedpremierowy z dyskusją
czwartek, 12 października 2023, godz. 23.15
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13818_0.jpg

12 października zapraszamy na Studencki Nocny Klub Filmowy z polskim kandydatem do Oscara - filmem Chłopi, twórców nominowanego do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Twojego Vincenta. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 16 zł.

Reżyserka filmu, DK Welchman: Animacja malarska pozwala nam stworzyć świat, w który można się zanurzyć i który można poczuć. Technika, którą wybraliśmy, umożliwia opowiedzenie wartkiej akcji powieści Reymonta, z całym bogactwem aktorskich kreacji, a także na oddanie niuansów natury. Kilkustronicowy opis przyrody możemy ukazać za pomocą jednego obrazu.

Styl wizualny filmu jest inspirowany malarstwem Młodej Polski – w tym dziełami Józefa Chełmońskiego, takimi jak Bociany, Burza czy Babie lato. Muzykę do filmu Chłopi stworzy wielokrotnie nagradzany producent Łukasz L.U.C. Rostkowski, który w ramach międzynarodowej Rebel Babel Film Orchestra tworzy specjalny słowiański kolektyw muzyków folkowych.

W kluczowych dla opowieści rolach Jagny, Antka i Boryny wystąpili: Kamila Urzędowska, Robert Gulaczyk i Mirosław Baka. Ponadto w obsadzie filmu znaleźli się m.in.: Ewa Kasprzyk, Cezary Łukaszewicz, Dorota Stalińska, Andrzej Konopka, Małgorzata Kożuchowska i Sonia Bohosiewicz.

Studencki Nocny Klub Filmowy to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

Gospodarzem spotkania będzie Krzysztof Wall, który studiuje administrację na Uniwersytecie Jagiellońskim.


BILETY dla studentów: 16 zł

O FILMIE:
CHŁOPI | CHŁOPI
(DK Welchman, Hugh Welchman) PL/XS/LV 2023, 115'48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - nominacja: Złote Lwy - Udział w konkursie głównym (DK Welchman, Hugh Welchman)
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - wygrane: Nagroda Publiczności, Nagroda Specjalna - Kryształowa gwiazda Elle (Kamila Urzędowska), Nagroda Specjalna Jury
MFF w Toronto 2023 - nominacja: Nagroda Festiwalowa w sekcji 'Prezentacje Specjalne' ('Special Presentations') - Udział w sekcji (DK Welchman, Hugh Welchman)
Polski kandydat do Oscara


Wieś Lipce. Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej Jagny. Chłopi to historia tragicznej miłości i życia w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

ZWIASTUN:PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   
Bookmark and Share

archiwum