kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy - inauguracja sezonu: Zielona granica

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #312
inauguracja sezonu
ZIELONA GRANICA (reż. Agnieszka Holland)
czwartek, 5 października 2023, godz. 22.30
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13804_0.jpg

Wracają spotkania Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego! 5 października, Zaprasza na pierwszy w tym roku akademickim pokaz w ramach popularnego wśród krakowskich studentów cyklu. W czwartkowy wieczór, widzowie zobaczą głośny film Agnieszki Holland Zielona granica. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 16 zł.

Studencki Nocny Klub Filmowy to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

Nowy sezon otworzy pokaz filmu Zielona granica Agnieszki Holland. To opowieść o tym, że każdy może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i zostać zmuszony dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem. Najnowszy film twórczyni W ciemnościPokotu uświadamia, że dyskusja o wyborach moralnych nie jest wyłącznie domeną akademickich sal, lecz dzieje się również tu i teraz, we współczesnej Polsce. Zielona granica osadzona jest na polsko-białoruskim pograniczu i zawiera w sobie trzy perspektywy: uchodźców, polskich aktywistów i straży granicznej.

Zieloneja granicy wystąpiły polskie gwiazdy, m.in.: Maja Ostaszewska, Tomasz Włosok, Piotr Stramowski, Agata Kulesza, Maciej Stuhr i Magdalena Popławska oraz zagraniczni aktorzy – Jalal Altawil, Behi Djanati Atai, Mohamad Al Rashi, Dalia Naous i Joely Mbundu.

Pokaz filmu poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.


BILETY dla studentów: 16 zł

O FILMIE:
ZIELONA GRANICA | THE GREEN BORDER
(Agnieszka Holland) BE/CZ/FR/PL 2023, 152’MFF w Wenecji 2023 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Agnieszka Holland)
MFF w Wenecji 2023 - wygrana: Nagroda Specjalna - Nagroda Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (Agnieszka Holland), Nagroda Zielona Kropla (Agnieszka Holland), Nagroda Specjalna Jury (Agnieszka Holland)


Zielona granica to opowieść fikcyjna, ale scenariusz filmu powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń, które dzieją się tuż obok nas. Przygotowania do produkcji objęły setki godzin analizy dokumentów, wywiadów z uchodźcami, strażnikami granicznymi, mieszkańcami pogranicza, aktywistami i ekspertami. W filmie Agnieszki Holland losy Julii, świeżo upieczonej aktywistki (Maja Ostaszewska), młodego strażnika granicznego (Tomasz Włosok) i syryjskiej rodziny splatają się ze sobą w dramatycznych okolicznościach.

Przejmująco aktualna Zielona granica to kino zaangażowane w istotny i aktualny temat. Kino, które otwiera oczy, trafia prosto w serce i nikogo nie pozostawia obojętnym.


ZWIASTUN:PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   Bookmark and Share

archiwum