kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina - inauguracja sezonu: Zielona granica

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina
inauguracja sezonu:
ZIELONA GRANICA (reż. Agnieszka Holland)
sobota, 30 września 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13790_0.jpg

W sobotę, 30 września, rozpoczynamy się nowy sezon Spotkań Młodych Amatorów Kina. To cykliczne wydarzenie, podczas którego młodzi widzowie oglądają filmowe nowości i o nich dyskutują. SMAK zainauguruje pokaz głośnego filmu Agnieszki Holland Zielona granica. Bilety dla uczniów: 16 zł.

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina to dyskusyjny klub filmowy, w którym kochający kino młodzi widzowie mogą oglądać premierowe nowości, a po seansie - w luźnej atmosferze - dyskutować o tym, co zobaczyli.

Nowy sezon cyklu otworzy pokaz filmu Zielona granica Agnieszki Holland. To opowieść o tym, że każdy może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i zostać zmuszony dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem. Najnowszy film twórczyni W ciemności i Pokotu uświadamia, że dyskusja o wyborach moralnych nie jest wyłącznie domeną akademickich sal, lecz dzieje się również tu i teraz, we współczesnej Polsce. Zielona granica osadzona jest na polsko-białoruskim pograniczu i zawiera w sobie trzy perspektywy: uchodźców, polskich aktywistów i straży granicznej.

Zielonej granicy wystąpiły polskie gwiazdy, m.in.: Maja Ostaszewska, Tomasz Włosok, Piotr Stramowski, Agata Kulesza, Maciej Stuhr i Magdalena Popławska oraz zagraniczni aktorzy – Jalal Altawil, Behi Djanati Atai, Mohamad Al Rashi, Dalia Naous i Joely Mbundu

Pokaz filmu poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

BILETY dla uczniów: 16 zł

ZIELONA KARTA
Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami, przysługuje 1 stempel na Zielonej Karcie (do odebrania w kasie Kina). Pięć stempli to jedna darmowa wejściówka na wybrany film.


O FILMIE:

ZIELONA GRANICA
| THE GREEN BORDER
(Agnieszka Holland) BE/CZ/FR/PL 2023, 152’MFF w Wenecji 2023 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Agnieszka Holland)
MFF w Wenecji 2023 - wygrana: Nagroda Specjalna - Nagroda Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (Agnieszka Holland), Nagroda Zielona Kropla (Agnieszka Holland), Nagroda Specjalna Jury (Agnieszka Holland)


Zielona granica to opowieść fikcyjna, ale scenariusz filmu powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń, które dzieją się tuż obok nas. Przygotowania do produkcji objęły setki godzin analizy dokumentów, wywiadów z uchodźcami, strażnikami granicznymi, mieszkańcami pogranicza, aktywistami i ekspertami. W filmie Agnieszki Holland losy Julii, świeżo upieczonej aktywistki (Maja Ostaszewska), młodego strażnika granicznego (Tomasz Włosok) i syryjskiej rodziny splatają się ze sobą w dramatycznych okolicznościach.

Przejmująco aktualna Zielona granica to kino zaangażowane w istotny i aktualny temat. Kino, które otwiera oczy, trafia prosto w serce i nikogo nie pozostawia obojętnym.


ZWIASTUN:

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum