kpb

Już gramy Benjamina Buttona!

Już na naszych ekranach długo oczekiwany CIEKAWY PRZYPADEK BENJAMINA BUTTONA z udziałem Brada Pitta i Cate Blanchett!

Film jest piękną baśnią Davida Finchera, historią człowieka, który urodził się jako 80-latek, a z biegiem życia młodnieje.

Obraz uzyskał aż 13 nominacji do Oscara!

Zapraszamy codziennie na pokazy o godz.: 14.00, 17.00 i 20.00!
W piątek i sobotę także o 22.50!


CIEKAWY PRZYPADEK BENJAMINA BUTTONA
| THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON
reż. David Fincher, USA 2008, 166'

Złote Globy 2009: 5 nominacji! najlepszy film: dramat, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor w dramacie - Brad Pitt
najlepszy scenariusz - Eric Roth, najlepsza muzyka - Alexandre Desplat


13 NOMINACJI DO OSCARA!!!
najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepszy aktor, najlepsza aktorka drugoplanowa - Taraji P. Henson, najlepsze zdjęcia - Claudio Miranda, najlepsza muzyka, najlepszy montaż, najlepsza charakteryzacja, najlepsza scenografia, najlepsze kostiumy, najlepszy dźwięk, najlepsze efekty specjalneUrodziłem się w nadzwyczajnych okolicznościach.

Tymi słowami rozpoczyna się film Ciekawy przypadek Benjamina Buttona na motywach opowiadania F. Scotta Fitzgeralda z lat 20. XX w. o człowieku, który urodził się jako osiemdziesięciolatek, a z biegiem życia i filmu młodnieje; o człowieku jak każdy z nas, który nie potrafi zatrzymać czasu.

Jego osobistą historię, osadzoną w Nowym Orleanie, śledzimy od końca I wojny światowej w 1918 roku aż po XXI wiek, przeżywając jego los równie niezwykły, jak bywa los każdego człowieka.

Reżyser opowiada wspaniałą historię człowieka nieprzeciętnego - historię o ludziach i miejscach napotkanych w trakcie wędrówki, o odnalezionych i utraconych miłościach, o radościach życia i żałobie śmierci, a także o tym, co ponadczasowe.

Wielokrotnie nagradzana baśń Davida Finchera (Podziemny krąg, Gra, Zodiak) z udziałem Brada Pitta (Tajne przez poufne, Babel), Cate Blanchett (Aviator, Notatki o skandalu), Taraji P. Henson (As w rękawie), Julia Ormond (Inland Empire, Che), Jason Flemyng (Gwiezdny pył, Przekręt), Elias Koteas (Zodiak) i Tilda Swinton (Michael Clayton).

Film podbił w tym roku serca amerykańskiej publiczności i jest jednym z faworytów Oscarowej rywalizacji!


ZWIASTUN z polskimi napisami:

Bookmark and Share

archiwum