kpb

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia - pokaz przedpremierowy z prelekcją

INDIANA JONES I ARTEFAKT PRZEZNACZENIA
(reż. James Mangold)
pokaz przedpremierowy
z prelekcją Jana Sławińskiego (Anonimowy Grzybiarz)
czwartek, 29 czerwca 2023, godz. 21.15
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13629_0.jpg

Harrison Ford powraca w roli nieustraszonego archeologa! Film Indiana Jones i artefakt przeznaczenia już od 30 czerwca w naszym Kinie. Dzień wcześniej, w czwartek, 29 czerwca, film będzie można zobaczyć przedpremierowo z prelekcją filmoznawcy, Jana Sławińskiego (Anonimowy Grzybiarz).

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia to piąta część kultowej serii opowiadającej o perypetiach tytułowego archeologa i poszukiwacza przygód. Główny bohater, wyposażony w fedorę, bicz, skórzaną kurtkę i rewolwer, stał się na przestrzeni lat ikoną popkultury, uwielbianą przez fanów na całym świecie.

Prezentowany na Festiwalu w Cannes film został uznany przez wielu za godne zwieńczenie serii i pożegnanie z jej ikonicznym bohaterem. Sam Harrison Ford otrzymał honorową Złotą Palmę oraz pięciominutową owację na stojąco.

Akcja filmu Indiana Jones i artefakt przeznaczenia obejmuje dwie epoki: drugą wojnę światową oraz koniec lat 60., kiedy to Indy jest już zgorzkniałym akademikiem u progu emerytury. Przygoda nie zna jednak wieku i wkrótce puka do jego drzwi pod postacią Heleny (Phoebe Waller-Bridge), która pragnie odnaleźć starożytny artefakt zwany Antykithirą.

Obok Forda i Waller-Bridge w obsadzie filmu znaleźli się również: Thomas Kretschmann, Toby Jones, Boyd Holbrook, Antonio Banderas, Mads Mikkelsen i John Rhys-Davies, dobrze znany fanom serii z roli Sallaha.

Film Indiana Jones i artefakt przeznaczenia wyreżyserował James Mangold (Le Mans '66, Logan), a producentami wykonawczymi są Steven Spielberg i George Lucas. John Williams, który komponował muzykę do wszystkich przygód Indy'ego począwszy od Poszukiwaczy zaginionej Arki w 1981 r., raz jeszcze napisał utwory do filmu.

Przedpremierowy pokaz filmu w czwartek, 29 czerwca, poprzedzi prelekcja, którą wygłosi Jan Sławiński - absolwent filmoznawstwa i Tekstów Kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim. Miłośnik filmów, komiksów i filmów na podstawie komiksów. Od ponad dekady prowadzi popkulturowy blog jako Anonimowy Grzybiarz.


BILETY: 
26 zł (normalny)
21 zł
(ulgowy)
18 zł
(klubowy/senior)


O FILMIE:
INDIANA JONES I ARTEFAKT PRZEZNACZENIA
| INDIANA JONES AND THE DIAL OF DESTINY
(James Mangold) US 2023, 154’Harrison Ford w piątej odsłonie kultowego cyklu, który rozpoczął się w 1981 roku filmem Poszukiwacze zaginionej Arki.

Rok 1969. Apogeum wyścigu kosmicznego między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim. Zbliżający się do emerytury archeolog i profesor, Indiana Jones, zmaga się z rzeczywistością, która zdaje się go przerastać. Jednak kiedy światu ponownie zagrozi dawne zło, bohater znów założy kapelusz i chwyci za bicz, by mieć pewność, że starożytny, potężny artefakt nie wpadnie w niepowołane ręce.


ZWIASTUN:

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum