kpb

Głos - weekendowe pokazy

GŁOS (reż. Dominika Montean-Pańków)
weekendowe pokazy
sobota-niedziela, 24-25 czerwca 2023, godz. 12.15
Kino Pod Baranami

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13628_2.jpg


Refleksyjny i poruszający portret młodych kandydatów do zakonu jezuitów. Nagrodzony w 2022 roku na Krakowskim Festiwalu Filmowym Głos Dominiki Montean-Pańków można zobaczyć w naszym Kinie w weekend 24-25 czerwca, o godzinie 12.15.


Głos, portretuje młodych mężczyzn w nowicjacie zakonu jezuitów. Film miał swoją premierę podczas 62. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, na którym otrzymał nagrodę za montaż i zdjęcia. Zrobiłam ten film dla siebie, bo szukałam odpowiedzi na dręczące mnie pytania. Nie chcę mówić, co to za pytania i czy znalazłam odpowiedź. To nie jest film o instytucji. Mam nadzieję, że zrobiłam film o wierze - mówi o Głosie jego reżyserka, Dominika Montean-Pańków.


Film zostanie wyświetlony w wersji z angielskimi napisami.


BILETY:
26 zł
(normalny)
21 zł
(ulgowy)
18 zł
(klubowy/senior)


O FILMIE:

GŁOS | THE VOICE
(Dominika Montean-Pańków) PL 2022, 74’

62. Krakowski Festiwal Filmowy: Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za najlepszy montaż, Nagroda pod patronatem Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych, Udział w konkursie polskim.


Nowicjat zakonu jezuitów to surowa forma próby. Przez dwa lata odcięcia od społeczeństwa i udogodnień cywilizacji młodzi mężczyźni mają dość czasu, aby rozważyć pytanie: czy życie zakonne jest dla mnie? W dokumencie Dominiki Montean-Pańków obserwujemy między innymi pierwsze wykłady dla przyszłych zakonników. Jak będziesz siedział w budzie, to będziesz widział owoce w codzienności – mówi starszy zakonnik. Ujęcia pustyni w obiektywie Wojciecha Staronia określają symboliczny horyzont doświadczenia uczestników nowicjatu, a miarowa muzyka Adama Bałdycha kreuje aurę medytacji.


Film prezentowany z angielskimi napisami.


ZWIASTUN:PATRON MEDIALNY:


 

Bookmark and Share

archiwum