kpb

Baranki Dzieciom: Rodzina Treflików - pokaz bajek i warsztaty muzyczne

BARANKI DZIECIOM:
RODZINA TREFLIKÓW

pokaz bajek i warsztaty muzyczne
niedziela, 18 czerwca 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13613_0.jpg

W niedzielę 18 czerwca, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy najmłodszych widzów na kolejną odsłonę cyklu Baranki Dzieciom. W programie pokaz wybranych odcinków serialu Rodzina Treflików, który uczy takich wartości jak szacunek, tolerancja oraz przyjaźń. Po seansie, mali widzowie wezmą udział w warsztatach muzycznych, które poprowadzi Maciej Trifonidis.
 
Głównymi bohaterami tego pełnego edukacyjnych walorów serialu są: Treflik, Treflinka i ich rodzice mieszkający w domu, do którego pewnego dnia przybywa tajemniczy gość – Mały Wujcio. W ramach najbliższej odsłony Baranków Dzieciom, mali widzowie zobaczą pięć odcinków serialu, a po seansie dzieci wezmą udział w warsztatach muzycznych, pod okiem kompozytora i multiinstrumentalisty Macieja Trifonidisa.


BILETY: 16 zł

Na każdego małego widza odwiedzającego Kino po raz pierwszy, czeka pamiątkowy dyplom, który może z dumą powiesić na ścianie pokoju.
 
W kasie Kina Pod Baranami, w cenie 5 zł, dostępny jest Kinowy Pamiętnik, w którym mali widzowie mogą zapisywać, kolorować i wyklejać wspomnienia ze swoich pierwszych kinowych doświadczeń.


PROGRAM:
 
POKAZ BAJEK (czas trwania: 40')
RODZINA TREFLIKÓW


DRZEWKO
(Marek Skrobecki) PL 2016, 8'
Podczas wspólnego sadzenia drzewka, Treflinka przełamuje niechęć do Gondusia, na którego była obrażona, ponieważ wcześniej uderzył ją piłką.

KRÓL I KRÓLOWA
(Marek Skrobecki) PL 2016, 8'
Za przyczyną czarodziejskiego wiatraczka Treflik ląduje na szafie, z której boi się zejść. Dopiero przyjście króla i królowej sprawia, że udaje mu się pokonać strach.

ŻYWA WODA
(Marek Skrobecki) PL 2016, 8'
Treflikna jest chora. Treflik i Mały Wujcio wyruszają do czarodziejskiej krainy po lekarstwo dla niej. Udaje im się je zdobyć, gdy pomagają głodnemu ptaszkowi.

NOWY SĄSIAD

(Marek Skrobecki) PL 2016, 8'
W sąsiedztwie Treflików zamieszkuje nowy sąsiad pan Robobot. Tatuś marzy o przyjacielu, ale pan Robobot nie wydaje się być odpowiednim kandydatem, gdyż zbyt mocno różni się od tatusia. Okazuje się jednak, że różnice nie muszą być przeszkodą w przyjaźni.

BUTY
(Marek Skrobecki) PL 2016, 8'
Treflinka dostaje nowe buciki. Ciotka stara się zniechęcić do nich Treflinkę. Początkowo Treflinka ulega ciotce, dopiero, po niezbyt miłej przygodzie, jaka ją przez to spotyka, orientuje się, że „nie wszystko złoto, co się świeci”.


WARSZTATY MUZYCZNE (czas trwania: 40’)
 
Warsztaty muzyczne poprowadzi Maciej Trifonidis - kompozytor, multiinstrumentalista, producent radiowy, telewizyjny i muzyczny; pisarz, wydawca, animator kultury. Założyciel i lider zespołów: TRIFONIDIS ORCHESTRA, 3275 kg ORCHESTRA, Tricphonix, Trifonidis POLIN Projekt, Trifonidis „Motion Pictures” Project, 15 cm above the ground, oraz zespołów/orkiestr warsztatowych, edukacyjnych. Współtwórca formacji Horny Trees. Właściciel wydawnictwa SlowdownRecords.

Na muzykę Macieja Trifonidisa wpływ ma wiele czynników, między innymi fascynacja muzyką etniczną i instrumentami ludowymi, dzieciństwo spędzone w Afryce Północnej (Tripolis, Libia), w środowisku multikulturowym, tworzonym przez obywateli Turcji, Pakistanu, Indii, Bangladeszu, Korei, Wietnamu, Algierii, Tunezji, Sudanu, liczne podróże oraz polsko-greckie korzenie. Zetknięcie z tą wielokulturowością jest wyczuwalne w kompozycjach, melodyce oraz sposobie komponowania.


ZWIASTUN:PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum