kpb

Dojrzałe Kino: Osiem gór

DOJRZAŁE KINO:
OSIEM GÓR
(reż. Felix van Groeningen, Charlotte Vandermeersch)

środa, 14 czerwca 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13605_1.jpg

Wyjątkowa opowieść o odkrywaniu siebie, naturze i przyjaźni, oparta na bestsellerowej książce Paulo Cognettiego. Osiem gór - najnowszy film Felixa van Groeningena można zobaczyć w środę, 14 czerwca, w ramach cyklu Dojrzałe Kino.


Trzydziestoletni Pietro (Luca Marinelli znany z filmu Martin Eden) porzuca zatłoczone miasto i rusza w podróż we włoskie Alpy, aby odnaleźć siebie. Malownicze górskie szczyty, kojarzące się głównemu bohaterowi z beztroskim dzieciństwem, przypomną mu, co w życiu jest naprawdę ważne.

Zrealizowany przez Felixa van Groeningena (Mój piękny syn) i Charlotte Vandermeersch (prywatnie partnerkę reżysera) film, jest ekranizacją bestsellerowej powieści Paulo Cognettiego. Sercem tej poruszającej opowieści jest temat relacji człowieka z majestatyczną i nieposkromioną naturą, przepięknie sfilmowaną przez belgijskiego operatora Rubena Impensa (Titane, Belgica, Mięso).

Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.


BILETY dla seniorów: 18 zł
 
O FILMIE:
OSIEM GÓR | LE OTTO MONTAGNE
(Felix van Groeningen, Charlotte Vandermeersch) IT/GB/FR 2022, 147'


MFF w Cannes 2022 - wygrana: Nagroda Jury - Najlepszy film (Charlotte Vandermeersch, Felix Van Groeningen)
MFF w Cannes 2022 - nominacja: Złota Palma - Udział w konkursie głównym (Charlotte Vandermeersch, Felix Van Groeningen)
MFF w Valladolid 2022 - wygrana: Nagroda Indywidualna - Najlepsze zdjęcia (Ruben Impens), Nagroda Specjalna - Nagroda Złotych Blogów (Charlotte Vandermeersch, Felix Van Groeningen)Trzydziestoletni Pietro decyduje się zostawić za sobą życie dużego miasta i wyjechać w góry. Nie odnajduje się w swoim dotychczasowym, pełnym zgiełku życiu, chociaż sam nie potrafi określić czego mu brakuje. Prawdziwie wolny i szczęśliwy czuł się jedynie w dzikich Alpach, gdzie spędzał w dzieciństwie każde lato. Zaszczepiona w nim miłość do gór i odkrywania nowych ścieżek każe mu wyruszyć w świat, w którym nowe znajomości i stare przyjaźnie staną się ścieżką do odnalezienia siebie.

ZWIASTUN:


Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum