kpb

LUX Audience Award 2023 - Obejrzyj filmy, oceń i wygraj!

POKAŻ, ŻE KOCHASZ EUROPEJSKIE KINO!
Obejrzyj filmy, oceń i wygraj!
LUX AUDIENCE AWARD 2023
oceniaj do 12 czerwca 2023


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13486_0.jpg

Zostań częścią największego jury w Europie! Obejrzyj filmy nominowane do LUX Audience Award i zdecyduj, do którego z nich powinna powędrować nagroda. Każdy, kto do 12 czerwca oceni filmy przy pomocy internetowego formularza, ma szansę wygrać wyjazd do Strasburga na uroczystą ceremonię wręczenia nagród.

Misją LUX Audience Award jest budowanie porozumienia ponad podziałami oraz zwracanie uwagi na filmy korespondujące z aktualnymi dla Europy tematami. Nagrodę przyznaje Parlament Europejski i Europejska Akademia Filmowa (European Film Academy), a decydujący o niej głos mają widzowie: to oni, głosując za pośrednictwem internetowego formularza, rozstrzygają, który z nominowanych filmów otrzyma nagrodę.


W 2023 roku o nagrodę LUX Audience Award ubiega się pięć tytułów:

Alcarràs, reż. Carla Simón (Hiszpania/Włochy)
Gorące dni, reż. Emin Alper (Turcja/Francja/Niemcy/Niderlandy/Grecja)
Blisko, reż. Lukas Dhont (Belgia/Francja /Niderlandy)
W trójkącie, reż. Ruben Östlund (Szwecja/Niemcy/Francja/Turcja/Grecja/Dania/Wielka Brytania/USA)
Błędny ognik, reż. João Pedro Rodrigues (Portugalia/Francja)


Obejrzyj filmy, oceń i wygraj! Zapraszamy do oceniania nominowanych filmów. By to zrobić, wystarczy wejść na stronę https://rating.luxaward.eu. Akcja trwa do 12 czerwca!

Dwa nominowane filmy (Alcarràs, W trójkącie) można zobaczyć online np. w E-Kinie Pod Baranami lub na MOJEeKINO.pl. Blisko będzie można nadrobić online na tych platformach od 26 maja. A film Gorące dni premierowo wejdzie na ekrany kin 9 czerwca.

Spośród wszystkich oceniających zostanie wybranych 10 osób, które wezmą udział w ceremonii wręczenia nagród LUX w Parlamencie Europejskim w Strasburgu 14 czerwca 2023 r. i spotkają się z reżyserami filmów. Ponadto 120 osób otrzyma filmowe gadżety, takie jak plakaty czy torby.

Organizatorami kampanii są: Parlament Europejski, Komisja Europejska, Program „Kreatywna Europa” (MEDIA), Europejska Akademia Filmowa i Europa Cinemas.


SPOT:

Bookmark and Share

archiwum