kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Osiem gór (przedpremiera!)

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #307
OSIEM GÓR
(reż. Felix van Groeningen, Charlotte Vandermeersch)

pokaz przedpremierowy i dyskusja
czwartek, 11 maja 2023, godz. 22.45
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13485_2.jpg

Wyjątkowa opowieść o odkrywaniu siebie, naturze i przyjaźni, oparta na bestsellerowej książce Paulo Cognettiego. Osiem gór - najnowszy film Felixa van Groeningena - 11 maja na Studenckim Nocnym Klubie Filmowym. Pokaz poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 16 zł. - najnowszy film twórcy Mojego pięknego syna, będzie tematem spotkania Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego w czwartek, 11 maja. Pokaz poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem. Bilety dla studentów: 16 zł.

Trzydziestoletni Pietro (Luca Marinelli znany z filmu Martin Eden) porzuca zatłoczone miasto i rusza w podróż we włoskie Alpy, aby odnaleźć siebie. Malownicze górskie szczyty, kojarzące się głównemu bohaterowi z beztroskim dzieciństwem, przypomną mu, co w życiu jest naprawdę ważne.

Zrealizowany przez Felixa van Groeningena (Mój piękny syn) i Charlotte Vandermeersch (prywatnie partnerkę reżysera) film, jest ekranizacją bestsellerowej powieści Paulo Cognettiego. Sercem tej poruszającej opowieści jest temat relacji człowieka z majestatyczną i nieposkromioną naturą, przepięknie sfilmowaną przez belgijskiego operatora Rubena Impensa (Titane, Belgica, Mięso).

Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Studencki Nocny Klub Filmowy. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli szansę zdobyć książki Paulo Cognettiego Osiem gór, wydane przez wydawnictwo Sonia Draga.  

Gospodarzem spotkania wokół filmu będzie Antoni Mikołajczak - student I roku kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy szot w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).  


BILETY dla studentów: 16 zł

O FILMIE:
OSIEM GÓR | LE OTTO MONTAGNE
(Felix van Groeningen, Charlotte Vandermeersch) IT/GB/FR 2022, 147'


MFF w Cannes 2022 - wygrana: Nagroda Jury - Najlepszy film (Charlotte Vandermeersch, Felix Van Groeningen)
MFF w Cannes 2022 - nominacja: Złota Palma - Udział w konkursie głównym (Charlotte Vandermeersch, Felix Van Groeningen)
MFF w Valladolid 2022 - wygrana: Nagroda Indywidualna - Najlepsze zdjęcia (Ruben Impens), Nagroda Specjalna - Nagroda Złotych Blogów (Charlotte Vandermeersch, Felix Van Groeningen)Trzydziestoletni Pietro decyduje się zostawić za sobą życie dużego miasta i wyjechać w góry. Nie odnajduje się w swoim dotychczasowym, pełnym zgiełku życiu, chociaż sam nie potrafi określić czego mu brakuje. Prawdziwie wolny i szczęśliwy czuł się jedynie w dzikich Alpach, gdzie spędzał w dzieciństwie każde lato. Zaszczepiona w nim miłość do gór i odkrywania nowych ścieżek każe mu wyruszyć w świat, w którym nowe znajomości i stare przyjaźnie staną się ścieżką do odnalezienia siebie.


ZWIASTUN:


PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum