kpb

Baranki w pieluchach: AIR

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
AIR (reż. Ben Affleck)
czwartek, 20 kwietnia 2023, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13420_0.jpg

 

Energia, humor i oparta na faktach opowieść o gigantycznym ryzyku. AIR - historia biznesowo-sportowego mariażu, który dał początek światowemu fenomenowi - to kolejny tytuł prezentowany w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. Ten wyreżyserowany przez Bena Afflecka film będzie można zobaczyć w czwartek, 20 kwietnia, o godzinie 11.00.


Połączenie firmy Nike z postacią Michaela Jordana współcześnie wydaje się czymś oczywistym. To właśnie nazwiskiem gwiazdy NBA amerykańskie przedsiębiorstwo nazwało swój najsłynniejszy produkt: buty Air Jordan, które szybko stały się obiektem pożądania milionów ludzi na całym świecie. Ten spektakularny sukces nie był jednak czymś oczywistym w 1984 roku, w którym rozgrywa się akcja filmu AIR Bena Afflecka. Kontrakt Nike z nowicjuszem, który dopiero rozpoczynał swoją karierę sportową wydawał się ryzykowny, a budowanie wokół niego całej linii obuwia wielu uznawało za czyste szaleństwo.

Będący efektem współpracy dwóch przyjaciół (Bena Afflecka - reżysera i Matta Damona - odtwórcy głównej roli) film AIR, świetnie oddaje wyjątkowy klimat amerykańskich lat 80. Ukazuje również szczególny moment narodzin kultu sneakersów (i związanej z nim subkultury sneakerheadów), który trwa aż do dziś.  

Obok Afflecka i Damona, w obsadzie filmu AIR znaleźli się również: Jason Bateman (Szefowie wrogowie, serial Ozark), Marlon Wayans (Requiem dla snu), Chris Tucker (seria Godziny szczytu) oraz Viola Davis (Płoty, Służące, Ma Rainey: Matka bluesa) wcielająca się w niezwykle istotną dla całej historii postać Deloris, matki Michaela Jordana.


Pokaz filmu odbędzie się w ramach Baranków w Pieluchach - cyklu seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia zapraszamy do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 21 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!


O FILMIE:

AIR | AIR
(Ben Affleck) US 2023, 112’AIR to pełen werwy film, który ukazuje niewiarygodne okoliczności, prowadzące do zawiązania przełomowej współpracy między wówczas początkującym Michaelem Jordanem, a nowo powstającym działem koszykarskim koncernu Nike. To partnerstwo, dzięki marce Air Jordan, zrewolucjonizowało świat sportu i współczesną kulturę.

Film AIR to kolejny owoc współpracy Bena Afflecka z Mattem Damonem. Właśnie minęło 25 lat od czasu, gdy Affleck został najmłodszym laureatem Oscara za film Buntownik z wyboru, który napisał razem z Damonem.


ZWIASTUN: 

 

 

MiastoDzieci.pl

CzasDzieci.pl

http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg

 


Bookmark and Share

archiwum