kpb

Baranki w pieluchach - Spotkanie

Zapraszamy na pokaz z cyklu: Baranki w pieluchach, dla mamy i malucha!

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

29 stycznia
zapraszamy na SPOTKANIE z najnowszym filmem twórcy Dróżnika!

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 29 stycznia, godz. 11.00

SPOTKANIE | THE VISITOR
reż. Thomas McCarthy, USA 2007, 108’

Festiwal Filmu Amerykańskiego w Deauville 2008: Grand Prix
MFF w Moskwie 2008: Srebrny Jerzy
- druga nagroda festiwalu
Nagrody Amerykańskiego Kina Niezależnego Independent Spirit Awards 2009:
3 nominacje - najlepsza reżyseria, najlepszy aktor - Richard Jenkins, najlepszy aktor drugoplanowy - Haaz Sleiman

W świecie, w którym żyje 6 miliardów ludzi, wystarczy jedna osoba, aby zmienić Twoje życie.
Poruszająca opowieść o przyjaźni i miłości, która przekracza granice.

Film w reżyserii Toma McCarthy’ego, twórcy Dróżnika. Spotkanie było prezentowane na tegorocznym Warszawskim Festiwalu Filmowym. Film jest ponadto laureatem wielu nagród filmowych. Muzykę skomponował nagrodzony Oscarem Polak, Jan A.P. Kaczmarek.

Znużony codziennością Walter Vale (Richard Jenkins), wykładowca akademicki z Connecticut, w zaskakujących okolicznościach spotyka na swojej drodze parę młodych imigrantów. Tarek (Haaz Sleiman) i jego dziewczyna Zainab (Danai Gurira) wynajmują nielegalnie jego mieszkanie w Nowym Jorku. Walter godzi się jednak, aby pozostali jego gośćmi, dopóki nie znajdą nowego domu.

Tak rozpoczyna się znajomość, która dla pogrążonego w rutynie profesora stanie się inspiracją do zmiany dotychczasowego życia. Dla pary imigrantów znajomość z Walterem będzie miała równie przełomowe skutki.

W głównej roli występuje Richard Jenkins znany z występów w filmach braci Coen, takich jak Człowiek, którego nie było czy Tajne przez poufne.

McCarthy mistrzowsko panuje nad każdą minutą filmu. The Hollywood Reporter, Kirk Honeycutt

Opowieść o tym, jak dzięki relacjom z innymi ludźmi możemy rozpocząć nowe życie. Film pełen jest niedopowiedzeń i przypomina, jak wiele da się wyrazić za pomocą nawet drobnych gestów. Ta historia czworga ludzi zmagających się z różnymi przeciwnościami losu zachowuje - pomimo powagi tematu - niezwykłą lekkość i urok. Psychologies, Rebecca Smith

Pełen pozytywnej energii film reżysera Dróżnika, fantastycznie napisany, z genialną rolą Richarda Jenkinsa. Jeden z najlepszych obrazów tego roku. Gorąco polecamy. View London, Matthew Turner


Cykl polecają:

                               

Klub Kangura                Młyn Fitness 

Bookmark and Share

archiwum