kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: AIR

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #304
AIR (reż. Ben Affleck)
pokaz filmu i dyskusja
czwartek, 13 kwietnia 2023, godz. 23.15
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13406_0.jpg

Energia, humor i oparta na faktach opowieść o gigantycznym ryzyku. AIR to historia biznesowo-sportowego mariażu, który dał początek światowemu fenomenowi. Ten wyreżyserowany przez Bena Afflecka film będzie tematem spotkania Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego w czwartek, 13 kwietnia. Pokaz poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się tradycyjna dyskusja. Bilety dla studentów: 16 zł.

Połączenie firmy Nike z postacią Michaela Jordana współcześnie wydaje się czymś oczywistym. To właśnie nazwiskiem gwiazdy NBA amerykańskie przedsiębiorstwo nazwało swój najsłynniejszy produkt: buty Air Jordan, które szybko stały się obiektem pożądania milionów ludzi na całym świecie. Ten spektakularny sukces nie był jednak czymś oczywistym w 1984 roku, w którym rozgrywa się akcja filmu AIR Bena Afflecka. Kontrakt Nike z nowicjuszem, który dopiero rozpoczynał swoją karierę sportową wydawał się ryzykowny, a budowanie wokół niego całej linii obuwia wielu uznawało za czyste szaleństwo.

Będący efektem współpracy dwóch przyjaciół (Bena Afflecka - reżysera i Matta Damona - odtwórcy głównej roli) film AIR, świetnie oddaje wyjątkowy klimat amerykańskich lat 80. Ukazuje również szczególny moment narodzin kultu sneakersów (i związanej z nim subkultury sneakerheadów), który trwa aż do dziś.  

Obok Afflecka i Damona, w obsadzie filmu AIR znaleźli się również: Jason Bateman (Szefowie wrogowie, serial Ozark), Marlon Wayans (Requiem dla snu), Chris Tucker (seria Godziny szczytu) oraz Viola Davis (Płoty, Służące, Ma Rainey: Matka bluesa) wcielająca się w niezwykle istotną dla całej historii postać Deloris, matki Michaela Jordana.

Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Studencki Nocny Klub Filmowy. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

Gospodarzem spotkania wokół filmu będzie Patryk Mierzyński - student energetyki na Akademii Górniczo-Hutniczej.

Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy szot w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).  


BILETY dla studentów: 16 zł


O FILMIE:
AIR | AIR
(Ben Affleck) US 2023, 112’AIR to pełen werwy film, który ukazuje niewiarygodne okoliczności, prowadzące do zawiązania przełomowej współpracy między wówczas początkującym Michaelem Jordanem, a nowo powstającym działem koszykarskim koncernu Nike. To partnerstwo, dzięki marce Air Jordan, zrewolucjonizowało świat sportu i współczesną kulturę.

Film AIR to kolejny owoc współpracy Bena Afflecka z Mattem Damonem. Właśnie minęło 25 lat od czasu, gdy Affleck został najmłodszym laureatem Oscara za film Buntownik z wyboru, który napisał razem z Damonem.


ZWIASTUN:


PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum